Zagłosuję na Komorowskiego. Jest bliższy wartościom lewicy - Kalisz w TOK FM

- Mamy dzisiaj do czynienia z wojną dwóch partii prawicowych i jak mówimy o kandydacie, to w kategoriach wartości, które reprezentuję ja i moje środowisko, to Bronisław Komorowski jest nam bliższy - mówił w Poranku Radia TOK FM Ryszard Kalisz. - I dlatego ja zagłosuję na Bronisława Komorowskiego - dodał.
Debata prezydencka: runda I - polityka społeczna - pełny zapis | Runda II: gospodarka - pełny zapis | Runda III: polityka zagraniczna i sprawy bezpieczeństwa - pełny zapis

Jutro Grzegorz Napieralski ma powiedzieć kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich i kogo powinni poprzeć jego wyborcy. Ryszard Kalisz nie chciał powiedzieć, czego spodziewa się po jutrzejszym zarządzie SLD, ale tłumaczył jak jego zdaniem wygląda sytuacja przed drugą turą: - Mamy do czynienia z dwoma wizjami Polski. Jest wizja Polski obywatelskiej, dla lewicy człowiek jest najważniejszy, a człowiek w kategoriach państwa staje się obywatelem, a państwo obywatelskie jest gwarantem praw i wolności obywatelskich. Taką wizję Polski ma Bronisław Komorowski - mówił Kalisz.- Drugi kandydat, Jarosław Kaczyński, jest zwolennikiem państwa, gdzie obywatel jest przedmiotem, dla niego ważny jest naród, który ma własne, samoistne interesy, a jedynym który ma te interesy narody rozpoznawać jest władza, a władzą jest Jarosław Kaczyński - Ryszard Kalisz ostrzegał przed wizją państwa kandydata PiS. - W ujęciu tzw. społeczeństwa otwartego, czyli społeczeństwa, które preferuje lewica, interesy narodu są sumą interesów obywatelskich - dodał poseł SLD.

"Główni kandydaci różnią się wrażliwością"

Pojawiają się głosy, że kandydaci drugiej tury wyborów nie bardzo się od siebie różnią. - Różnią się wrażliwością - przekonywał poranny gość TOK FM. - Ja zagłosuję na Bronisława Komorowskiego, chociaż kiedy oglądałem wczoraj debatę, to widziałem, że jest on jeszcze zakładnikiem myślenia konserwatywnego, acz zbliżającego się do myślenia liberalno-lewicowego.

Jak zagłosuje reszta SLD? - Czy uważa pan, że jest możliwe porozumienia, może nawet koalicja między PO a SLD? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Ja uważam, że nie ma możliwości żadnej koalicji do wyborów parlamentarnych, a co będzie po wyborach parlamentarnych, o tym zadecydują wyborcy - odpowiadał Ryszard Kalisz w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Zagłosuję na Komorowskiego. Jest bliższy wartościom lewicy - Kalisz w TOK FM
Zaloguj się
 • sky2010

  0

  Byłem jednym z tych co głosowali na Leszka Milera Wybaczałem wiele potknięć . Ostatecznie pan Miler wspólnie z panem Hausnerem skutecznie zniechęcił mnie do wiary w lewice

 • jurber1

  0

  Największa korzyść z tej debaty: wreszcie ci, którzy są zdani na telewizję "publiczną" zobaczyli i usłyszeli "nagą prawdę" - bez ogłupiających komentarzy i tendencyjnych prezentacji sztabowców Kaczyńskiego - ustawiających wszystko w TVP1.
  A prawda jest taka, że Komorowski ma cechy i umiejętności, niezbędne prezydentowi RP; Kaczyński - to kurdupelek fizyczny, mentalny i intelektualny, który sprzedałby Wawel, aby tylko odzyskać władzę.

 • arbdahrba

  Oceniono 1 raz -1

  Komor bez wsparcia PO nie istnieje podobnie jak Kaczor bez wsparcia PiS. To nie ten format osobowości co Wałęsa lub Kwaśniewski.

  Lewica powinna zbojkotować II turę. Dałaby tym czytelny sygnał, że jest rzeczywistą i poważną alternatywą dla prawicowych partii.
  Zdajecie sobie sprawę z faktu, że konflikt pomiędzy PO i PiS ma tło osobiste?
  Po odejściu z partii Kaczora nie będzie wielu przeszkód programowych i światopoglądowych dla zbliżenia PO i PiS.

  Lewica chcąc zachować wyraźną tożsamość powinna zbojkotować II turę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX