Kempa demonstracyjnie wyszła z sali, zanim Komorowski zdążył zejść z trybuny

Posłowie PiS-u nie zbojkotowali zaprzysiężenia prezydenta, ale za to nie powstrzymali się przed okazaniem niezadowolenia. Wielu z nich nie pojawiło się na uroczystości, pozostali przyszli w żałobnych strojach. Beata Kempa opuściła salę, jeszcze zanim prezydent zdążył zejść w mównicy po wygłoszeniu orędzia.
Kamery TVN 24 pokazały, jak Beata Kempa podczas orędzia prezydenckiego pilnie robi notatki, po czym wychodzi z sali, jeszcze przed zakończeniem przemówienia. Tym samym reprezentacja posłów PiS na sali zmniejszyła się o kolejną osobę.

Wielu z nich, w tym Jarosław Kaczyński, na zaprzysiężeniu w ogóle się nie pojawiło. - Wczoraj też nie było wszystkich na posiedzeniu Sejmu. Mają różne sprawy, również osobiste. Nigdy w Sejmie nie ma 100 proc. obecności - mówił szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla TVN 24.

A dlaczego nieobecny był prezes PiSu? - To jest dość oczywiste, kiedy przypomnimy sobie, co działo się wobec śp. Lecha Kaczyńskiego przez te wszystkie lata - mówił Błaszczak. - Jeden z komentatorów nazwał to "przemysłem pogardy", a w tym przemyśle jedną z czołowych ról odgrywał Bronisław Komorowski.

Posłowie PiS, którzy pojawili się dziś w Sejmie, przyszli z czarnymi wstążkami i katyńskimi orzełkami przypiętymi do klap marynarek. - To na znak żałoby po śmierci Lecha Kaczyńskiego i posłów, którzy zginęli 10 kwietnia - tłumaczył Błaszczak.

Gdy w Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu mówił, że będzie szukał porozumienia pomiędzy partiami rządzącymi i opozycyjnymi oraz wzywał do porozumienia zamiast nienawiści, na sali rozległy się oklaski. Od bicia braw jednak powstrzymali się posłowie PiS.- To nie powinno tak być. W 2005 roku my się w ten sposób nie zachowywaliśmy. To jest święto. To jest prezydent nasz wszystkich. Trzeba nauczyć się żyć z taka opozycją - tak w TVP Info komentował zachowanie posłów PiS Sławomir Nowak z PO. Swoją dezaprobatę wyraził też Jerzy Buzek w TVN24: - Taki moment, jak zaprzysiężenie prezydenta, wymagałoby poszanowania reguł i obecności wszystkich. Jak się ktoś nie pojawia na zaprzysiężeniu, w całej Europie to jest odnotowywane, jako coś szczególnego. To nie jest zgodne z regułami demokracji. O to się martwię.

Na zaprzysiężenie zaproszeni zostali posłowie, senatorowie, członkowie rządu, byli prezydenci: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, rodzina Komorowskiego i wielu innych gości.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Kempa demonstracyjnie wyszła z sali, zanim Komorowski zdążył zejść z trybuny
Zaloguj się
 • popish

  Oceniono 16 razy 16

  To smutne i przykre. Prezes Kaczyński, chyba już zapomniał kto ten "przemysł pogardy" rozpoczął, kto pierwszy w swoich wypowiedziach nie skrywał lekceważenia i demonstrował swoja pogardę do oponentów. Kto demonstrował swoją wyższość. Kto nie odciął się zdecydowanie od dzielenia Polaków na dobrych i złych, starając się zepchnąć na margines 500 000 Polaków i ich rodzin wcielanych na siłę do wermahtu, wyrażając przyzwolenie, na manipulację faktami i wojowanie półprawdą. Zresztą można by mnożyć przykłady tego "przemysłu pogardy". Swoim działaniem PiS destabilizuje państwo. Kojarzy mi się to z terrorystycznym wyprowadzeniem bojówek na ulice. Agresywna demagogia PiS'u doprowadza do głebokich podziałów w kraju, za chwilę wszelki dialog przestanie być możliwy i państwo zacznie się sypać.
  Pani Kempa, po wczorajszych tyradach i obrażaniu swoich kolegów posłów, a i RP posrednio, dziś pokazała, że nie chodzi jej o państwo, tylko o własne chore ambicje małego ego. Ciekawe czy posłanka, wychodzi demonstracyjnie z kościoła przed końcem mszy?

 • dornjuan

  Oceniono 14 razy 12

  Kogo obchodzi tępa klempa ?

 • wodnik55

  Oceniono 14 razy 12

  a może sprawdzić czy wezmą diety za dzisiejszy dzień jak to mają w złodziejskim zwyczaju.
  Ciekawe że posłowie jako pracownicy wybrani na etat decyduje dowolnie kiedy pracują kiedy nie o jakości tej pracy nie wspomnę. Kiedy tak jak w brytyjskim parlamencie będą zasady płacenia za nieobecność na obradach?

 • potworos

  Oceniono 12 razy 8

  mała,biedna,niestety także zapuszczona,źle ubrana,garbiąca się,bez honoru,mówiąca co jej ślina na język przyniesie,nie umiejąca profesjonalnie dyskutować,podstawowe braki w dobrym wychowaniu,mająca patent na mądrość,zakompleksiona kobieta,niestety z pięknej małej miejscowości.Współczuję sąsiadom i mieszkańcom.

 • seba-caad

  Oceniono 12 razy 8

  PIS przywłaszcza sobie symbol Rodzin Katyńskich, a katastrofa przecież była w Smoleńsku, nie Katyniu!!!
  Jeśli chodzi o zachowanie tego ugrupowania, to świadczy tylko o braku znajomości Konstytucji RP, kultury, chamstwie i nierozumieniu reguł demokracji.

 • pierzeja

  Oceniono 12 razy 8

  Widać jak potrzebna jest kultura wrodzona . Rodzice nie nauczyli jej podstawowych zasad kultury. A może oni sami ta się zachowują . W końcy niedaleka pada jabłko od jabłoni.

 • hydrograf

  Oceniono 13 razy 7

  Śpieszyła się do chlewika...

 • marylana102

  Oceniono 8 razy 6

  Kolejny raz udowodnila kim jest i co reprezentuje.Powinna raz na zawsze zniknac z polityki
  i z mediow.

 • agus09

  Oceniono 8 razy 6

  No to pis pokazuję jakimi są " patryiotami", skoro nieumieją prezydenta poszanować. Odawna wiadomo ,że dobro parti ważniejsze od dobra narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX