Waszczykowski odejdzie z BBN? Zależy od przyszłej prezydentury

Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Witold Waszczykowski nie wyklucza rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Wczoraj dymisje złożyli zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin, szef gabinetu prezydenta Maciej Łopiński, sekretarz stanu Małgorzata Bochenek oraz podsekretarze stanu Andrzej Duda i Bożena Borys-Szopa.
Wiceszef BBN tłumaczy, że na ostateczną decyzję, wpłynie to w jakim kształcie będzie funkcjonowało Biuro w przyszłości oraz jaka będzie wizja nowej prezydentury. Witold Waszczykowski zastrzega, że już doszło do zmiany roli Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Poprzednio BBN był miejscem, które recenzowało inne ośrodki władzy, ale teraz Biuro będzie bliżej współpracowało z rządem. Witold Waszczykowski zastanawia się jednak czy nie oznacza to podporządkowania Biura Bezpieczeństwa Narodowego władzy wykonawczej.

Według Waszczykowskiego, prezydent powinien mieć pewną niezależność i możliwość rozliczania rządów w niektórych kwestiach polityki zagranicznej i obronności. Wiceszef BBN zastrzega, że w odróżnieniu od odwołanych ministrów, którzy pełnili funkcje polityczne w Kancelarii Prezydenta, dwóch zastępców szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego generała Stanisława Kozieja to urzędnicy państwowi.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Waszczykowski odejdzie z BBN? Zależy od przyszłej prezydentury
Zaloguj się
 • henyk

  0

  Nikt z ekipy Kwaśniewskiego nie pozostał żeby "pracować" dla Kaczyńskiego i nie było z tego tytułu sensacji. Teraz odchodzą ludzie Kaczyńskiego i co w tym dziwnego?. Za Kwaśniewskiego w BBN były osoby z różnych opcji politycznych, u Kaczyńskiego tylko z PiS. Widać nie miał zaufania do innych. Komorowski nie musi mieć zaufania do obecnych bo bym nie miał za grosz. Niech sp..ją bo fachowcy z nich żadni, tylko by mącili. Może Fotyga wyrazi chęć pracy u Komorowskiego?.

 • alan.ski

  0

  I pomyśleć iż ten facio bąknął kiedyś coś o honorze on teraz stawia warunki, świat się wali. Ci na których czekają fuchy w PiS-ie to się już podali do dymisji.

 • 007bjb

  0

  Waszczykowski ma nadzieje na pozostanie w BBN, a jednak powinien poszukać sobie innej pracy, o ile z taką lojalnością jeszcze ktoś go zatrudni.

  O, pardon w pisie ma fuchę zapewnioną!

 • nintom

  0

  pan Waszczykowski powinien poważnie brać pod uwagę szukanie innej pracy. Zachował się już raz bardzo nielojalnie - zrobi to pewno przy każdej innej okazji.

  A to nie koncepcja BBN się zmieniła tylko BBN zaczyna być normalne czyli NARODOWE a nie jak było bratersko jednopartyjne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX