Kaczyński o konflikcie TVP - Owsiak

Nie mam wpływu na Telewizję Publiczną - tak Jarosław Kaczyński odpowiedział na apel Bronisława Komorowskiego. Marszałek Sejmu w liście poprosił Kaczyńskiego o wywarcie wpływu na TVP, by ta wsparła akcję pomocy powodzianom organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
- Pan marszałek Komorowski był łaskaw skierować do mnie list - mówił prezes PiS o liście, który wysłał mu dziś sztab kandydata PO - Otóż ja nie mam wpływu na Telewizję Publiczną, natomiast apeluję do wszystkich telewizji, i publicznej i prywatnych, żeby równo potraktowały te dwie akcje. Ja bardzo proszę, żeby zarówno akcja Caritasu jak i akcja Wielkiej Orkiestry zostały czynnie przez te telewizje poparte. To będzie dowód tego, że nie chodzi o nic innego jak tylko pomoc dla powodzian.

Kaczyński zachęcał na konferencji prasowej do wysyłania SMS-ów, z których dochód jest przeznaczony na powódź powodzianom. - Wspieramy akcję Caritasu poprzez tą konferencję i pokazanie publiczne tego numeru - powiedział.

Podczas środowej debaty prezydenckiej Bronisław Komorowski poprosił Jarosława Kaczyńskiego o podpisanie egzemplarza konstytucji RP, który zostanie wystawiony na aukcję przez WOŚP.

Kaczyński podczas konferencji poinformował też, że Wielkiej Orkiestrze będzie przekazany album z podpisami śp. Lecha Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Grzegorza Napieralskiego, Bronisława Komorowskiego i jego samego. - Apeluję do pana Owsiaka o przyjęcie naszego daru i wystawienie go na licytację. To jest nasz dar na tą akcję - dodał.

Kaczyński podczas konferencji poinformował też, że Wielkiej Orkiestrze będzie przekazany album z podpisami śp. Lecha Kaczyńskiego, Donalda Tuska, Grzegorza Napieralskiego, Bronisława Komorowskiego i jego samego. - Apeluję do pana Owsiaka o przyjęcie naszego daru i wystawienie go na licytację. To jest nasz dar na tą akcję - dodał.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Kaczyński o konflikcie TVP - Owsiak
Zaloguj się
 • kazimi-erz1947

  Oceniono 20 razy 10

  czy Pan Prezes uważa Polaków za głupców?

 • rezun-one

  Oceniono 21 razy 9

  Ale łgarz, On nie ma wpływu na TVP. Tam każdy człowiek jest z jego poręczenia. Nawet na pierwsze pytanie odpowiadał odczytując kartkę, takie to było zaskoczenie dla niego. TVP w zębach przyniosła wszystkie pytania do jego sztabu wyborczego, o ile nie napisał ich sam sztab.

 • noducks

  Oceniono 16 razy 8

  gierek nie pacyfikowal ursusa, radomia a klamczynski nie ma wplywu na tvp. to oczywista oczywistosc i nic nie przekona nas, ze biale jest biale a czarne jest czarne

 • antropoid

  Oceniono 9 razy 7

  "Nie mam wpływu na Telewizję Publiczną - Jarosław Kaczyński"

  Jasne, że nie ma - to, że jego klakierzy zaczęły się na Woronicza rozmnażać, jak komary po powodzi od momentu, gdy wygrali z bratem wybory w 2005 roku, to oczywiście czysty przypadek...

 • miguell

  Oceniono 15 razy 7

  Czytaj:
  "Nie mam wpływu na Prezesa Orła, który przyszedł ze SKOKu a którego przy władzy utrzymuje zarząd z PiSu."

 • roman_j

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawie zrelacjonowała to TVP. Pokazując Jarkacza rozpływała się długo nad Caritasem, a o fundacji Owsiaka wspomniała półgębkiem tylko raz za pomocą dwóch słów: "ta druga". Publiczna telewizja zrobiła się się bardziej pisowska od samego PiS.

 • 33qq

  Oceniono 5 razy 5

  Co to za język "apeluję...", czyżby Owsiak zapowiedział, że nie przyjmie czegoś od PiSu?

 • extrafresh

  Oceniono 15 razy 5

  Jarek lukrowany baton!

 • jachujan

  Oceniono 14 razy 4

  nie mozna miec szacunku dla czlowieka,ktory tak obrzydliwie sie zachowuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX