"Najpierw wykorzystywanie tragedii narodowej, teraz krzyża. Rozgrywki polityczne PiS"

- Tak jak Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywało - i nadal wykorzystuje - narodową tragedię 10 kwietnia do rozgrywek politycznych, tak teraz postanowiło wykorzystywać także krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego. To jest jeszcze gorsze - mówi w TOK FM Adam Szejnfeld, poseł PO.
Akcja obrońców krzyża: Wznieśmy nowy>>

- Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego powinien po pielgrzymce na Jasną Górę powrócić na dotychczasowe miejsce i znajdować się tam aż do czasu wybudowania stałego pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej - oświadczyły w przeddzień przeniesienia krzyża władze PiS.

- Nie jestem zaskoczony. Raczej zasmucony - mówi w radiu TOK FM Adam Szejnfeld. - W ubiegłym tygodniu posłowie PiS wypowiadali się bardziej powściągliwie w mediach. Przyznawali, że wojna o krzyż nie jest właściwa. Wątpiłem w szczerość tych wypowiedzi. Niestety, okazuje się, że miałem rację.

"To rozgrywki polityczne"

- To wykorzystywanie sprawy w krzyża w aspekcie politycznym. Nie ma merytorycznych, religijnych, historycznych czy związanych z tradycją argumentów za tym, by krzyż przed Pałacem Prezydenckim został. Jedyne wytłumaczenie to uprawianie polityki - uważa Szejnfeld.

- Tak jak Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywało - i nadal wykorzystuje - narodową tragedię 10 kwietnia do rozgrywek politycznych, tak teraz postanowiło wykorzystywać także krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego. To jest jeszcze gorsze. Bo w tym przypadku PiS narusza już nie tylko normy kultury politycznej i normy etyczne, ale także - moim zdaniem - normy religijne. PiS występuje bowiem wbrew stanowisku Kościoła - mówi. - Kościół nie zajął stanowiska. Jednak zdecydowana większość księży występujących w mediach opowiadała się za realizacją porozumienia, którego skutkiem jest przeniesienie krzyża tam, gdzie jest jego właściwe miejsce - tłumaczy.

Porozumienie

Na mocy porozumienia pomiędzy Kancelaria Prezydenta, warszawską kuria a harcerzami, którzy ustawili krzyż, ma on trafić do kościoła św. Anny w Warszawie. Przeniesienie krzyża planowo ma odbyć się we wtorek.

Obrońcy krzyża zapowiadają, że nie dopuszczą do przeniesienia krzyża. Zaplanowano także akcję: Wznieśmy nowy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
"Najpierw wykorzystywanie tragedii narodowej, teraz krzyża. Rozgrywki polityczne PiS"
Zaloguj się
 • candid13

  Oceniono 10 razy 6

  Jarosławie K.!!!
  Daj sobie spokój, jesteś zwykłym impertynentem, nadymanym ambicjami, chorymi ambicjami. Nie umiesz przegrywać, nie umiesz emocjonalnie przeżywać strat. Co więcej, używasz ich jak obucha, by odreagować coś, co każdy normalny człowiek przeżywać powinien w zaciszu domowym. Bezwzględny podżegaczu do nienawiści, doskonały piewco chrześcijańskich wartości, najzwyczajniej w świecie przestań próbować nas dymać, a w szczególności tych, którzy Ci uwierzyli 20 czerwca 2010 r. oraz 04 lipca 2010 r. Odpuść sobie resztę swojego gó...anego potoku słów. Daj zająć się polityką, tym którzy są lepsi. ZEJDŹ ZE SCENY!
  popieram

 • dzdzd

  Oceniono 10 razy 6

  komu wciskacie ten krzyż?
  mnie?
  nie dziekuję!
  nie chcę krzyży wojujących, straszących , jątrzących
  krzyzy przeciw!
  nie zabraniam nikomu wiary i wielbienia krzyza ale proszę się nie pchać i nie zasłaniać krzyżem;
  walczycie o cos dla siebie ?
  nie walczyccie o moje zbawienie!
  walczycie o swoje maleńkie interesiki
  nie walczycie o miejsce dla Boga
  walczycie przeciw ludziom i obawiam się ze przeciw Bogu
  Przez Was ludzie sa wsciekli i agresywni!
  a Wy sami zamiast się modlić urządzacie dyzury nienawiści pod Belwederem
  chciałabym bardzo zobaczyć Jarosława Kaczyńskiego na czele opetanych nienawiscia
  cos mi sie wydaje, że odżegnał się już od teorii spiskowych
  i nie przyznaje się do oszołomów co to mieli się rozrywać w obronie krzyzą
  Nigdy nie słyszalm zeby Jarosław Kaczyński mówił że to jego ludzie że on czuje z nimi wspólnotę - tam koczuja na Krakowskim
  Oni sa nikomu już niepotrzebni - ot polityka
  ciekawe kto ich tak nakręcił?

 • 3babalu

  Oceniono 8 razy 4

  Kaczynbski -antychrys!!!

 • candid13

  Oceniono 7 razy 3

  ... I ODPUSC NAM NASZE WINY JAKO I MY... ... ODPUSZCZAMY NASZYM WINOWAJCOM ..
  do licha, kto to powiedzial BELZEBUB?
  . czy to tez BEZEBUB bo to katolikom spod palacu obce tak jak i MILOSC BLIZNIEGO SWEGO

 • oghana7

  Oceniono 2 razy 2

  DZIS KOSCIOL BEZ JAJ ABDYKOWAL NA RZECZ RYDZYKA , TO NIECH GO ZROBI PRYMASEM .DZIS ZDJELAM KRZYZ Z SZYI ,BO GO ZHANBILI.

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  JAK TO KTO TYCH OSZOLOMOW NAKRECIL ? WIADOMO -RYDZYK Z JARKACZEM - TO DUET NIEODLACZNY ! TYLKO ON MOGL MOWIC O PREZYDENTOWEJ MARII -CZAROWNICA >PEWNO JARKACZ NIE LUBIL SWOJEJ BRATOWEJ BO NIE PROTESTOWAL -ZABRALA MU BRACISZKA .

 • epupecki

  Oceniono 7 razy 1

  Czy Marta Kaczyńska nie powinna w tej sprawie zabrać głos? Jeśli szanuje pamięć rodziców to powinna się odezwać i zabronić głupkom robic cyrk ze śmierci jej rodziców. Lecha Kaczyńskiego jako prezydent nie cenię ale po co to szyderstwo pisu i oszołomów z nim związanych! Chyba, że ona jak jej stryj lubi te szopki i uważa je za coś dobrego. Jeśli tak by było to nie zasługiwała by na mój szacunek.

 • annarocznik1956

  0

  tak rodził się faszyzm w Niemczech,
  w Polsce obecnie jest kaczyzm - równie wroga ideologia jak faszystowska, przy poparciu rydzyka i kościoła katolickiego,

 • fudalejw.1

  0

  Proponuję odważnego prawie bohatera "karła moralnego" prof. Radosława Markowskiego na ministra spraw wewnętrznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX