Latkowski: Kaczyński chciał ochronić Ziobrę [WIDEO]

- Jarosław Kaczyński przede wszystkim kluczył. Dlatego, że chciał ochronić Zbigniewa Ziobrę - tak Sylwester Latkowski skomentował zeznania prezesa PiS przed komisją ds. Blidy.
Zobacz komentarze członków komisji po zeznaniach Jarosława Kaczyńskiego

- Jarosław Kaczyński przede wszystkim kluczył. Dlatego, że chciał ochronić Zbigniewa Ziobrę. Dlaczego chciał go ochronić i przed czym? Przed zarzutem kłamstwa, składania fałszywych zeznań - tak dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski skomentował dzisiejsze zeznania Jarosława Kaczyńskiego przed komisją ds. Blidy. - Z informacji, które są, wynika, że w prokuraturze łódzkiej zeznania Jarosława Kaczyńskiego odbiegają od zeznań Zbigniewa Ziobry. Tutaj ewidentnie było słychać to, że go bronił - dodawał.

Według Latkowskiego, były premier ujawnił niezwykłe zainteresowanie tajnymi operacjami. - Kaczyński powiedział, że jego interesują sprawy tajne. Wykazał bardzo dużą znajomość pewnych procedur przy podsłuchach. To zastanawiające, skąd u premiera taka znajomość i chęć zaglądania tam, gdzie premier nie powinien zaglądać - mówił.

- Oczekiwano przełomu, ale chyba to były oczekiwania nadmierne. Nie sądzę, żeby Jarosław Kaczyński kłamał, ale używał tylu słów, że w potoku jego elokwencji, sens się zatracał - mówił z kolei dziennikarz "Polityki" Piotr Pytlakowski.

DOSTĘP PREMIUM