Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich [WIDEO]

Obrońcy krzyża spod Pałacu Prezydenckiego są nieugięci. - Całą noc pilnujemy krzyża - mówią. W rozmowie z naszym reporterem podzielili się swoimi uwagami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej i sytuacji politycznej po wyborach. - Stalin też wybijał swoich - komentuje jedna z osób fakt, że w katastrofie zginęli politycy koalicji rządzącej.


- Pilnujemy krzyża. Całą noc pilnujemy. Chcą zabrać ten krzyż - pan Komorowski z panią Waltz - mówią zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim. Nie chcą, żeby krzyż postawiony po tragedii smoleńskiej został przeniesiony w inne miejsce. Taką decyzję zapowiedział Bronisław Komorowski.

Jeden z mężczyzn spod Pałacu mówi, że krzyż może zostać usunięty dopiero po zbudowaniu odpowiedniego pomnika. - Tu ma powstać pomnik i dopiero postanowimy, co zrobimy z krzyżem - zapowiada.

"Stalin też wybijał swoich"

Pilnujący krzyża mają wątpliwości, co do przebiegu śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. - Z kopii czarnych skrzynek co można wywnioskować? A dlaczego prawdziwe nie przyszły? - zastanawia się obrońca krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Jedna z pilnujących krzyża kobiet twierdzi, że nie była to katastrofa, ale zamach i naszemu rządowi nie zależy na szybkim zakończeniu śledztwa. Mimo tego, że zginęli tam również politycy koalicji. - Dla pewnej idei poświęca się i swoich. Stalin też wybijał swoich. Współpracowali z nim, a potem ich wybijał - mówi.

"Komorowski prezydentem wybranych"

- Uważam, że nie powinna rządzić jedna partia, bo to będzie dyktatura i anarchia - mówi jedna z kobiet sprzed Pałacu Prezydenckiego. Na pytanie, czym się ta sytuacja różniła, od lat 2005-2007, gdy PiS miało swój rząd i prezydenta, odpowiedziała: - To są dwie różne partie. Z mojego punktu widzenia PO reprezentuje ludzi biznesu i prywatnych ludzi. Natomiast PiS reprezentuje ludzi.

- Gdyby Jarosław Kaczyński wygrał wybory, to byłby prezydentem dla wszystkich, a pan Bronisław Komorowski będzie prezydentem dla wybranych - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich [WIDEO]
Zaloguj się
 • aszka7

  Oceniono 16 razy 14

  Było wielkie oburzenie, gdy W.Bartoszewski zarzucił Kaczyńskiemu nekrofilię -
  teraz potwierdza się, że Profesor Bartoszewski miał całkowitą rację.
  A jaki wódz (kaczyński), tacy jego poddani.

 • oskar146

  Oceniono 16 razy 14

  Pałac Prezydenta RP to nie prywatny folwark pis ani izba pamieci, to samo Sejm RP.
  Niech przeniosą krzyż najlepiej do ogródka pana Kaczyńskiego. Tam jego miejsce. To samo dotyczy manifestacji w tej sprawie. Przypomninam, że póki co RP jest państwem neutralnym światopoglądowo. Powinienem użyć tutaj cudzysłowu. No chyba, że tak nie jest ale wtedy powiedzmy oficjalnie że od 10 4 zyjemy w Iranie europy. zamieńmy godło z orłem na godło z krzyżem. Ale dopiero wtedy bedziecie mieć prawo tak robić. polityka promowana przez P Kaczyńskiego i PIS oraz jego bojówki to polityka nekrofili, żadnego szacunku dla zmarłych. Pani poseł Kempa pan poseł ksywa "ruska trumna w błocie " nazwiska nie pamiętam oto przykłady tych działań. wstyd.

 • kolega77

  Oceniono 15 razy 13

  Tacy są właśnie wyborcy PiS-u. Jacy wyborcy, tacy wybrańcy.

 • lady_gosiolog

  Oceniono 14 razy 12

  Ciemnogród! Ciemnogród! Boże, widzisz i nie grzmisz! Brak słów... :/ w jakim kraju żyjemy?? :/

 • bakoy

  Oceniono 11 razy 9

  One tam czekają tylko po to,bo usłyszały od księdza,że będą szli zboczeńcy i będą gwałcić.
  A może akurat na nich trafi-wtedy będzie do woli i bez grzechu.

 • hotnesquik

  Oceniono 10 razy 8

  Dostanie wylewu na tym upale, jedna z drugą i będą następni meczennicy.

 • lady_gosiolog

  Oceniono 10 razy 8

  Leżę i kwiczę! Rozłożyli mnie na łopatki, zupełnie!

 • tess.1

  Oceniono 9 razy 7

  Goniec ciemnote i holote z tamtad!! Mlodziez po 70-tce , wiedza ze gdzies dzwoni ale nie wiedza gdzie..!!Idioci jakich malo!! jedna gada jakby byla nacpana , druga gada strzelajac slowami co redaktor jej pomaga... wypad z tamtad!!

 • oghana7

  Oceniono 6 razy 4

  niestety mamy katolicki talibanizm ,tak samo grozny rodem z torunia ,kosciol ich chyba lubi,bo nie interweniuje .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX