Szydło: W sprawie krzyża PiS nie podsyca atmosfery

- Nie jest prawdą, że to PiS podsyca atmosferę. To państwo i władza państwowa powinny wziąć odpowiedzialność za wszystko co tam się wydarzyło. PiS-owi ta sytuacja też jest nie na rękę - powiedziała o wczorajszych wydarzeniach pod Pałacem Prezydenckim w TOK FM Beata Szydło, wiceprezes PiS.
Jej zdaniem powodem całego zamieszania przy próbie przeniesienia krzyża spod pałacem jest zła polityka PO, a szczególnie: - Słowa Komorowskiego zostały wypowiedziane zbyt wcześnie, a zachowanie władz Warszawy i wypowiedź konserwatora podgrzały atmosferę.

Wydarzenia spod pałacu określiła jako "trudne w ocenie, niepotrzebne". Jak, jej zdaniem, tę sprawę powinno się rozwiązać: - Powinno dojść do rozmowy Kancelarii Prezydenta z tymi ludźmi.Podwyżkę podatku odczują najbiedniejsi

Zdaniem Szydło podwyższenie podatku VAT odczują w istotny sposób rodziny, których dochód nie przekracza 2 tys. zł miesięcznie. Jej zdaniem podwyższenie podatku może spowodować wzrost wydatków do nawet 600 zł rocznie.

- To już się robią konkretne pieniądze. To jest zakup kompletu podręczników dla dzieci, czy energii na dwa, czy trzy miesiące - argumentowała. - Poza tym podniesienie podatku odbije się nie tylko na konsumpcji ale także skomplikuje i tak już trudne życie małych przedsiębiorców - dodała.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Szydło: W sprawie krzyża PiS nie podsyca atmosfery
Zaloguj się
 • wroclawianin5045

  Oceniono 3 razy 3

  jeszcze jedna MALPA w czerwonym

 • 1utek

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwne, to wiceszefowa PiSu nie zna wypowiedzi J. Kaczyńskiego, Z. Ziobro i innych polityków PiSu na temat krzyża przed "Pałacem Kaczynkich"?

 • 2brat3

  Oceniono 2 razy 2

  Cały konflikt został spowodowany przez zupełnie niepolityczne oświadczenie prezydenta - elekta, że "krzyż ma zostać usunięty" Jakże inaczej brzmiało by, że "krzyż zostanie zastąpiony przez inny, bardziej w tym miejscu odpowiedni symbol pamięci, bo przecież zwyczajnie od początku tylko o to chodziło ! A tak jak jest, wyszło na to, że nowy Prezydent rozpoczyna urzędowanie od walki z krzyżem, co musiało nie tylko sprowokować opór, ale i sfanatyzować część protestujących. Dodatkowo naraził się na posądzenie, że motywuje go niechęć do Ś.P. Prezydenta Kaczyńskiego. Jeśli nie będzie pod wpływem fanatycznych wrogów wszystkiego, co może kojarzyć się z PIS w rodzaju Pawła Olszewskiego, to może jeszcze nieco naprawić sytuację - ciekawe tylko, czy Bronisław Komorowski tak sam z siebie niefortunnie wsadził kij w mrowisko, czy ma durnowatych doradców ?

 • kolega77

  Oceniono 2 razy 2

  Przedstawiciele PiS-u zdają sobie sprawę, że mówiąc zwracają się do swoich wyznawców /sekty PiS/. Mogą więc mówić byle jak i byle co i tak im wyznawcy uwierzą..

 • mepislover

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Szydło zaczyna robić konkurencję Macierewiczowi , zna się na wszystkim :)

 • nintom

  Oceniono 1 raz 1

  WYJAŚNIAM, że mój wpis na początku był bez komentarza - bo mimo, że mówiła to spokojnie ALE pani z pisu mówiła rzeczy NIE DO PRZYJĘCIA - ja chciałam zwrócić uwagę, że nie tak jak w tytule - ona tylko niechętnie przyznała rację redaktorowi Kozakowi

 • hanishl

  Oceniono 1 raz 1

  W sprawie krzyża PiS nie podsyca atmosfery .
  PiS tylko dosypuje do pieca

 • nintom

  Oceniono 5 razy 1

  TO BYŁO TROCHĘ INACZEJ - pan Kozak zasugerował pani szydło, że to co dzieje się pod pałacem nie słuzy pisowi i ONA odpowiedziała - "no nie wiem czy to jest nam na rękę"

  A POZA TYM
  Pani Szydło pochwaliła księdza Nycza, że bitwa pod krzyżem nie jest sprawą kościoła warszawskiego - potem mówiła, że krzyż nikomu nie przeszkadza a poza tym krytykowała Komorowskiego, Michałowskiego i kogo się da z PO.

  Na koniec pani Szydło sugerowała, że awantura pod pałacem była inspirowana przez premiera Tuska, żeby w międzyczasie ogłosić podniesienie VATu

 • candid13

  0

  Powstala nowa fanatyczna religia PISLAM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX