Mucha o Kaczyńskim: To już zakrawa na paranoję

Jarosław Kaczyński powoli traci możliwość sprawowania funkcji przywódczej w partii opozycyjnej - mówiła o liderze PiS Joanna Mucha w programie ?Babilon? w TVN24. Z posłanką PO polemizowała Małgorzata Sadurska z PiS
Jarosław Kaczyński podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że wczorajsze zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego jest "wynikiem śmierci jego brata". Powtórzył też swoje słowa o tym, że Komorowski był wybrany na prezydenta "przez nieporozumienie".

- Tu już trudno znaleźć słowa. Ze strony Jarosława Kaczyńskiego padają już tak bardzo emocjonalne sformułowania, które mogą świadczyć o tym, ze on powoli traci możliwość sprawowania funkcji przywódczej w partii opozycyjnej. I nie mowie tego z jakąś chęcią wbicia szpili, to po prostu zaczyna być już sytuacja, która może martwić - mówiła Joanna Mucha - Po partii opozycyjnej chciałoby się, żeby była w jakiś sposób zdolna do współpracy, natomiast mamy sytuację człowieka, który bardzo emocjonalnie podchodzi do sytuacji i nie ma jakiejkolwiek możliwości zbudowania współpracy pomiędzy nami a opozycją - dodała.

- Te wypowiedzi, kiedy podważa się wynik demokratycznych wyborów, kiedy wspomina się wypowiedzi Bronisława Komorowskiego (...) i mówi, że wypowiedź o tym, że "Lech Kaczyński gdzieś poleci" i to się nadaje dla śledczych, to już zakrawa na jakąś paranoję - mówiła Mucha.

Na słowa posłanki PO odpowiadała przedstawicielka PiS: - Jestem wzruszona troską twoją Joanna - ironizowała posłanka PiS Małgorzata Sadurska - Jeśli to jest szczera troska, to bardzo cię proszę, żebyś spojrzała na Jarosława Kaczyńskiego jak na człowieka, który stracił najbliższą rodzinę i ta najbliższa rodzina była obrażana, pogardzana, zniesławiana - tłumaczyła.

Sadurska przypomniała także, że Komorowski wielokrotnie obrażał braci Kaczyńskich w swoich wypowiedziach: - Bronisław Komorowski jako marszałek nie przeprosił za te słowa. Jako prezydent tez nie przeprosił za te słowa. Nikt nie podważa demokratycznego wyboru na prezydenta. Jarosław Kaczyński pogratulował mu zwycięstwa - przypomniała.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (57)
Mucha o Kaczyńskim: To już zakrawa na paranoję
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 24 razy 18

  Do pani Sadurskiej: Komorowski za nic nie musi przepraszać! Kaczyński wielokrotnie obrażał różnych ludzi - np.: tu my, a tam ZOMO itd. Posłanka Mucha ma pełną rację, J. Kaczyński jest paranoikiem, a takich ludzi leczy się psychiatrycznie.

 • asd-53

  Oceniono 21 razy 17

  do poslanki pis ! prosze podac konkretne przyklady -- obrazania , pogardzania , znieslawiania LK. byc moze byla to ostra krytyka jego niewlasciwych dzialan na rzecz Polski i Polakow, Nic nie dzieje sie bez przyczyny.
  W prezentowaniu negatywnych cech prym wiedzie pis, jestescie nie do pobicia pod tym wzgledem .
  Dla JK tragedia jest kolejna przegrana , ale ma to na co sobie zasluzyl. Ten osobnik kompletnie nie potrafi wspolpracowac z innymi , obce sa mu zasady wspolzycia spolecznego , zero kultury politycznej i samokrytycyzmu.
  I niech pis zrozumie wreszcie ---- DYKTATURA jest niemozliwa w Polsce.
  To fakt , Komisja Lekarska w trybie natychmiastowym powinna przebadac JK , nawet o swojego guru nie potraficie zadbac , juz w tej chwili jestescie tak bardzo podzieleni , tylko tak dalej , upadek gwarantowany.
  i tego wam zycze, bo co innego moge zyczyc nieudacznikom.

 • m.gawka

  Oceniono 24 razy 16

  To oczywisty przypadek psychiatryczny. Dziwne, że posłowie tego nie dostrzegają. Takie osobowości mają magiczną siłę przyciągania miernot, stąd tak wielka ich popularność.

  Po ludzku - Jarosławowi Kaczyńskiemu współczuję tragedii. Lepiej jednak będzie, kiedy wycofa się z polityki i życia publicznego.

 • ada-07

  Oceniono 19 razy 15

  Przede wszystkim nie trzeba p. Kaczyńskiemu dawać okazji do artykułowania wytworów schorowanej wyobraźni. A media, jak na igrzysko, podtykają mikrofon, spijają słowa z jego ust, a potem się tym emocjonują i ludziom też każą to przeżywać. Tak samo z garstką fanatyków spod krzyża. Jakże żałośnie wyglądała ta grupka siekanych ulewą, miotanych wichurą, Trwających Na Posterunku! Pies z kulawą nogą by o nich nie wiedział, ale polazł ktoś z kamerą i ich męczeństwo i poświęcenie ujrzał świat. Utwierdzili się więc w przekonaniu, że trwać powinni na przekór wrogom, komuchom, żydom,a nawet żywiołom (Pan B. nie miał nad nimi litości- lało równo nad stolicą, nie ominęło KP).
  Czy ignorowanie prezesa i jego akolitów, niedmuchanie na ten ogienek nie byłoby skutecznym sposobem zażegnania pożaru?

 • marynica

  Oceniono 21 razy 15

  Apeluję do kolegów i koleżanek prezesa Kaczyńskiego, żeby poprosili jakiegoś psychiatrę o pomoc dla niego. Ta paranoja rozkręca sie coraz bardziej!

 • potworos

  Oceniono 21 razy 15

  p.Kaczyński ma poważny problem z sobą samym.Oczywiście tragedia wielka,lecz dlaczego polski naród ma cierpieć?.Każdy traci bliskich w różnych sytuacjach- to nie upoważnia do zmuszania narodu do życia w żałobie.Jeżeli p.Kaczyński tak cierpi,powinien wycofać się z polityki i w zaciszu domowym przeżywać tragedię.Jak długo-nie wiem,sam musi sobie dać na to odpowiedź.

 • dorjan52

  Oceniono 25 razy 15

  Człowiek który nie może nic wygrać ma dwa wyjścia, wycofać się lub spróbować zniszczyć wszystko i wszystkich.I ten mały psychopata właśnie czyni to drugie,po mnie moga zostać zgliszcza!I w tym pomaga mu cały psychopatyczny PiS i wyborcy.Widac że nie chodzi o jakieś tam poglady,tylko dazenie do władzy właśnie po trupach,nawet swojego brata!

 • ewa7koz

  Oceniono 23 razy 15

  Kaczyński to po prostu CHORY CZŁOWIEK

 • 11wojtek

  Oceniono 22 razy 12

  Pani Joanno, to co robi J.Kaczyński nie tylko zakrawa na paranoję, to po prostu schizofrenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX