"Nie chodzi o wyjaśnienie katastrofy tylko, żeby wszyscy zajmowali się Palikotem"

Janusz Palikot jako pierwszy odpowiedział na apel polityków PiS, który zachęcali do prac w zespole ds. katastrofy smoleńskiej. Czy poseł PO zostanie przyjęty? - Nie będę zajmował się panem Palikotem - powiedział członek prezydeium zespołu Jarosław Zieliński. Zdaniem posła PiS, Palikotowi nie chodzi o wyjaśnienie katastrofy tylko o to, żeby wszyscy się nim zajmowali.
W inauguracyjnym posiedzeniu zespołu do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej uczestniczyło ponad 120 posłów i senatorów. Wszyscy należą do Prawa i Sprawiedliwości. Szef zespołu, Antoni Macierewicz, kilkakrotnie apelował do parlamentarzystów z innych partii o przystąpienie do prac. No i doczekał się. Na apel odpowiedział Janusz Palikot.Czy kontrowersyjny poseł PO zostanie przyjęty do zespołu? - Nie będę zajmował się panem Palikotem. Nie będę komentował jego kolejnych wypowiedzi i ekscesów, bo należy skupić się na poważnej sprawie jakąś podjęliśmy, a nie na Januszu Palikocie - odpowiedział członek prezydium zespołu Jarosław Zieliński. Poseł PiS podkreślił, że "Palikotowi nie chodzi o to, żeby wraz z nami zajmować się wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej, tylko żeby wszyscy zajmowali się Palikotem".

Według gościa Poranka Radia TOK FM najlepsze co powinno się teraz zrobić "to nie podsycać swoim zainteresowaniem ekscesów pana Palikota". - Ja się wkręcić w tę dyskusję nie dam - mówił poseł Zieliński, choć podkreślał, że apel o przyłączenie się do zespołu jest nadal aktualny.

Antoni Macierewicz i gombrowiczowska gęba

Zespół w pierwszej kolejności ma zająć się ustaleniem tego, "co dotąd zostało zbadane przez instytucje odpowiedzialne za wyjaśnienie i badanie katastrofy".

Poseł Zieliński nie zgadza się z tymi, którzy krytykują to, że szefem zespołu został kontrowersyjny Antoni Macierewicz. - Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z posłem. Wtedy okaże się, że ma bardzo duża wiedzę. To osoba bardzo inteligentna i kontaktowa. A to że przyprawiono mu gombrowiczowską gębę to odrębna sprawa. Zachęcam do kontaktu z nim i wsłuchania się w to, co on mówi - komplementował Macierewicza poseł Zieliński.

Członek prezydium zespołu nie zgadza się też z opinią, że grupa ma już gotowe tezy które będzie chciała udowodnić. - Zespół nie ma charakteru politycznego tylko merytoryczny - podkreślał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
"Nie chodzi o wyjaśnienie katastrofy tylko, żeby wszyscy zajmowali się Palikotem"
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 9 razy 5

  pisowcy będą się starali ignorować Palikota, żeby nie musieli przypadkiem odpowiadać na jego pytania i żeby nie przeszkadzał w ustaleniu "jedynie słusznej wersji wydarzeń", bo nie mając kompetencji prawnych nic prawdziwego nie ustalą. Oczywiście Palikot gra medialnie, ale przynajmniej jeszcze bardziej ośmieszy ten pisowski cyrk, który i tak niewielu bierze poważnie

 • 12345janka

  Oceniono 7 razy 3

  Skoro nie jest to zespół o charakterze politycznym, to dlaczego nie zostanie zaproszony do jego prac pan Palikot. Skoro zadajecie pytania, to wydaje mi się, że nie istnieją jakiekolwiek granice co do tresci. Czyżby prazydent Lech Kaczyński był świętą krową czy bykiem?

 • adam_skowron

  Oceniono 4 razy 2

  Palikot - nie daj się PISdzielcom, Płaczą że nikt inny nie chce do komisji, przypominają że wyborczy to rozliczą? No to do dziła! tj. do komisji :)

 • jachujan

  Oceniono 6 razy 2

  pis, jak zawsze, nawarzyl piwa i teraz placze. Pic, robaczkowie, pic.

 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  Na apel Macierewicza (o udział posłów różnych ugrupowań w zespole) powinni gremialnie odpowiedzieć posłowie PO i wszyscy do tego zespołu wstąpić.

  Mówię zupełnie serio - przynajmniej będą "trzymać rękę na pulsie" i unikną sytuacji, że tuż przed wyborami zespół "udowodni" swą - z góry założoną tezę - o zbrodni Tuska i Putina.
  A ładnych paręnaście dodatkowych procent ciemnego ludu da się na to nabrać (nie przymierzając, jak miało to miejsce - na cudownie przemienionego Jarka przed wyborami prezydenckimi).

 • lajkomik

  Oceniono 6 razy -2

  Polskie społeczeństwo strasznie podatne na manipulacje. Palikot odstawia szopki, zamiast zająć się czymś do czego został wybrany przez wyborców i na co idą m.in. moje podatki. Głosowałem na PO i aż wstyd się do tego przyznać widząc takiego pajaca. Polacy bardziej lubią pudelkowate show Palikota niż to czy dana ustawa weszła w życie. gdzieś w cieniu pewnie ważą się Polaka sprawy dot. zdrowia, emerytur, wysokości podatków, ustaw pro!!!ludzkich. Europa pracuje i się bogaci, a Polska pajacuje i się szmaci. Dziś relacje cen w Polsce do zarobków to jakiś absurd. No, ale mamy Palikota - pokazuje nam, że nie warto być bogatym, bo odbija takiemu kasa na łeb.

  Do czasu póki ta karma smakuje (płytka-plotkowo-rozrywkowa papka dla tumanów): patrz najczęściej czytane artykuły (na pudelkach, plotkach) do póty PO może nic nie robić, bo nikt się nie zainteresuje czy robi cokolwiek. Smutne to :( A Gazeta jeszcze nakręca to, jakby poważniejszych newsów nie było. To nie powinno być w tym dziale tylko w dziale rozrywka.... Za dużo głupoty, a za mało ludzi, którzy chcieliby z nią walczyć.

 • becwalski308

  Oceniono 11 razy -7

  Kolejne idiotyzmy Palikota maja odciagnac uwage spoleczenstwa od przedluzajacego sie braku reform finansowych i generalnie-skandalicznej bezczynnosci rzadu. Palikot wie dobrze, ze moze liczyc na wiele swinskich glow i swych plastykowych sobowtorow w naszych srodkach masowego przekazu, kltore skrzetnie ionformuja o kazdym jego wyglupie. A sprawy istotne dla kraju (pogarszajaca sie atrakcyjnosc inwestycyjna krajui, pogarszajace sie finanse puibliczne, fatalny klimat dla prowadzenia dzialalnosci gospodarczej w kraju, itp, itd ) pozostaja w cieniu. No, bo na tym trzeba sie znac a wyglupy Pal;ikota kazdy moze interrpretowac do woli..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX