Grzegorz Schetyna kandydatem PO na marszałka Sejmu

- Zarząd Platformy Obywatelskiej rekomendował Grzegorza Schetynę na funkcję marszałka Sejmu - poinformował dziennikarzy poseł PO Sławomir Nitras. Członkowie zarządu obradowali w Warszawie po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich.
Grzegorz Schetyna będzie gościem poranka w TOK FM. Zapraszamy od 7.40

Dotychczas marszałkiem Sejmu był Bronisław Komorowski, ale po wygranych wyborach obejmie on urząd prezydenta.

Już od wczoraj pojawiały się pierwsze spekulacje na temat tego, kto zastąpi Komorowskiego. Wielu polityków PO mówiło, że drugą najważniejszą funkcję w państwie powinna objąć kobieta. Jedną z najpoważniejszych kandydatek była minister zdrowia Ewa Kopacz. Pomysłowi przyklasnął lider SLD Grzegorz Napieralski, który stwierdził, że "to bardzo dobry pomysł". Także polityk PSL Stanisław Żelichowski powiedział, że kobieta w roli marszałka "złagodziłaby obyczaje".

Zarząd PO zdecydował się jednak zarekomendować na to stanowisko szefa klubu PO Grzegorza Schetynę. Jutro o kandydaturze Schetyny premier Donald Tusk będzie rozmawiał z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Zapowiadając spotkanie z przedstawicielami PSL, Nitras powiedział, że PO oczekuje ze strony PSL akceptacji dla tej kandydatury. Ocenił, że wtorkowe spotkanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich.

Nitras poinformował też, że Schetyna zgodził się na objęcie stanowiska marszałka Sejmu. Wcześniej szef klubu PO mówił, że "nie pali się" do objęcia tej funkcji.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Grzegorz Schetyna kandydatem PO na marszałka Sejmu
Zaloguj się
 • wj1964

  Oceniono 1 raz 1

  Yarek Kaczyński, Zbyszek Ziobro, Yacek Kurski - czuję lekki dyskomfort przed tymi panami w przyszłości.

 • jacostes

  Oceniono 1 raz 1

  jestem za wyborem kobiety na to stanowisko!!!

 • asd-53

  Oceniono 1 raz 1

  pisowiec zmien melodie , bo to juz zdarta plyta , nie stac was na cos wiecej , tacy jestescie ograniczeni. Gorycz po przegranej za wami przemawia. Obawiam sie , ze takich goryczy przezyjecie wiecej, jesli nie zmienicie swojego tonu i zachowania.

 • moccobaron

  0

  Wybierałam PO ale Szetyna to nie jest najlepszy kandydat na marszałka. Jestem(byłam) za wyborem kobiety na to stanowisko!!! Jeśli już są kobiety i takie jak Kopacz, to nie rozumiem dlaczego nie? Może kobieta z innej partii też będę za, oby tylko nie Beger lub Kępa (Kempa?) czy coś podobnego. Jest tyle wykształconych mądrych kobiet we wszystkich opcjach politycznych, dość fallusów w naszym sejmie z tego 50% nierobów, którym nawet nie chce się przyjść do roboty lub nie mają z czym, Boże jak ich stamtąd wykurzyć?

 • brat_biskupa

  Oceniono 2 razy 0

  To nie jest najlepszy kandydat.

 • mamulcia

  Oceniono 2 razy -2

  rycho ,miro beda mu POmagali..cuda nad cudami!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX