Zaskakująca deklaracja posła PiS: "Komorowski to mój prezydent". Nie będzie bojkotu zaprzysiężenia

Żadnego bojkotu nie będzie. Jak zapowiedział Maks Kraczkowski, posłowie PiS wezmą udział w uroczystościach zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego. - Dlaczego miałoby nas nie być? Jak wyłonimy prezydent, a to jest to tak samo mój prezydent, jak osób które na Bronisława Komorowskiego głosowały - mówi. Ta deklaracja ucieszy marszałka Sejmu, który przyznał, że byłoby mu przykro, gdyby polityków PiS zabrakło na uroczystościach.
Jak wynika z deklaracji złożonych przez Maksa Kraczkowskiego w Komentarzach Radia TOK FM PiS nie zbojkotuje zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego. - Mamy nowego prezydenta. Czas kampanii to czas sporów. Ale jak wyłonimy prezydenta, to jest to tak samo mój prezydent, jak osób które na Bronisława Komorowskiego głosowały - mówił poseł PiS. Ale przypomnijmy, że już wieczorem 4 lipca niektórzy politycy PiS zaczęli otwarcie krytykować prezydenta-elekta. W tej grupie byli - między innymi - Elżbieta Jakubiak, Mariusz Błaszczak i Beata Kempa.

"Komorowski nie jest dobrym człowiekiem" - ocenia Beata Kempa. Przeczytaj

Uszczypliwości pod adresem nie odmówił sobie też poseł Kraczkowski. - Bronisław Komorowski mówił, że to bardzo smutna chwila dla Polski, po wyborze na prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego - przypomniał.

Marszałkowi nie będzie przykro

To, że bojkotu nie będzie ucieszy na pewno marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę. W Poranku Radia TOK FM przyznał, że byłoby mu przykro, gdyby polityków PiS zabrakło podczas uroczystości zaprzysiężenia prezydenta-elekta.

Uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego rozpocznie się o 10. W południe zaplanowano uroczystą msze w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana, którą koncelebrować będzie abp. Kazimierz Nycz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Zaskakująca deklaracja posła PiS: "Komorowski to mój prezydent". Nie będzie bojkotu zaprzysiężenia
Zaloguj się
 • seba-caad

  Oceniono 12 razy 12

  Uważam, że zaprzysiężenie nowego Prezydenta wybranego w wyborach bezpośrednich, niezależnie, z jakiej strony politycznej pochodzi jest Świętem Polskiej Demokracji !!!

 • wwwwp2

  Oceniono 8 razy 8

  SEBA-CAAD - przyłączam się do Twojej opinii.Niezależnie od tego jakie się ma poglądy , wybrany większością .Potem można krytykować jakieś jego poczynania lub się z nimi zgadzać czas pokaże .Czy wśród ludzi zapalających znicze w czasie żałoby byli sami zwolennicy Lecha Kaczyńskiego , nie , byli tam także ci którzy się z nim nie zgadzali , ale szacunek nakazywał tam być i oddać mu hołd.

 • filka12

  Oceniono 13 razy 7

  Nie uważam obecności Panów z PiS -u za koniecznych na zaprzysiężeniu.Może niech idą
  na Krakowskie Przedmieście i pilnują Krzyża /Pani Szczypińska już się zmęczyła/ albo
  na pielgrzymkę do Częstochowy.Uważam , że należy krzyż przenieść do Kościoła.
  Pozdrawiam : filka12

 • romp

  Oceniono 8 razy 6

  przypominam prezydent to najwyższy urząd w państwie
  wybrany przez suwerena -naród
  należy mu się szacunek i poważanie
  należy mu się podporządkować
  jego wola to rozkaz narodu
  pamiętajcie zwolennicy pis ,pamiętajcie posłowie pis

 • mamabpl

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe jakie świństwo szykują? Pikieta "prawdziwych Polaków" pod Sejmem? A może wybuczenie?

 • 12345janka

  Oceniono 10 razy 4

  Kolego, nowy prezydent wcale nie musi być wasz. Dla mnie Kaczyński nie był moim prezydentem. To był PiS- owski prezydent meldujący prezesowi partii o wykonaniu zadania. Więc mało mnie to obchodzi, czy PiS - dziectwo będzie, czy też nie.

 • asd-53

  Oceniono 7 razy 3

  A jaki numer tym razem wykrecicie , bo z kultura u was na bakier. hofman ma cos do powiedzenia czy moze kempa lub jakubiak , a moze kaczor zajmie miejsce bylego prezydenta. Wasza inwencja jest o wiele wieksza.
  Robcie, robcie numery szalenie ulatwiacie sprawe.

 • kania.u

  Oceniono 2 razy 2

  w tym artykule napisaliście m.in.tak :
  ..."Komorowski nie jest dobrym człowiekiem" - ocenia Beata Kempa. Przeczytaj"...
  A niby DLACZEGO mam czytać to, co wydaliło z siebie jakieś chamskie babsko ?
  JAKIE ta pani ma podstawy do tego, by móc klasyfikować ludzi na dobrych i niedobrych ?
  JAKIE intencje mają media podstawiający mikrofony babie , która próbuje zaistnieć poprzez zachowanie - na przemian- histeryczne i chamskie . I niestety się to jej udaje, dzięki mediom właśnie. Bo nie dzięki zaletom ani umysłu ani charakteru.

  NIE ŻYCZĘ SOBIE relacjonowania przez media każdego charknięcia tej przekupy !

 • kormiczek

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem zawiedziona,ze nie udalo sie przeniesc krzyza z pod Palacu.Czy my jeszcze zyjemy w panstwie swieckim?Odpowiedz brzmi -NIE.Nie moge rowniez pojac,dlaczego poslowie Pisu mieliby nie uczestniczyc w zaprzysiezeniu Prezydenta.To jest ich praca,uczestniczyc w zyciu politycznym kraju.Przeciez w tym celu zostali wybrani.To nie jest ich widzi misie.A dlaczego Prezes Jaroslaw bojkotuje zaprzysiezenie?Zadnej krytyki takiej postawy ze strony srodowisk dziennikarskich?Dlaczego milcza Autorytety,wszystko im jedno?Trudno zyc w takim kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX