Mazowiecki: Komorowskiemu na starcie przeszkadzają rokoszanie z PiS-u

Bronisławowi Komorowskiemu na starcie przeszkadzają rokoszanie z PiS-u. Ale on idzie dalej i nie daje się tej próbie przeszkadzania - stwierdził były premier Tadeusz Mazowiecki po uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta.
Były premier w ten sposób komentował postawę polityków PiS, którzy w trakcie orędzie prezydenta nie klaskali, a na sali nie było samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Dodawał, że "bardzo by tego sobie życzył", aby stosunek tych posłów do nowej głowy państwa zmienił się."Taka otwarta postawa wobec ludzi przyniesie rezultat"

Tadeusz Mazowiecki komentując z kolei orędzie Bronisława Komorowskiego zwrócił uwagę na deklarację woli współpracy i dialogu. - Zwracał się do wszystkich. Oczywiście cudu natychmiastowego nie będzie. Ale taka otwarta i życzliwa wobec ludzi postawa będzie przynosić rezultat - mówił w TVN24 były premier.

Jego zdaniem dobrze ułożą się także stosunki Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem. - Obaj widzą konieczność współdziałania, ale to nie znaczy, że prezydent będzie tylko jakimś narzędziem. Będą to stosunki partnerski - stwierdził Mazowiecki.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Mazowiecki: Komorowskiemu na starcie przeszkadzają rokoszanie z PiS-u
Zaloguj się
  • agus09

    Oceniono 3 razy 1

    pisowscy chyba całkiem postradali zmysły, aż strach pomyśleć co oni teraz Polsce zafundują!!! Mieli dosc duzo czasu by sie pogodzic z wynikiem wyborów. Do ich zachowania brak słów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX