Oleksy: Kaczyński mnie rozczarował

Jóżef Oleksy, który był gościem TVP Info powiedział, że dzisiejsze wypowiedzi dotyczące tragedii smoleńskiej świadczą o powrocie do wojny politycznej. Były premier, który był gościem programu "Minęła 20", wyraził rozczarowanie postawą Jarosława Kaczyńskiego.
Józef Oleksy powiedział, że liczył, iż zapowiedzi szefa PiS z kampanii wyborczej będą świadczyć o realnej chęci zmian w kraju. Polityk Lewicy podkreślił, że zapowiedzi wyborcze Kaczyńskiego, który nawoływał do pokoju politycznego, były bardzo pozytywnym znakiem. Jednak dzisiejsze wypowiedzi szefa PiS świadczą, że możemy wracać do sytuacji, w której polityka stanie się znowu areną agresywnych sporów.

Były premier skrytykował również posła Platformy Obywatelskiej Janusza Palikota. Według Oleksego nie można dziś określić w jakim stopniu polityk Platformy jest narzędziem w walce jego ugrupowania z Prawem i Sprawiedliwością. Powiedział, że nie można zaakceptować jego tez o problemach z alkoholem Lecha Kaczyńskiego. Dodał także, że Janusza Palikota charakteryzuje ogromna ambicja polityczna.

DOSTĘP PREMIUM