Palikot: Stop. Składam zawiadomienie ws. krzyża i nawoływania do zabójstwa przez A. Hofmana

- Stop temu, że polskie państwo nie działa. Jeśli państwo będzie dopuszczać do takich sytuacji, w końcu może dojść do tragedii, jak przed wojną w przypadku prezydenta Narutowicza - mówi Janusz Palikot w rozmowie z TOK FM. - Ci ludzie powinni zostać aresztowani. Składam zawiadomienie do prokuratury ws. obrazy uczuć religijnych oraz nawoływania do zabójstwa przez posła Adama Hofmana - dodaje.


- Po tym wszystkim, co widzieliśmy wczoraj przed pałacem, co słyszymy z ust pani Kempy, pana Macierewicza, Mularczyka i kilku innych posłów PiS-u byłoby kuriozalne, żebym ja jeden był radykalnie ukarany (sąd partyjny po zaprzysiężeniu prezydenta ma dyskutować on wyrzuceniu Palikota z partii za słowa o "krwi na rękach" Lecha Kaczyńskiego - przyp. red.). Przykład? Poseł PiS Adam Hofman, który w poniedziałek w "Gazecie Wyborczej" wzywa do powieszenia mnie na jakiejś gałęzi, nie jest szykanowany czy wyrzucany z PiS-u. Nie ma nawet dyskusji na temat jego zachowania - mówi Palikot. - Dlatego dziś składam zawiadomienie do prokuratury ws. podżegania do zabójstwa przez pana Hofmana - dodaje.

Co dokładnie powiedział Adam Hofman? Oto cytat z wywiadu z posłem PiS opublikowanym w poniedziałkowej "GW": "Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź".

Polskie państwo nie działa. Stop

Jak zapewnia poseł PO, zawiadomi prokuraturę także o popełnieniu przestępstwa przez tzw. "obrońców krzyża". - Ci ludzie powinni zostać aresztowani za obrazę uczuć religijnych. Posługiwali się modlitwami i zachowaniami, których się używa jako egzorcyzmów w Kościele katolickim. Tak traktowali duchownych i służby państwowe - mówi Palikot. - W tej sytuacji policja powinna wkroczyć, prokuratura powinna wydać nakaz aresztowania. Protestujący powinni odpowiadać za to z aresztów śledczych. Jeśli państwo nie działa w takich przypadkach, to może prowadzić do sytuacji, jaka miała miejsce przed wojną, że jakiś wariat zbije Komorowskiego, Palikota czy Kaczyńskiego. To może być wariat z jednej i z drugiej strony sceny politycznej. Nie możemy pozwalać na takie sytuacje - dodaje.

- Przez swoje zawiadomienia i interpelację będę oczekiwał podjęcia działań. Nie zamierzam usprawiedliwiać niedostatecznej stanowczości policji, straży miejskiej i Kancelarii Prezydenta. Stop temu, że polskie państwo nie działa - mówi Palikot. - Państwo nie może udawać - tak jak Kościół w tym przypadku - że go to nie obchodzi, że to są jakieś ekstremalne grupy, że nic ważnego się nie wydarzyło - podkreśla Palikot.

Palikot i Nieznalska wzywani po kilkadziesiąt razy

- Prokuratura 4 lata ścigała Nieznalską za powieszenie ganitaliów na krzyżu. Nie popieram tego rodzaju twórczości. Ale wczoraj mieliśmy do czynienia z dużo dalej idącym obrażeniem uczuć religijnych.

- Kiedy chodzi o pojedynczego człowieka - o panią Nieznalskią czy o mnie ws. obrażenia Lecha Kaczyńskiego - prokuratura wzywała na przesłuchania po 30 razy. Gdzie jest teraz ta prokuratura? Jak reaguje na to, co dzieje się pod palacem? - pyta Palikot.

O 13.00 konferencja Janusza Palikota w Sejmie. Transmisja wideo na Tokfm.pl

Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (191)
Palikot: Stop. Składam zawiadomienie ws. krzyża i nawoływania do zabójstwa przez A. Hofmana
Zaloguj się
 • kiryloszomber

  Oceniono 92 razy 82

  Palikot - jedyny chłop z jajami w tym sejmie.

 • rs_gazeta_forum

  Oceniono 78 razy 62

  Gdzie jest Napieralski ze swoim "lewicowym" klubem. Czy myślą, że darujemy im milczenie? A co do Palikota - zdecydowanie najlepszy polityk w kraju. Jedyny, który nazywa rzeczy po imieniu.

 • nintom

  Oceniono 66 razy 56

  ciekawe czy PRAWY I SPRAWIEDLIWY poseł formacji pis o nazwie HOFMAN chce osobiście wieszać posła Palikota

 • jesusatan

  Oceniono 53 razy 35

  nie wiem o co tym razem kotkowi chodzi. przeciez to typowy jezyk katoli milujacych blizniego (inaczej?).

 • franek-janek

  Oceniono 36 razy 34

  Jak to dobrze ze mamy Palikota, szkoda ze inni nie ida jego sladem.

 • bialekp

  Oceniono 38 razy 34

  Kiedyś myślałem, że Palikot to taki zabawny człowiek, teraz już się z jego działań nie śmieje. Jest jednym z nielicznych polityków trzeźwo myślących, czasem wkłada kij w mrowisko ale ma rację. 100 % ma mojego poparcia. Jak ktoś łamie prawo to pod sąd.

 • sirseb

  Oceniono 34 razy 34

  warto przypomniec slowa poselka hofmana o jp jako o "chwascie, ktory trzeba wyrwac". gostek z honorem, bogiem, prawem, sprawiedliwoscia na "ustach", maz i ojciec, regularnie chodzacy do kosciola i siedzacy w pierwszej lawce. hipokryzja tch ludzi nie zna granic!
  stop kaczynskiemu i jego bandzie!

 • nighthawk00

  Oceniono 30 razy 30

  patrzac na "obroncow krzyza" wcale nie dziwie sie Palikotowi, ze naprawde boi sie o zycie...

 • olewus.1

  Oceniono 32 razy 30

  Palikot jak zwykle ma racje...To co robią z naszym krajem, łajdacy z PIS-u, sekty Rydzyka, itd.
  to nie mieści się w żadnych kategoriach przyzwoitości i norm współżycia ludzi...

  img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/f8/f5/4bf28d6d530f5_o.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX