Sejm. Nie wiadomo, kiedy znikną zdjęcia zmarłych posłów PiS

Zdjęcia tragicznie zmarłych posłów z klubu parlamentarnego PiS na razie nie znikną z ław sejmowych. Pozostałe kluby po zaprzysiężeniu nowych posłów usunęły zdjęcia ofiar katastrofy smoleńskiej z sali plenarnej.
Na miejscach, w których zasiadali tragicznie zmarli posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Krzysztof Putra, Aleksandra Natalii-Świat, Grażyna Gęsicka, Przemysław Gosiewski i Zbigniew Wassermann, wciąż leżą ich fotografie i świeże kwiaty. To jednak zdaniem Jana Dziedziczaka (PiS) nie utrudnia pracy nowym posłom.

- Nie ma najmniejszego problemu z miejscem dla nowych posłów. W piątek podczas Zgromadzenia Narodowego (zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego na prezydenta) będą obecni wszyscy posłowie - 560 osób, i wszyscy się z zmieszczą - zapewnił poseł Dziedziczak.

W lipcu Marek Kuchciński (PiS) zapowiadał, że zdjęcia posłów PiS, którzy zginęli pod Smoleńskiem, zostaną na sali obrad sejmu "jeszcze jakiś czas".

- Dla nas żałoba trwa, więc te zewnętrzne oznaki żałoby, jak krzyż przed Pałacem Prezydenckim czy w sejmie zdjęcia naszych poległych parlamentarzystów, to jest oczywiste, że powinny zostać jeszcze jakiś czas - zaznaczył.

Po spotkaniu Konwentu Seniorów w tej sprawie, wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski mówił, że "PiS obiecał, że je (zdjęcia) zabierze, myślę, że po wakacjach.

Dopytywany o ustalenia Konwentu w tej sprawie Niesiołowski powiedział, że Kuchciński nie składał "jasnych oświadczeń", ale "generalnie da się to zinterpretować tak, że zdjęcia będą jeszcze (przez) dwa posiedzenia sejmu".

Pierwsze z nich odbyło się 20-23 lipca. Od dziś do 6 sierpnia potrwa następne. Potem zacznie się remont w sali.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Sejm. Nie wiadomo, kiedy znikną zdjęcia zmarłych posłów PiS
Zaloguj się
 • oghana7

  Oceniono 5 razy 5

  Panie marszalku ! teraz w panskiej wladzy jest usunac te zdjecia i skonczyc z ta nekrofilia .GDZIE BEDA SIEDZIELI POSLOWIE PRZY ZAPRZYSIEZENIU PREZYDENTA? NA SCHODACH Z POWODU ZDJEC TRUPOW PIS -rozumiem ,ze tylko te trupy sie licza .

 • nintom

  Oceniono 5 razy 5

  a ja się dziwię DLACZEGO przedstawiciele formacji pis DO TEJ PORY nie ufundowali POMNIKÓW swoich kolegów i koleżanek SIEDZĄCYCH W ŁAWKACH SEJMOWYCH.
  Dlaczego się ociągają i nie dbają o należyte dbanie o pamięć jak to robią pod pałacem.

  BYŁBY TO PRZEPIĘKNY, nowoczesny projekt w stylu UMARŁEJ KLASY Tadeusza Kantora słynnej na całym świecie. W nowoczesnej sztuce to się chyba nazywa INSTALACJA. Do Polski przyjeżdżały by wycieczki z całego świata.

 • mepislover

  Oceniono 4 razy 4

  Aż się ciśnie na usta " gadał dziad do obrazu " :D

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Albo powinni pójść dalej. Założyć maski z podobiznami zmarłych. Wystraszyli by wszystkich przeciwników i mogliby opanować sejm.

 • wj1964

  Oceniono 4 razy 4

  Myślę że najrozsądniej byłoby, gdyby nowi posłowie PIs siedzieli na tych miejscach i trzymali fotografie i bukiety na kolanach. To byłby prawdziwy akt poświęcenia i pamięci.

 • melcia-elcia

  Oceniono 4 razy 4

  nowi piso-popaprańcy powinni siedzieć na kolanach u wodza swego. CZY TO NIE DURNOTA tych oszołomów ?

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  Niech uprzątną wreszcie to badziewie!

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  Dość już tej pisowskiej błazenady! Jeżeli marszałek Schetyna nie zrobi z tym natychmiast porządku, to niech ustępuje ze stanowiska!

 • siarymon

  Oceniono 4 razy 4

  Huj z nimi niech sobie leżą nawet 100 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX