Szef Kancelarii Prezydenta ogranicza zatrudnienie. "Nie ma miejsca dla polityków"

PRZEGLĄD PRASY. Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski planuje zwolnić około 80 jej pracowników - pisze "Rzeczpospolita". - W kancelarii są osoby, które są politykami. Nie widzę dla nich miejsca - mówi Michałowski.
Według byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Jacka Sasina, Michałowski podkreślał, że nie podoba mu się, iż w Kancelarii Prezydenta pracują radni.

Obecny szef Kancelarii Prezydenta mówi, że po zwolnieniach będzie tam zatrudnianych tyle osób, ile pod koniec drugiej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego - czyli około 250 osób.

Według Sasina mniejsza liczba urzędników może oznaczać mniejszą aktywność prezydenta. - Zatrudnienie zależy od tego, jaką rolę chce odgrywać prezydent. Czy chce być aktywny w polityce krajowej i zagranicznej, czy może zamierza ograniczyć się tylko do wypełniania oczywistych zadań: wręczania nominacji i odznaczeń - mówi.

Za prezydentury Lecha Wałęsy w Kancelarii pracowało 159 osób, za czasów Aleksandra Kwaśniewskiego zatrudnienie zwiększyło się do 250 pracowników.

Jacek Michałowski obiecuje, że zwolnieni otrzymają pomoc w poszukiwaniu nowych miejsc pracy.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Szef Kancelarii Prezydenta ogranicza zatrudnienie. "Nie ma miejsca dla polityków"
Zaloguj się
 • wodnik55

  Oceniono 8 razy 6

  biedactwa, i gdzie ich wszystkich upchnąć jak się nie ma władzy i miejsc w państwowych i samorządowych spółkach. Pomoc w poszukiwaniu pracy hmm z posiadanymi kompetencjami jakie mają urzędnicy będzie ciężko ale cóż zawsze można zrobić uprawnienia na wózek widłowy i wreszcie uczciwie popracować. Tylko to piętno pis ciągnące się za człowiekiem

 • minkat

  Oceniono 6 razy 4

  250+80=330. Moze nawet wiecej.

  Ja sie nie dziwie, ze ta kancelaria taka droga w utrzymaniu byla.

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 4

  Za Wałęsy - 159, za Kwaśniewskiego - 250, a ilu urzędników pracowało za Kaczyńskiego?

 • hanishl

  Oceniono 3 razy 3

  Powtórzę za innym z uczestników forum : Teraz zacznie się masowa epidemia i wszyscy zaczną chorować.
  Ciekawe czy dociągną do rekordu żony posła Hofmana ?

 • pierzeja

  Oceniono 2 razy 2

  Raz już premier Tusk zrobił zrobił wielki błąd że nie pozbył się ludzi z ekipy PIS .Zapłacił bardzo wysoką cenę za wiarę i uczciwość ludzi . W polityce absolutnie nie można wierzyć przeciwnikom politycznym i teraz bez wstrząsów trzeba wszystkich pozbyć się raz na zawsze , bo będą szkodzić , wywalić i nie zastanawiać się co będą robić , Jak zostaną to wszystkie wasze działania w kancelarii będą wynoszone do Kaczora . i to dopiero będzie , jeszcze gorzej jak z tymi deskami zbitymi na kształt krzyża , i pijanymi obrońcami !!!!

 • do100jnik

  Oceniono 1 raz 1

  i tak wyjątkowo długo pielęgnują tu cytat z klasyka PIS te "złogi"

 • an1005

  Oceniono 1 raz 1

  To jest gorsze niz republiki bananowe.
  Wywalic wszystkich poprzednich pracownikow kancelarii. Nie powierzylabym im nawet rolki papieru toaletowego a co dopiero mowic a jakichkolwiek sprawach panstwa Polskiego

 • rstokczap76

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko żeby Komorowski wraz z Michałowskim się nie cofnął !
  Nie dać sobie grać na nosie pseudozwolnieniami lekarskimi,albo przekonywaniem
  jacy to oni teraz będą lojalni i wydajni.
  To V kolumna PiSu- Z PREMEDYTACJĄ WYWALIĆ NA PYSK !

 • 1234qwerty

  Oceniono 1 raz 1

  Bądzcie spokojni krzywda im się nie stanie żadna . To swą swoi i zawsze jakieś korytko się dla nich znajdzie by sopkojnie przeczekali. Dziś my im jutro oni nam i szafa gra a a lud się raduje. A poza tematem dlaczego dalej kancelaria zatrudnia taką rzeszę urzędasów? Wiemy rozumiemy ble ble bla bla a podatnik płaci. Proponuję jeszcze jedną nikomu niepotrzebną synekurę w tym bogatym kraju. Brakuje nam K R Ó L A rodacy. Jaki prestiuż w Europie a ile korytek. Pałac czeka mały lifting za drobne 100 baniek i można się wprowadzać. A ty podatniku płać i płacz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX