"Potwornie nudne orędzie". I małostkowość Kaczyńskiego

Dla jednych: "potwornie nudne", "stek oczywistości i gładkich słów". Ale inni pozytywniej oceniają orędzie prezydenta. Dla innych: " bardzo poprawne". Piotr Zaremba mówi, że wystąpienie było "bardzo poprawne". - Rzetelnie chciał przedstawić problemy, z którymi będzie musiał się zmierzyć - stwierdził. Dla Wiesława Dębskiego nieobecność w Sejmie Jarosława Kaczyńskiego świadczy o małostkowości.
"Wierzę w Polskę. Wierzę w patriotyzm codziennego trudu, codziennej pracy. Wierzę w nas, Polaków". Relacja na żywo

- Trzeba nam więcej spokoju i zrozumienia, a mniej walki, niechęci, pogardy, a czasem i nienawiści - mówił w pierwszym prezydenckim orędziu Bronisław Komorowski.

Ale komentatorzy nie pozostawiają na wystąpieniu suchej nitki. - To było potwornie nudne orędzie - mówiła w Komentarzach Radia TOK FM politolog dr Agnieszka Rothert. - Słyszeliśmy stek oczywistości i gładkich słów - dodał dr Maciej Gdula. Według socjologa od prezydenta można wymagać więcej. - Potem już nie będzie lepszego momentu, żeby zakreślić ramy prezydentury. Żeby zaznaczyć, czym ta prezydentura będzie się różnić od poprzednika - wyjaśnił Gdula.

Ale zdaniem Rothert żadnej wizji nie należało się spodziewać, "bo prezydent w Polsce nie rządzi". - Wizję prezydentury to ma Donald Tusk. A jak się będzie zachowywał Bronisław Komorowski? Jedyne jak może ustawiać swoją prezydenturę, to żeby nie zakończyła się po 5 latach - oceniła.

Lepiej pierwsze prezydenckie wystąpienie ocenia Piotr Zaremba. - Wygłosił bardzo poprawne orędzie. Rzetelnie chciał przedstawić problemy, z którymi będzie musiał się zmierzyć - mówił w Komentarzach Radia TOK FM. Ale dodał, że zabrakło mu choćby kilku zdań, które dałyby "poczucie, że prezydent jest także na ciężkie czasy".

W Sejmie zabrakło Kaczyńskiego

Największym nieobecnym uroczystości w Sejmie był Jarosław Kaczyński. Nieobecność tłumaczył szef Klubu Parlamentarnego PiS - Mariusz Błaszczak. - Kiedy przypomnimy sobie, co działo się wobec śp. Lecha Kaczyńskiego, co jeden z komentatorów nazwał przemysłem pogardy, a w tym przemyśle jedną z czołowych ról odgrywał Bronisław Komorowski - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

- Można się było domyślać, że będzie taka demonstracja - komentowała dr Agnieszka Rothert.

Piotr Zaremba zwrócił uwagę, że "po ludzku" można prezesa PiS zrozumieć. Nie przyszedł "ze względu na związek z poprzednim prezydentem". Ale z drugiej strony - jak mówił publicysta dziennika "Polska The Times" - Kaczyński jest też polityki, który przegrał wybory. - Nie stało się dobrze. Jak bojkotuje, to pojawia się pytanie, czy pogodził się z porażką. Donald Tusk w 2005 roku na zaprzysiężeniu Lecha Kaczyńskiego był. Choć nie miał szczęśliwej miny - wspominał.

Według Wiesława Dębskiego nieobecność Kaczyńskiego świadczy o małostkowości. Jak podkreślał były redaktor naczelny "Trybuny" uczestnicząc w zaprzysiężeniu prezes PiS mógł dać ważny sygnał swoim wyborcom: "jest nowy prezydent - my go akceptujemy".

Zdaniem Dębskiego inauguracja pokazała jak trudną sytuację będzie miał Komorowski. - Będzie kontestowany przez PiS. Zaczyna prezydenturę chyba w trudniejszej sytuacji, niż Kwaśniewski w 1995 roku - mówił w Komentarzach Radia TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (32)
"Potwornie nudne orędzie". I małostkowość Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • qast

  Oceniono 23 razy 19

  Przemówienie prezydenta mądre i kulturalne .
  Ale oczywiście media i tłuszcza pragną fajerwerków ! Jaka szkoda, że radio TOK FM też zmierza w tym kierunku .
  Artykuł słaby . Dobór zaproszonych gości - ZDUMIEWĄJĄCY. Oni nie powinni się wypowiadać na żaden temat , chyba , że jako przypadkowi przechodnie, z tłumu !

  Mam pytanie- czy wy - ludzie radia Tok RFm sami siebie słuchacie ? Dlaczego na afisz wyciągacie wypowiedzi GŁUPIE I OBRAŹLIWE ?

  To takie przykre , ze i wy obniżacie poziom.
  A jeszcze pani czytająca wiadomości ciągle BEZMYŚLNIE powtarza te bzdury jako prawdę objawioną ! Wyłaczyłam wasze radio - bo to nie ma nic wspólnego z dziennikarską rzetelnością i profesjonalizmem !
  PROTESTUJĘ !!!!

 • kania.u

  Oceniono 18 razy 16

  Czy radio tok fm musi i ść w ślady tabloidów ?
  dobór "ekspertów" wyjątkowo słaby.
  I to mają byc te "opinie", na które się powołujecie, szanowne radio ?
  Poziom tych zaproszonych ludzi, mimo ich tytułów (d)r- żenujący.
  Jakieś macie w ogóle kryteria doboru "ekspertów', którym dajecie cenny czas antenowy a potem na postawie dwóch żenujących opinii kształtujecie opinię publiczną ?

 • wilbik.a

  Oceniono 20 razy 16

  dlaczego w tytule znalazły się pejoratywne i pogardliwe określenia ?
  Tylko na podstawie opinii jakichś "komentatorów" z bożej łaski ?
  O ich poziomie świadczą ich wypowiedzi.
  Niejaki Gdula- I to ma być politolog ? Który zupełnie nie wie, co to jest demokracja i demokratyczny wybór ?
  Naprawdę można było darować nam- słuchaczom takiego żałosnego poziomu "ekspertów".
  "Stek oczywistości" - co za tfurczość intelektualna ! Panie Gdula- niech się pan zajmie stekiem - u siebie w domu, przy obiedzie. Niech pan się nie ośmiesza publicznie.

 • staq

  Oceniono 20 razy 16

  Pan "socjolog" Gdula nie powinien być W OGÓLE cytowany po tym , jak wyraził opinię, że inaugurację prezydentury należy wstrzymać dopóki pod pałacem stoi krzyż.
  I ten facet uczęszczał na jakieś studia ?

 • kolega77

  Oceniono 19 razy 15

  Bogu i wyborcom niech będą dzięki, że ten "mały człowieczek" nie został prezydentem. A pis-niedouki z zawiści plotą bzdury.

 • 22hanna

  Oceniono 16 razy 14

  A co miał powiedzieć!! Zaczyna się nagonka.

 • mt7

  Oceniono 18 razy 12

  Potwornie głupie komentarze - taka jest moja opinia.
  Przemówienia wysłuchałam dwa razy i nagrałam na pamiątkę.
  Mowa wyważona, język kulturalny, powściągliwość i empatia - to za mało.
  Gruszki na wierzbie, żeby później mówić o czczych obietnicach, tego łakną osoby komentujące.
  Czytać się nie chce.

 • staq

  Oceniono 11 razy 11

  "...- Trzeba nam więcej spokoju i zrozumienia, a mniej walki, niechęci, pogardy, a czasem i nienawiści..."
  Rozumiem, że dla mediów- niestety takich jak TOK FM TAKŻE - jest to " potwornie nudny" stek oczywistości " . Oczywiście spicz prezesa PiS byłby ciekawy .

  Pogratulować zapraszanych AŁTORYTETÓW !

  Naprawdę szkoda, że moje ulubione radio tak się zniża...

 • nanook

  Oceniono 10 razy 10

  Orędzie Prezydenta Bronisława Komorowskiego - BARDZO DOBRE. Zgodne z regułami i zapowiadanym programem Komorowskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX