Olszewski: Nie miałem zaproszenia. B. premier zaprzysiężenie oglądał w tv

Były premier Jan Olszewski powiedział, że nie został zaproszony na ceremonię zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego. Kancelaria Prezydenta twierdziła tymczasem, że na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy byli prezydenci i premierzy.
Były premier jest kawalerem Orderu Orła Białego, więc pojawił się na Zamku Królewskim podczas uroczystości przekazania insygniów. - Na wcześniejszej nie byłem. Mogłem ją obserwować tylko w telewizji. Nie miałem zaproszenia - mówi były premier.

O nieobecności prezesa: To szczególna sytuacja

Jan Olszewski komentując nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na ceremonii zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego podkreślił, że brat zmarłego prezydenta jest w szczególnej sytuacji osobistej. Dodał, że należy to zrozumieć. - Wydaje mi się, cechą niemiłą jeśli chodzi o pewne obyczaje polityczne, gdzie nie uwzględnia się pewnych szczególnych sytuacji i wrażliwości osób, które są związane bezpośrednio z tą tragedią. Niektórych dotknęła bardzo bezpośrednio. O tym warto pamiętać - podkreślał były premier.

Bronisław Komorowski został zaprzysiężony na urząd prezydenta tuż po 10 rano w Parlamencie. Złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli wszystkimi posłami i senatorami. W południe wziął udział w mszy świętej celebrowanej przez arcybiskupa Kazimierza Nycza. Po południu, na Zamku Królewskim przejął insygnia Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Olszewski: Nie miałem zaproszenia. B. premier zaprzysiężenie oglądał w tv
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro przyszedł i nikt go nie wyprosił, niech się nie użala!

 • do100jnik

  Oceniono 3 razy 3

  i bardzo dobrze, dość już naszkodził RP

 • ewa7koz

  0

  Olszewski ma problemy z pamięcią. Przecież na zdjęciu widać go dokładnie,a jakoby go nie było?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX