Błaszczak: To Komorowski odpowiada za zamieszki pod Pałacem

Mariusz Błaszczak obarcza Bronisława Komorowskiego odpowiedzialnością za wczorajsze zamieszanie wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem polityka PiS, to prezydent-elekt swoją decyzją o przeniesieniu krzyża - później ?wciągając w to Kościół" - wywołał taki podział w sprawie krzyża.
Zdaniem nowego szefa klubu PiS, wczorajsze wydarzenia (zamieszki przed Pałacem i obrażanie sędziów w Sądzie Najwyższym) wcale nie są przejawem słabości państwa polskiego, jak to niemal zgodnie ocenili komentatorzy w dzisiejszych gazetach. - Słabością państwa było to, co wydarzyło się 10 kwietnia, ta tragedia na lotnisku pod Smoleńskiem. To, co wydarzyło się wczoraj jest efektem braku odpowiedzialności ze strony prezydenta - elekta i jego urzędników, w szczególności szefa Kancelarii, Jacka Michałowskiego - powiedział Błaszczak w Sygnałach Dnia.

Polityk PiS przypomniał, że jedną z pierwszych propozycji Komorowskiego była zapowiedź przeniesienia krzyża. - A to miliony ludzi wskazały miejsce przed Pałacem Prezydenckim jako miejsce szczególne, jako miejsce pamięci dla tych, co odeszli 10 kwietnia - uważa Błaszczak. - To jest przejaw braku odpowiedzialności ze strony prezydenta Komorowskiego - dodał.

Dla PiS jasnym jest, kto jest winnym wczorajszych przepychanek. Na sugestię dziennikarza, że decyzję o przeniesieniu krzyża do kościoła św. Anny podjęli wspólnie warszawska kuria, harcerze i Kancelaria Prezydenta, Błaszczak z ironią odpowiedział: - Nie no, proszę zauważyć jaka była kolejność wydarzeń - Błaszczak podkreślił, że to Komorowski pierwszy powiedział w wywiadzie o pomyśle przeniesienia krzyża, a potem Jacek Michałowski "wciągnął w to Kościół". - Bardzo źle się stało, że do tego doszło. Widać tutaj brak szacunku dla obywateli - dodał.

Zamieszki wokół krzyża

Krzyż miał być wczoraj przeniesiony sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła świętej Anny. Jednak w związku z protestami osób zgromadzonych przed pałacem zdecydowano o pozostawieniu krzyża. Przed Pałacem Prezydenckim doszło wczoraj do przepychanek. Obrońcy krzyża zapowiadają, że nie ustąpią. Deklarują, że będą bronić dostępu do krzyża, dopóki nie powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Błaszczak: To Komorowski odpowiada za zamieszki pod Pałacem
Zaloguj się
 • m_bozena

  Oceniono 2 razy 2

  panie B? propaganda powinna być choc trochę inteligentna, To co pan gada - trafi wyłącznie do wyznawców sekty radia bez ryja,

 • mentatd_at_gmail

  Oceniono 1 raz 1

  "Prawo i Sprawiedliwość" - kuriozalna nazwa dla partii która nie ma pojęcia czym jest prawo.

 • nintom

  Oceniono 1 raz 1

  pan Mariusz BŁAŹNIAK z formacji pis w programie pierwszym radia publicznego na pytanie dziennikarza, czy to w porządku, że obrady Sądu Najwyzszego przerwało dwóch awanturujących się mężczyzn, których nikt nie wyprowadził z sali powiedział, że

  "To były przecież autentyczne odruchy ludzkie. Trudno mieć pretensję do ludzi, że są tacy, a nie inni."

  Formacja pis, która zawsze walczyła o silne państwo zmienia po raz kolejny swoje priorytety. CZY GDY KTOS POWIE PANU MARIUSZOWI, ŻE KTOŚ KOGOŚ BIŁ KIJEM BEJSBOLOWYM NA ULICY on odpowie:

  "To były przecież autentyczne odruchy ludzkie. Trudno mieć pretensję do ludzi, że są tacy, a nie inni"

  CZY TO JEST OBECNY PROGRAM formacji pod nazwą PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ?

 • pierzeja

  0

  Chcę was powiadomić że PIS zmieniło nazwę na hitlerowską partię NSDAP . Ich zachowania ,wypowiedzi traktowanie kraju i jego konstytucji , praw obywateli ,anarchia ,głoszenie nienawiści , opłacanie ludzi różnymi sposobami aby robili zadymy na cmentarzu / firmował to Romaszewski/ i na Krakowskim /firmowali to ,Kaczyński Błaszczak Szczypińska/ wskazuje na taką zmianę .Ten mały gebelsik ze swoją armią doprowadzą do zniszczenia demokracji prawdziwej w wprowadzą demokrację swoją tą która była od 2005-2007 tylko o znacznie większym zaostrzeniu . Jego chęć zemsty doprowadzi do wojny domowej , wczoraj wisiała na włosku , dzięki mądrości i odpowiedzielności do tego nie doszło . 100% racji miał pan Wajda ,który nazwał to po imieniu i wskazał gdzie leży zagrożenie .Mamy ustawy , mamy prawo , mamy służby odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo kraju i należy ich użyć w stosunku do nieodpowiedzialnych zachowań .

 • nanook

  0

  Błaszczak: bezczelny albo niespełna rozumu - lub jedno i drugie czyli PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX