Sekuła wycofa swój raport, Kempa trzaska drzwiami i wychodzi

Przewodniczący hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła zapowiedział, że wycofa przygotowany przez siebie projekt raportu komisji, a nowy, poprawiony złoży do 30 lipca, i zaczął wyjaśniać, na czym poprawki będą polegały. Na co Beata Kempa zerwała się z krzesła, zabrała pod pachę plik dokumentów i znienacka opuściła posiedzenie komisji trzaskając drzwiami.
- Proszę jeszcze chwilę poczekać, bo chce pani powiedzieć, jakie są moje dalsze plany - próbował zatrzymać Kempę przewodniczący Sekuła, gdy przeciskała się do wyjścia za jego krzesłem. Ale usłyszał tylko trzaśnięcie drzwiami. - No trudno, będę mówił do krzesła - westchnął.

Arłukowicz atakuje raport Sekuły

Na dzisiejszym posiedzeniu hazardowej komisji śledczej Bartosz Arłukowicz z SLD zarzucał projektowi raportu autorstwa Sekuły wady prawne. Powołując się na opinie Biura Analiz Sejmowych mówił, że przewodniczący przedstawił swój projekt raportu przed przesłuchaniem wszystkich świadków i przed podpisaniem przez nich protokołów z zeznań. Arłukowicz krytykował też Sekułę za to, że w swoim projekcie nie zawarł informacji z materiałów tajnych, które są w posiadaniu komisji.

- Oczekuję, że przewodniczący dostosuje się do litery prawa i wycofa złożony niezgodnie z prawem projekt sprawozdania i przygotuje nowy w zgodzie z prawem(...) Nie można pracować nad dokumentem, który jest niezgodny z prawem - mówił Arłukowicz w przerwie posiedzenia komisji argumentując swój wniosek.

Sekuła odpierał te zarzuty i zapewnił, że przygotował swój raport prawidłowo. - Uważam, że na tym etapie, na którym go przygotowałem, był on przygotowany prawidłowo - stwierdził. Jednak po naciskach Arłukowicza zapowiedział wycofanie projektu.

Idę na urlop. Mam zgodę do wicemarszałek Kierzkowskiej

Dyskusja nad nowym projektem ma być kontynuowana 30 lipca i Sekuła nie wyklucza, że właśnie na tym posiedzeniu dojdzie także do głosowania nad nim.

Problem w tym, że Beata Kempa (PiS) zapowiedziała w piątek, że jej i innego śledczego z PiS Andrzeja Dery nie będzie tego dnia na posiedzeniu, bo udają się na urlop. Już w środę Kempa prosiła szefa komisji o urlop, a gdy odmówił - mówiąc do niej "do roboty" - rozpłakała się podczas posiedzenia komisji. Teraz - jak informuje PAP - posłanka poinformowała Sekułę, że zgodę na urlop otrzymała od wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej (PSL).

Sekuła nie zamierza jednak zmieniać terminu kolejnego posiedzenia komisji. Jak dodał, mimo nieobecności dwóch posłów PiS komisja będzie miała nadal kworum i wszystkie decyzje, które podejmie będą ważne.

- To jest państwa decyzja i wola. Przykro mi, że w końcowej fazie pracy komisji przedkładacie urlop nad prace komisji - stwierdził. Kempa powiedziała wówczas, że potrzebuje tego urlopu między innymi po to, by odpocząć właśnie od Sekuły.

Czego nie usłyszała posłanka Kempa

Podczas, gdy Sekuła odnosił się do zarzutów, które postawiła mu Kempa, i wyjaśniał na czym będą polegały zmiany w raporcie, posłanka - nie czekając aż skończy mówić - zamaszyście opuściła posiedzenie komisji.

Sekuła powiedział, że w nowym projekcie uwzględni stawiane mu przez posłów zarzuty, zwłaszcza te dotyczące tego, iż materiał zawierał niepodpisane przez świadków protokoły z ich zeznań. Trzech świadków jeszcze tego nie zrobiło. Jak zaznaczył przewodniczący komisji, są to Zyta Gilowska, Jarosław Kaczyński i Rafał Wosik. Zamierza też uwzględnić swoje własne poprawki, a także część ocen z poprzedniego sprawozdania

Sekuła zapowiedział też, że zamierza zwołać następne posiedzenie komisji 3 sierpnia. Ale tego posłanka Kempa już nie usłyszała.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Sekuła wycofa swój raport, Kempa trzaska drzwiami i wychodzi
Zaloguj się
 • black_osbourne

  Oceniono 2 razy 2

  durna baba- co tu komentowac????

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  och gdyby tak tych wszystkich posłów juz bez wyjątku podsumować to połowę gaży należałoby odebrać za samowolne opuszczanie miejsc pracy.,k3mpa nie wytrzymuje ciśnienia !! babsko sięga zenitu w swym heroizmie ZWOLNIC ....to dowód na to że kobiety nie wszędzie powinny mieć parytet....płacze ,typie nóżkami,trzaska drzwiami na litość boską to przedszkole jakieś....

 • pogodny100

  Oceniono 2 razy 2

  Za samowolne opuszczenie miejsca pracy ,Dyscyplinarka,i niech sobie szuka roboty.

 • nintom

  0

  Panie i panowie z formacji pis zawsze kładą ogromny nacisk na kulturę osobistą. Zauważyłam jednak, że wysokie wymagania jakie mają w stosunku do innych ICH SAMYCH NIGDY NIE OBOWIĄZUJĄ. Kempa trzaska drzwiami i to jest "normalne". Gdyby drzwiami trzasnął poseł PO podniósł by się straszny rwetes.

  Tak jak prezes formacji Jarosław wygrażał platformie od chamów i knajaków (i oczywiście jemu było wolno BO DLA NIEGO POLSKA jest najważniejsza).

  O tempora o mores !!

 • tegepe

  0

  Niezrównoważona emocjonalnie (patrz wybuchy płaczu, lub śmiechu, trzaskanie drzwiami), niekompetentna (niby prawniczka, a w rzeczywistości po studiach administracyjnych), z zaburzeniami psychofizycznymi (sama przyznaje, że sypia po 2 -3 godziny na dobę) - takie indywidua niestety tworzą polską politykę i chcą być traktowane poważnie?

 • bogdan331

  0

  Kempa-cham,arogant i ignorant-to modelowy CZŁONEK pis;)

 • wj1964

  0

  Kempa, jeśli będzie cud i jednomandatowe okręgi wyborcze (a tak pyszczycie za reformami), to nigdy więcej nie będziemy musieli oglądać Twojej arogancji. Zastanów się kobieto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX