"Trzeba nauczyć się żyć z taką opozycją". PO o emocjach PiS-u

Trzeba nauczyć się żyć z taka opozycją - tak Sławomir Nowak z PO skomentował w TVN24 zachowanie posłów PiS podczas ceremonii zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego.
Prezydent Bronisław Komorowski złożył dziś przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym oraz wygłosił orędzie. To oficjalny początek jego prezydentury.

Na uroczystości nie pojawił się prezes pis Jarosław Kaczyński, a jego posłowie zachowywali się, jakby Sejm przeżywał kolejny dzień żałoby. Do swych marynarek przypięli czarne wstążki - by upamiętnić ofiary ze Smoleńska, jak mówił Mariusz Błaszczak. To dzień jak każdy inny - ocenił w TVN24. Swoich emocji najbardziej nie potrafiła powstrzymać Beata Kempa, która ostentacyjnie wstała i wyszła z sali, gdy tylko Komorowski zakończył posiedzenie.

- To nie powinno tak być. W 2005 roku my się w ten sposób nie zachowywaliśmy. To jest święto. To jest prezydent nasz wszystkich. - tak w TVP Info komentuje zachowanie posłów PiS Sławomir Nowak z PO. - To zaczyna, niestety, być kwestia numer jeden dzisiejszego dnia - dodał, podkreślając jednak, że z taką opozycja po prostu "trzeba nauczyć się żyć".

DOSTĘP PREMIUM