Jarosław Wałęsa: Demonstranci wyrażali swoją frustrację

Jarosław Wałęsa uważa, że to politycy i Kościół są winni, że jest konflikt wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Europoseł powiedział, że żadna z tych grup nie stanęła na wysokości zadania, jeżeli chodzi o rozwiązanie konfliktu, który narasta w ostatnich tygodniach.
Wczoraj późnym wieczorem przed Pałacem Prezydenckim odbyła się demonstracja zwolenników usunięcia z tamtego miejsca krzyża upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. Jarosław Wałęsa, który był wczoraj pod Pałacem Prezydenckim powiedział w Radiowej Trójce, że to politycy i Kościół doprowadzili do tego, że chrześcijaństwo i symbol krzyża są wyśmiewane.

Polityk ocenił, że demonstranci spotkali się, by wyrazić swoją frustrację. - Ci młodzi ludzie krzyczeli sprzeczne rzeczy, te dzieciaki wyrażały swoją frustrację - ocenił polityk PO. Europoseł powiedział, że nie utożsamiał się wczoraj ani z obrońcami krzyża, ani z jego przeciwnikami. Jednak - jego zdaniem - miejsce pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej powinno znajdować się gdzie indziej, na przykład w kaplicy w Pałacu Prezydenckim lub w kościele świętej Anny, tam gdzie miał zostać przeniesiony krzyż.

Jarosław Wałęsa przyznał, że na konflikcie pomiędzy PiS a Platformą wokół krzyża kapitał polityczny zbija partia lewicowa.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Jarosław Wałęsa: Demonstranci wyrażali swoją frustrację
Zaloguj się
 • mirela5505

  Oceniono 1 raz 1

  I tak oto zamysł obrócił się przeciwko jego twórcom ! Zastanawiam się do czego dojdzie jeżeli Jarosław nie odejdzie ze sceny politycznej jak najszybciej. Ci ludzie z jednej stroby barykady - nie bronią krzyża zaś ci z drugiej z nim nie walczą. Sądzę, że absurd zbliżaja się do apogeum. Czy ktoś mógł przewidzieć 4 miesiące temu, że idiotyczny pomysł z comiesięcznym składaniem hołdu Lechowi będzie miał taki przebieg jak wczorajszej nocy?
  Gratuluję Jarosławowi przenikliwości politycznej i żałuję, że wczoraj ten jakże chryzmatyczny polityk nie pojawił się na placu i nie przemówił do tłumu. Przyśpieszył by tym tylko TO co i tak już jest nieuniknione !

 • erpe

  0

  Brawo Jarek Wałęsa. Rodzi się na naszych oczach nowoczesny polityk. Trzymam kciuki. Strajkowałem z Twoim ojcem w stoczni i chociaż miałem czasami inne zdanie niż On to zawsze uwaznie go wysłuchiwałem. A teraz będę się modlił abyś zostal Prezydentem RP.Masz mój głos i mojej dwudziestoosobowej rodziny. Trzymaj się.

 • trupyirobaki

  Oceniono 1 raz -1

  Za a nawet przeciw idzie po rodzinie ? :) nawet lepiej bo okrakiem jak w Hiszpani

  Panie ! A może to jednak rząd PO, TVN , GW doprowadzili do tej sytuacji robiąc przez tyle lat szczucie a nastepnie swoim zachowaniem w sprawie Smoleńska. A Ogłoszenie Pr.Komor na GW że usówa krzyż wszystko przypieczętowało. I te bandy napadające na te kobiety to kto im przyklaskuje. A idiotom mało trzeba.

  A co do profilu jednych i drugich to widać na youtubie jak wyglądają . I niestety ale najwięksi krzykacze, przeciwnicy krzyża jak się ich nazywa to prostactwo w większości pijane i naćpane i co niektórzy obściskujący się ze swoimi śmierdzącymi damami z romamzanym makijażem. Radość mieli jak balony zobaczyli i krzyczeli do siebie pokaż dupę. Co i raz podchodzili pijanymi bandami z groźną miną i rozłożonymi rękami do sektora moherów spodziewając się tam emerytek i kobiet do kopania i oplucia jak to mogli sobie pozwolić co noc, ale tym razem spotykał ich zonk i ze zdziwieniem wymiękali.
  Może trzeźwość moherowej młodzieży ich odrzucała.

  Zgadzam się że wyrażali swoją frustracje bo obiecano im że będą inteligencją a trafili do baru obok krzyża gdzie wódka i piwo co noc po 4 zł. taka przypadkowa promocja.
  A Pan Taras zmył się zaraz i zostawił zdziwionych kolesi. Aż chyba coś im zaczęło świtać bo narzekali że tak sie nie robi. Po raz kolejny ich załadowali a mieli być elitą. Ot i cała frustracja.
  A za chwilę lub tej nocy zrozumieli że to nie krzyż ich załadował tylko PO i media.
  Było to widac po nie tęgich trzeźwiejących minach.
  Na koniec usłyszeli od moherów piosenkę na dobranoc i poszli w dupu.
  Jeszcze się dzieciaki wstydzą przed sobą przyznać że ich wykorzystali ale już to rozumieją. To boli ale przy odrobinie odwagi to lepsze niż się zadreczać i ogłuszać wódą.

 • scolopetarius

  Oceniono 1 raz -1

  Pod hasłem Zgoda buduje prezydent elekt ogłosił całemu światu jako pierwszą swoją decyzję, że krzyż zostanie usunięty USUNIĘTY. Wtedy ruszyła ta lawina. Gratuluję. Proszę nie przekłamywać faktów.

 • tomitoms

  Oceniono 1 raz -1

  k

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX