"Boję się mitu fałszowania wyborów"

- Boję się, że dzięki takiej minimalnej różnicy dojdzie nowy mit: fałszowanych wyborów - mówił w TOK FM dziennikarz Piotr Najsztub. - To są emocje pomieszane z podejrzeniami, żalem. Trudno będzie znieść podział na dwie Polski, bo przecież z tymi, którzy fałszowali wyniki wyborów, nie da się rozmawiać - dodał.
- Jeśli te sondaże zamienią się w wyniki, to z mojego punktu widzenia jest bardzo dobrze - mówił Piotr Najsztub. - Oto pojawiła się szansa na wielokrotne "sprawdzam". Po pierwsze, bo możemy sprawdzić tandem: Komorowski-Tusk. Po drugie będę mógł sprawdzić Jarosława Kaczyńskiego, czy jego przemiana była prawdziwa - dodał. - Czy teraz Jarosław Kaczyński będzie mógł spuścić z tonu? Teraz dość już tych wyborczych pieśni. Będę oczekiwał na jego działania.

Według Michała Sutowskiego z "Krytyki Politycznej" Jarosław Kaczyński nastawił się teraz na długi marsz polityczny. - Na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - mówił. - Pewnie jeszcze bardzo długo PiS będzie poważną siłą polityczną. Pozytywnym efektem tej kampanii jest to, że na tym podziale na dwie Polski pojawiły się jakieś rysy - podkreślił. - Za zakonserwowanie tego podziału odpowiedzialne są obydwie strony, bo pamiętajmy, że ze strony Komorowskiego również prowadzono agresywną, negatywną kampanię - dodał.

- Boję się, że dzięki takiej minimalnej różnicy dojdzie nowy mit: fałszowanych wyborów - mówił Najsztub. - To są emocje pomieszane z podejrzeniami, żalem. Trudno będzie znieść podział na dwie Polski, bo przecież ci, którzy fałszowali wyniki wyborów... z nimi nie da się rozmawiać - dodał.

"Ciekawe, czy kandydaci będą dzisiaj w nocy spali?"

- Ryzyko, że wyniki będą różne od sondaży jest niskie - ocenił Michał Sutowski. - Tym razem były to exit polls i były bardzo dokładne. Możemy jednak się domyślać, że ci, którzy odmówili udzielenia odpowiedzi w badaniach, głosowali na Jarosława Kaczyńskiego.

Piotr Najsztub podkreślił, że dzisiaj, po ogłoszeniu pierwszych wyników z sondaży, Komorowski po raz pierwszy przemawiał jak kandydat na prezydenta. - Byłem naprawdę tym urzeczony, bo myślałem, że będzie takim ślimakiem do samego końca. Ciekawe, czy czekając na wyniki kandydaci będą dzisiaj spali? - podsumował Najsztub.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
"Boję się mitu fałszowania wyborów"
Zaloguj się
 • jkredman

  Oceniono 9 razy 5

  Najsztub ty już tworzysz mity

  chłopie nim powiesz - pomyśl, nim wydrukujesz - przeczytaj, nim napiszesz - przemyśl

 • s_mi

  Oceniono 13 razy 5

  A zwróciliście uwagę na apel Kaczyńskiego do osób siedzących w komisjach, po ogłoszeniu wyników sondaży, o dokładne liczenie głosów, za co dostał gromkie i długie brawa. Sfałszowane wybory będą jednym z filarów ukrytej kampanii wyborczej prowadzonej przez PIS. I będą motywowały twardy elektorat do uczestnictwa w następnych wyborach.

 • danwrc1

  Oceniono 3 razy 3

  Sztub a gdzie twa mycka i pejsy?? u żaka?

 • odchudzacz

  Oceniono 3 razy 3

  Nie probuj skocac Polakow, Najsztub. Polacy nie sa tacy glupi jak ty!

 • marcyska70

  Oceniono 5 razy 3

  Ty się Najsztub nie bój, ty się zacznij myć!!! Dziennikarz, który publicznie opowiada o niechęci do higieny ma być naszym autorytetem????
  Poza tym już mąci i szczuje!!! Służlczyk Agory

 • wrojaz

  Oceniono 3 razy 3

  Następny manipulant woła: 'boję się..". A co mnie nibywykształcony chłopie to obchodzi. Czy to normalni ludzie, Najsztub, Wajda, którzy publicznie wyrażają swoje lęki. Opowiadaj to swojej żonie, a innym daj spokój.

 • ursynow33

  Oceniono 17 razy 3

  proboszczowie mowili, ze glosowanie na pana Marszalka jest grzechem smiertelnym!!!!!
  Polska proboszczow w natarciu, skandal!!!

 • ursynow33

  Oceniono 7 razy 3

  Ja tez sie boje, bo prezes w przemowie apelowal!

 • marfi

  Oceniono 2 razy 2

  5 lat do przodu zamiast 5 lat w plecy... A Najsztubowi niech jakiś jego przyjaciel zatka gębę. Bo Polska będzie kiedyś najważniejsza, polityczne pajace.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX