Schetyna marszałkiem Sejmu? Kempa: Nie odpowiada mi jako człowiek

Już niedługo Sejm może mieć nowego marszałka. Kandydatura Grzegorza Schetyny jednak nie jest popierana przez wszystkie strony. Beata Kempa z Prawa i Sprawiedliwości zapowiada, że nawet w przypadku dyscypliny głosowania, ona nie opowie się za kandydaturą szefa klubu PO.
- Jaką decyzję podejmie klub parlamentarny PiS? Tego nie wiem - mówi Beata Kempa. - Niezależnie od tego, jaką podejmie, to ja wiem, jaką ja podejmę - jeśli będzie dyscyplina głosowania, to poproszę, żeby mnie z niej zwolniono. Ja będę przeciwna Grzegorzowi Schetynie - dodała.Posłanka uważa, że dopóki komisja hazardowa nie zakończy prac, to wszystkie osoby, których dotyczą jej działania, powinny być poza nawiasem, jeżeli chodzi o ubieganie się o najważniejsze funkcje w państwie. - Nie przesądzam tu oczywiście o winie - mówi Kempa. Dodaje: - Schetyna nie odpowiada mi jako człowiek.

Kempa zaznaczyła również, że nie ma w PiS-ie podjętej decyzji o tym, kto zostanie wicemarszałkiem z ramienia tej partii. - Dzisiaj zjeżdżamy się do Sejmu i dopiero będziemy o tym dyskutować. Trudno jest nam o tym rozmawiać, bo ciągle pamiętamy o Krzysztofie Putrze i Grażynie Gęsickiej. Nikomu się nie pali do funkcji wicemarszałka - dodała.Z kolei Janusz Piechociński ocenia krótko: - Po owocach go poznamy - mówi. - Pytanie jest takie: jaką wizję swojego marszałkowania ma Schetyna i czy uda mu się w przestrzeni parlamentu zbudować więcej normalności, porozumienia i dialogu, czy raczej będzie znowu klasyczna bijatyka - dodał.- Skuteczność marszałka jest pochodną zaufania i klimatu między posłami - podsumował Piechociński.Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym marszałkiem Sejmu?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Schetyna marszałkiem Sejmu? Kempa: Nie odpowiada mi jako człowiek
Zaloguj się
 • dziki7771

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Kempa!!!
  Co Pani jako człowiek zrobiła dla Sycowa z którego Pani pochodzi?? Nic!
  Nie odpowiada mi Pani jako człowiek!!! Zapachniało pani warszawką i zapomniała Pani o swoich włościach.
  Pani posłanka Kempa to wstyd Sycowa !!!

 • podhajce

  Oceniono 1 raz 1

  Pani też mi nie odpowiada jako Posłanka ...i co pani na to?

 • jachujan

  Oceniono 1 raz 1

  coz p. Beata Kempa nie odpowiada mi "jako czlowiek ".... trzeba poczekac i tyle.

 • orgelmusik

  0

  Pani Kempo, gdyby Pani tylko wiedziała, jak wielu osobom Pani człowieczeństwo nie odpowiada... nabawiłaby się Pani kompleksów, Pani Kempo.

  ---
  warszawianin.blogspot.com

 • wj1964

  0

  P. Kępo, niech pani zadba o Syców i swój elektorat. Może być z panią krucho.

 • marwara

  0

  cud! po raz pierwszy zgadzam się z Panią poseł :) ach, Schetyna łączy ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX