Spór o pieniądze za pogrzeb pary prezydenckiej

Wojewoda Stanisław Kracik nie chce zwrócić krakowskim władzom części pieniędzy, które miasto przeznaczyło na organizację pogrzebu pary prezydenckiej. - Jestem za stary wróbel, żeby ktoś mnie próbował wystrychnąć na dudka. Liczę, że się zastanowią i nie będą wypisywać (w fakturach - red.) bajek - mówi "Polskiej Gazecie Krakowskiej".
W Krakowie wybuchł spór o zapłatę za pogrzeb pary prezydenckiej - donosi "Polska Gazeta Krakowska". Miasto wydało na jego organizację 5,5 mln złotych. Ponad 2 mln złotych zostało przeznaczone na uroczystości pogrzebowych, a 3,5 mln na naprawę ulic, czy mycie chodników. Rząd zapewniał, że zwróci miastu pieniądze.

Ostatecznie krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zwrócił się do rządu o zwrot ponad pół miliona złotych. Jednak jedną z wystawionych przez miasto faktur, opiewającą na 360 tys. zł, zakwestionował wojewoda Stanisław Kracik. Chodzi o zwrot pieniędzy za prace przygotowawcze w Rynku Głównym

- Jestem za stary wróbel, żeby ktoś mnie próbował wystrychnąć na dudka. Jeśli dostaję fakturę, w której czytam, że prace na Rynku były prowadzone przez 17 dni, albo że zostały zdjęte i wywiezione rusztowania z remontowanych Sukiennic, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko się uśmiechnąć - mówi gazecie Kracik. Dodaje, że rząd zwróci pieniądze, jeśli tylko "miasto wykaże, że naprawdę wydało te pieniądze". - Liczę, że się zastanowią i nie będą wypisywać bajek - zapowiada

Wojewoda daje przykład Krakowskiego Biura Festiwalowego, które odzyskało wydane na organizację uroczystości pogrzebowych dwa miliony złotych.

- Słyszałam, że są kłopoty z rozliczeniem - przyznaje Joanna Niedziałkowska, dyrektorka ZIKiT. - Mam jednak nadzieję, że wojewoda rozliczy się rzetelnie z każdej wydanej przez nas złotówki - dodaje.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Spór o pieniądze za pogrzeb pary prezydenckiej
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 9 razy 7

  może Dziwisz z pis-em się zrzucą, wszak za pomysły powinien płacić pomysłodawca

 • jachujan

  Oceniono 7 razy 7

  kasa jak zawsze ustawia wszystko na swoim miejscu. Chodzi tylko o kieszen, z ktorej sie ja wyciaga i tu koncza sie sentymenty.

 • konrad-7

  Oceniono 8 razy 6

  ....5.5MIL/ZŁ?....KTO DAŁ NA TO PRZYZWOLENIE,DLA MIESZKAŃCA WARSZAWY... JAKIM PRAWEM KTOŚ ROZPORZĄDZA TAKĄ KWOTA NA TAKI CEL !!...ODDAĆ DZIECIOM W DOMACH DZIECKA.......ANI GROSZA PANIE WOJEWODO !!!....3 MIL OTRZYMAŁA CÓRKA.. WYSTARCZY...

 • nettan4

  Oceniono 8 razy 6

  dokladnie Dziwisz i pis z radjem maryji powinni zaplacic.

 • guruguruonline

  Oceniono 8 razy 6

  a jakby córcia się dołożyła? w końcu parę złotych jej wpadło ...

 • big_gadu

  Oceniono 8 razy 6

  nie miasto na drugi raz nie robi pogrzebów !!!!

  Niech kazdy robi ale na własny koszt !

 • marwara

  Oceniono 7 razy 5

  protesty odnośnie pochówku na Wawelu próbowano uciszać hasłem "uszanujmy wolę najbliższej rodziny". czemu najbliższa rodizna nie może tego pokryć?

  brawo dla pana Wojewody!

 • adam_skowron

  Oceniono 6 razy 4

  tak jest, Kasa ustawia wszystko na własciwym miejcu, A wojewoda - ma chyba inne wydatki po powodzi w Małopolsce?

 • siarymon

  Oceniono 5 razy 3

  kościół tak kocha kaczyńskich to mogli tą dziwną parę pochować za darmo a nie z budżetu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX