Schetyna w TOK FM: "Ostrzegaliśmy w kampanii przed takim PiS-em"

- Ostrzegaliśmy, że ten prawdziwy PiS jest ukryty w kampanii - mówił w Poranku TOK FM Grzegorz Schetyna. - Trochę zapomnieliśmy jaki był ten prawdziwy PiS, bo przyzwyczailiśmy się, że polska polityka i debata może wyglądać inaczej - dodał.
Trudno wytłumaczyć takie zachowanie PiS-u. Ostrzegaliśmy, że ten prawdziwy PiS jest ukryty w kampanii - mówił w Poranku TOK FM marszałek Sejmu i wykonujący obowiązki prezydenta Grzegorz Schetyna. - To, co teraz robią, to polityka samobójcza, bo ludzie odzwyczaili się od takich zachowań. To jest od nich silniejsze, żeby rozmawiać normalnie. To taki gen zniszczenia w politykach Prawa i Sprawiedliwości. Wydaje mi się, że to część ich natury - dodał.Według Schetyny Prawo i Sprawiedliwość na pewno będzie chciało grać tragedią smoleńską jak najdłużej. - Liczą, że to szansa na zabetonowanie 40 proc. elektoratu - mówił Schetyna. - Martwię się, że będziemy świadkami rzeczy, od których próbowaliśmy się odzwyczaić. Uważam też, że nastąpi dyskredytowanie i marginalizowanie ludzi, którzy osiągnęli dobry wynik wyborczy i mówię tu o ludziach PiS-u - podkreślił Schetyna.KRRiT: PO jest zakładnikiem nowej sytuacji

- Prezydent-elekt podjął decyzję o swoich nominacjach i miał do tego prawo - mówił Schetyna. - To wymusza na Platformie Obywatelskiej otwarcie się na inne kluby parlamentarne w kwestii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jeżeli wytypuje się osoby, które wszystkie kluby mogłyby zaakceptować, to dobrze by wróżyło przyszłej współpracy. Oczywiście jest tak, że klub platformy jest zakładnikami tej sytuacji - przyznał Grzegorz Schetyna.- Nie wierzę w takie warianty, które były prowadzone za czasów PiS - że na "krótkim telefonie" dyspozycje wydawane jak prowadzić media publiczne - podsumował Schetyna w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (20)
Schetyna w TOK FM: "Ostrzegaliśmy w kampanii przed takim PiS-em"
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 12 razy 8

  Panie Schetyna, zajmijcie się rządzeniem a PiS zostawcie w spokoju, oni mają fantastyczny talent do szkodzenia samym sobie. Wyborcy was będą rozliczac a nie głupawe wypowiedzi PiS który będzie robił wszystko by wmanewrowac PO w katastrofe Smoleńską, uwielbiają władzę i wszelkie świństwa które do niej prowadzą, poza tym trzeba z siebie zdjąć to paskudne odium sprawcy nieszczęścia, najlepiej zrzucic na przeciwnika.

 • jagoda491

  Oceniono 16 razy 8

  Mnie zastanawia jedno: dlaczego PO w stosunku do działań PiS-u zachowuje się tak, jakby przepraszała,że żyje. Jestem zwolenniczką LEWICY. Wg mnie PO jest podobne do PiS. Ale to legalny rząd w niepodległym,legalnym kraju. To ja Was, panowie z rządu, pytam się, kiedy zacznie obowiązywać prawo? Prawo jednakowo traktujące wszystkich. Nie może być tak,że plują na Was a Wy zachowujecie się jakby deszcz padał. Nie uchodzi, gdzie Wasz honor?

 • zuziaa30

  Oceniono 8 razy 4

  pis samo się pogrąża - dać im tylko do ręki maczety a wytną się w pień nawzajem - tak jak to robią kibole z Krakowa.kwestia czasu.

 • zmuzbi

  Oceniono 10 razy 4

  Skończył się Kaczyński bolesny i dobrotliwy, powrócił do dawnej skóry.Co teraz powiedzą ludzie którzy uwierzyli w jego politykę "pełnej miłości"? Nie chciałbym być na ich miejscu!

 • agulaga2

  Oceniono 8 razy 4

  Tylko Kaczyński z Łyżwińskim i Lepperem stworzą prawdziwą 4RP!

 • mi_m

  Oceniono 3 razy 3

  Ty nas tu, Grzesiek nie pouczaj i nie udawaj rozsądnej owieczki, bo i tak Ci wilcze uszy wystają, Zamordysta jestes jak Kaczor - i tyle, Weź się lepiej do roboty a przy okazji odszczeknij się PISdzielcowym oszołomom,

  I od Palikota sie odwal,

 • nettan4

  Oceniono 3 razy 3

  odnosnie -adamo333333 SAM NIE WIEZYSZ W TO CO PISZESZ

 • 79er

  Oceniono 6 razy 2

  "...gen zniszczenia w politykach Prawa i Sprawiedliwości. Wydaje mi się, że to część ich natury..." - to nie jest zart to wypowiedz marszalka polskiego sejmu i osoby chwilowo pelniacej funkcje prezydenta RP, pomijam juz frazelogie ktora na tym poziomie nie powinna miec miejsca, jesli PO uwaza ze poziom PiS jest ponizej mozliwosci podejmowania dyskusji politycznej to niech po prostu przestanie sie tym zajmowac i zajmie sie rzadzeniem panstwem i losem obywateli, przynajmniej tych ktorzy PO wybrali bo innymi raczej zajmowac sie nie bedzie, panowie POlitycy robcie swoje przynajmniej cos bedzie sie dzialo w panstwie, pozostawanie w bezruchu i przejawianie jako jedynego rodzaju aktywnosci uczestnictwa w absurdalnych dyskusjach na poziomie babci klozetowej i budki z piwem naprawde jest meczace,
  jesli jedna a rozumiem ze PO to ta swiatlejsza, lepiej poinformowana i majaca w tej chwili wszelkkie urzedy i narzedzia w reku, strona tej dyskusji zaprzestanie dostarczania pokarmu dla tej gangreny toczacej dyskurs polityczny to po prostu caly ten absurd wymrze i sprowadzi sie do jednostronnych wypopwiedzi, czy rzeczywiscie premier, rzad, marszalek sejmu, prezydent, i jeszcze iles tam osob musi sie tym zajmowac, sa naprawde wazniejsze sprawy w panstwie, chocby los powodzian

 • m-szalik

  Oceniono 1 raz 1

  Jaruś to zmęczony stary człowiek manipulowany w zależności od potrzeb przez bezskrzydłe ptactwo. W jego stadku czasem przewagę ma imitacja gołębi, czasami autentyczne ścierwojady, a Jaruś chwieje się między jednymi i drugimi jak trzcina na wietrze. Chłopie, odpuść sobie! Polska sobie bez Ciebie i Twoich przydupasów wszelkiej maści doskonale poradzi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX