Ziobro nie stawi się przed komisją ws. Blidy. Ma sprawę sądową ze Schetyną

- Raz nie stawiłem się na inną sprawę i sąd uznał, że jest to powód nieusprawiedliwiony, bo poseł ma zawsze jakieś obowiązki, a obowiązki posła w parlamencie nie usprawiedliwiają nieobecności na rozprawie - tak Zbigniew Ziobro mówił w TOK FM o powodach swojej nieobecności na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej komisji śledczej badającej sprawę śmierci Barbary Blidy. - Uznałem, że nie mogę sobie pozwolić aby w tym wypadku stracić możliwość wzięcia udziału w tej rozprawie - dodał.
Jaka rozprawa uniemożliwi eurodeputowanemu PiS stawienie się na posiedzeniu komisji ws. śmierci Blidy? - Chodzi o rozprawę sądową, na którą zostałem wezwany w dniu dzisiejszym o godz. 10:30 w Sosnowcu. Jest to sprawa, którą wytoczył mi pan Grzegorz Schetyna w związku z moją wypowiedzią na temat jego odpowiedzialności za nadużywanie władzy i służb specjalnych przeciwko opozycji - mówił Zbigniew Ziobro. - Przed trzema dniami dotarła do mnie informacja, że jest wyznaczony taki termin rozprawy sądowej. Nie miałem na to żadnego wpływu, że w dniu dzisiejszym ta rozprawa została w ten sposób ustalona - zapewniał poranny gość TOK FM.

- A ja myślałem, że będzie pan miał szansę powtórzyć to co pan mówił po śmierci Barbary Blidy, np. że za jej śmierć odpowiada środowisko SLD - mówił prowadzący Poranek Radia TOK FM Grzegorz Kozak. - Ja też miałem nadzieję, że będę miał okazję stanąć przed komisją, za której powołanie jestem bardzo wdzięczny, ponieważ ta komisja wykazała, że od początku mówiliśmy tylko prawdę, wbrew insynuacjom, które są powtarzane w różnych mediach i mają charakter czarnej propagandy - odpowiadał Ziobro.

Czy to SLD ponosi odpowiedzialność za śmierć Barbary Blidy? - Jeżeli chodzi o odpowiedzialność, mówię nie o odpowiedzialności prawnej tylko moralnej, to odpowiadają różne środowiska, ale na pewno nie odpowiada prokuratura, która wykonywała swoje obowiązki - przekonywał Ziobro.

A odpowiedzialność środowiska PiS? - Z całą pewnością nie ponosi odpowiedzialności, bo środowisko PiS wywiązywało się ze swoich zobowiązań w stosunku do Polaków po aferze Rywina, że będziemy twardo walczyć z korupcją, także wśród ludzi władzy, którzy są bezkarni, którzy brali udział w korupcji - odpowiadał eurodeputowany PiS. I przekonywał: - Korupcja na Śląsku miała miejsce i prokuratorzy robili co do nich należy, prowadzili śledztwo i traktowali Barbarę Blidę jak każdą inną osobę - mówił Ziobro.

- W związku z postępowaniami karnymi popełniło samobójstwa ponad trzysta osób i nikt nie twierdził, że SLD jest odpowiedzialne za śmierć tych osób - dodał Zbigniew Ziobro. - Natomiast z całą pewnością Barbara Blida sięgnęła po tak drastyczne działania w kontekście tej sprawy, a kontekst tej sprawy w mojej ocenie wynika z tolerancji ze stron politycznych, w tym środowiska SLD, dla tego typu zjawisk i poczucia, że politycy są bezkarni - podkreślał Zbigniew Ziobro w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Ziobro nie stawi się przed komisją ws. Blidy. Ma sprawę sądową ze Schetyną
Zaloguj się
  • nettan4

    Oceniono 4 razy 2

    TO ZIOBRO Z KACZYNSKIMI NADUZYWALI WLADZY I DOSZLO DO NIESZCZESLIWEGO WYPADKU . ABY ZATUSZOWAC ZROBILO SAMOBUJSTWO , URATOWAC SWOICH I SIEBIE, BO TA POLYTYKA ZA PISOWCOW TO BYLA STALINOWSKA !

  • mariuszelwood

    Oceniono 3 razy 1

    Prawy i Sprawiedliwy prześladowany biedaczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX