"Tak niskie zwycięstwo to porażka"

Bronisław Komorowski nie będzie szkodził Polsce na arenie międzynarodowej - ocenił w radiu TOK FM prof. Roman Kuźniar. A rządy PiS na arenie międzynarodowej były dla Polski czystą katastrofą. - Na arenie międzynarodowej lepszy będzie Komorowski od Kaczyńskiego - zgodziła się Kinga Dunin z "Krytyki politycznej".
- Od początku odczuwałam równy dystans wobec kandydatów - mówiła Kinga Dunin. - Ponieważ bardzo nie lubię PiS-u, w gruncie rzeczy opłacałaby się wygrana Kaczyńskiego. Kaczyński jako prezydent osłabiłby PiS przed wyborami parlamentarnymi. Myślałam, że prezydentura Kaczyńskiego, to byłby koniec PiS-u i być może koniec Kaczyńskiego - mówiła Kinga Dunin.

- Zaskakująco słaby wynik PO, zaskakująco słaby wynik Komorowskiego - oceniła Dunin. To jest moim zdaniem porażka PO, tak niskie zwycięstwo - mówiła.

- To jest jednak dobra nowina dla Polski, uważam, ze zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego to byłoby jednak pewne zagrożenie dla Polski - mówił prof. Roman Kuźniar. - A jakie? - dopytywała Dunin.

- Myślę, że dwa lata rządów PiS-u mówią wszystko, i jest to pytanie retoryczne - odparł Kuźniar. - To była ulga, że człowiek, który zapisał się bardzo niedobrą kartą, jeżeli chodzi o życie publiczne ostatnich lat, to była ulga, że jednak nie osiągnął tej prezydentury - mówił. - Z drugiej strony także satysfakcja, że w polityce może wygrać człowiek prawy, uczciwy, bardzo przyzwoity gość. Tutaj wygrał "naturszczyk" - ocenił prof. Kuźniar.

"Nie będzie szkodził na arenie międzynarodowej"

- To człowiek, którego jako Polacy nie będziemy się wstydzić. Co jest ważne, nie będzie szkodził Polsce na scenie międzynarodowej, podczas gdy rządy PiS-u były dla nas na arenie międzynarodowej czystą katastrofą. To był czas poniżenia Polski na scenie międzynarodowej - oceniał Kuźniar.

- Z tego co pan powiedział mogę się zgodzić tylko z jednym, mianowicie, że na, arenie międzynarodowej lepszy będzie Komorowski od Kaczyńskiego - oceniła Dunin. - Czy Komorowski jest przyzwoitym człowiekiem, to jest rzecz gustu. Przyzwoici ludzie nie obrażają ludzi - mówiła. Jak wyjaśniła, poczuła się urażona seksistowskimi żartami Komorowskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
"Tak niskie zwycięstwo to porażka"
Zaloguj się
 • pissuardessa

  Oceniono 5 razy 5

  PIQUS: jeżeli w polityce polskiej była jakaś marionetka to był to śp. prezydent - marionetka swojego brata.

 • foksterierka

  Oceniono 3 razy 3

  Przyzwoici ludzie nie są małostkowi i nie obrażają się o byle co. Uważam się za feministkę i cenię Komorowskiego m.in za odpowiedzialność wobec rodziny, Komorowscy to naprawdę fajne małżeństwo w średnim wieku, ludzie z pasją, krążą po sieci zdjęcia na których żona oprawia dzika. Z pewnością wg. pani Dunin lepszym prezydentem byłby Marcinkiewicz- człowiek z otwartą głową, światowy, lubiący młode, wykształcone kobiety..

 • white_lake

  Oceniono 3 razy 3

  Droga Pani Kingo, to jednak małostkowe, tak rozpamiętywać urazy, a z powodu osobistych uprzedzeń tak źle życzyć Polsce, czyli wszystkim nam, jest absolutnym idiotyzmem. Zachowania środowisk lesbijsko-gejowskich i feministycznych w tych wyborach to był absurd w czystej postaci. Im gorzej, tym lepiej? Nie rozumiem tego i nie podzielam.
  Z feministycznym pozdrowieniem

 • fankover

  Oceniono 5 razy 3

  Wyrażam swoje głębokie rozczarowanie postawę Kingi Dunin, którą zawsze szanowałem. Sprawy, którymi ona się przejmuje i o które zabiega są wazne, ale w tych wyborach jeden kandydat był po prostu niebezpieczny dla demokracji i ona powinna to widzieć.

 • trans.sib

  Oceniono 5 razy 3

  Ekspertka Dunin niech się zajmie swoimi patriarchatowymi fobiami. Co ona wie o "arenie międzynarodowej"? Że ją na zjazd genderówek zaprosili?!

 • asd-53

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczynski to gorsze niz horror. Zycze jemu oraz pisowi nastepnych takich zwyciestw jak dzisiejsze. A jest to pewne , gdyz zdejma maski i pokaza po wielokroc gorsza twarz niz dotychczas , zwlaszcza jak pisowskie diabelki wyjda z ukrycia.
  Pis-u nie trzeba niszczyc, oni sami siebie zniszcza. Najlepszy sposob na nich to zero reakcji, obojetnosc. Pa Pa !!!

 • fajny_indygo22

  Oceniono 4 razy 2

  Palikot to jedyny z niewielu pozytywny BOHATER torpedujacy wszelkie nieczyste poczynania kaczyzmu,kleru i sil nieczystych .Janusz dzieki ze jestes kim jestes ,wiele Tobie Polska zawdziecza To odnosnik do komentarza -piqus-

 • 1410_tenrok

  Oceniono 4 razy 2

  W normalnym społeczenstwie potrzebne są normalne kobiety i normalni mężczyźni. Jestem za równym traktowaniem kobiet i mężczyzn, jestem więc też za parytetami. A to oznacza, że niektóre zawody należałoby również odkobiecić!

  Feministki walczą jedynie o siebie o siebie, a po tradycji życia codziennego w paru panstwach widać, że niedługo to wariactwo feministyczne trzeba będzie odkręcić. Jestem przeciw zbyt częstym występom pani Dunin, ponieważ gada głupoty.

  Prezydentura K1 była fatalna! Prezydentura K2 byłaby jeszcze gorsza, ponieważ jest to chory na władzę człowiek.

 • kazimi-erz1947

  Oceniono 1 raz 1

  nic nie jest dzisiaj w Polsce ważniejsze od klęski Kaczyńskiego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX