Kalisz w TOK FM: Komorowski antyklerykałem? Nie uwierzyłbym, że można tak twierdzić

- Na bazie retoryki Jarosława Kaczyńskiego wyrosła dużo mniej zorganizowana, bardziej spontaniczna i jednocześnie ciągle prowokowana grupa ludzi, która nie mieści się w strukturze Kościoła, bo jest od niej bardziej radykalna - mówił w TOK FM Ryszard Kalisz.
- Te osoby, które są przed Pałacem Prezydenckim, prezentują tendencję do wyrażania jeszcze bardziej radykalnych postaw - komentował obronę krzyża pod Pałacem Prezydenckim Ryszard Kalisz z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Według posła fakt, że nikt nie potrafi sobie poradzić z tym problemem świadczy o niskiej sile państwa. - PO nie wie, co zrobić. Bezradny jest rząd, bezradna jest kancelaria prezydenta i bezradna jest prezydent Warszawy. To jest rzecz nieprawdopodobna - mówił Kalisz.

Zwrócił uwagę na zmianę retoryki wobec urzędującego prezydenta. - Gdyby ktoś mi pół roku temu powiedział, że w retoryce ludzi spod krzyża Komorowski dzisiaj będzie głównym antyklerykałem, to by było dla mnie nie do pomyślenia - stwierdził. Argumentował, że zna Komorowskiego od długiego czasu i stąd może wystawić taką opinię.

"Krzyż stoi na terenie Kancelarii Prezydenta"

- Krzyż stoi na terenie kancelarii prezydenta - podkreślił Kalisz. - Krótko mówiąc: powinno być zlecenie do policji z prośbą o usunięcie krzyża. Przez to całe zamieszanie dzisiaj krzyż nie jest symbolem Męki Pańskiej, ale symbolem grup prawicowych - dodał.

Jak powinno wyglądać przeniesienie krzyża według byłego szefa Kancelarii Prezydenta? - W nocy, ustawiając barierki, osoby spod krzyża powinno się w sposób kulturalny usunąć za barierki. Potem o 13.00 powinni przyjść harcerze, księża i przenieść godnie krzyż do kościoła św. Anny. Tylko zabrakło tutaj stanowczości - zaznaczył.

"To niebezpieczne dla demokratycznego państwa prawa"

- Na bazie retoryki Jarosława Kaczyńskiego wyrosła dużo mniej zorganizowana, bardziej spontaniczna i jednocześnie ciągle prowokowana grupa ludzi, która nie mieści się w strukturze Kościoła, bo jest od niej bardziej radykalna - mówił Ryszard Kalisz. Przestrzegł, że ludzie spod Pałacu Prezydenckiego nie mieszczą się w kategorii wspólnoty wiernych. - Dla mnie scena, jak księża z kościoła św. Anny byli obrzucani wyzwiskami, świadczyła o tym, że to było spotkanie dwóch różnych światów - podkreślał poseł SLD. - Dla standardów demokratycznego państwa prawa jest to niebezpieczne - dodał.

Kalisz znajduje powód awantury wokół krzyża we wcześniejszych działaniach różnych rządów. - W samym Kościele księża i biskupi opowiedzieli się za jednym z kandydatów. Dzisiaj nadal tak jest, a wierni przyzwyczaili się, że jak jest mowa o Kościele i krzyżu, to nie trzeba przestrzegać prawa - podsumował Kalisz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (53)
Kalisz w TOK FM: Komorowski antyklerykałem? Nie uwierzyłbym, że można tak twierdzić
Zaloguj się
 • czarna.beata

  Oceniono 25 razy 17

  mnie zastanawia dlaczego państwo prawa pozwala na takie hece.dlaczego w państwie prawa nie respektuje sie go.co będzie jesli od takich gierek jakie ma miejsce pod pałacem zapoczątkujemy nie respektowanie prawa...nie trudno sie domyśleć nastanie chaos....a to początek końca ....po cholerę nam ta konstytucja skoro można ja lekceważyć....dziwi mnie to ....

 • wilcy

  Oceniono 28 razy 16

  Jak nie lubie SLD tak Kaliszowi musze przyznac racje. PO bezradna jak male dziecko. Choc dziecko potrafi tupnac i powiedziec NIE

 • bogdan331

  Oceniono 13 razy 9

  Krzyż pański z tymi krzyżowcami.Pogonić tą hołotę batem!

 • koballt

  Oceniono 19 razy 9

  Fakt że organizacja przeniesienia krzyża przez władzuchnę to był kabaret - niby barierki, a pod krzyżem zostawili gościa z megafonem:)))))))))))))))))

 • boshary

  Oceniono 10 razy 8

  Szanowny Ryszardzie, całkowita zgoda, głównym sprawcą tego zamieszania jest prezes sekty,
  i cicha akceptacja hierarchów kościelnych no i zacznie się rozmowa o rozdziale kościoła, rozliczania, odwracanie się młodzieży od kościoła. Tak jak głównym winowajcą tej hucpy jest kaczyński to dodatkowo wyprowadza ludzi z kościoła.

 • seba_b11

  Oceniono 14 razy 8

  Brawo Panie Kalisz - popieram !!

 • ursynow33

  Oceniono 9 razy 7

  @koballt _______________"jak oni sa heretykami to ty i ci modlacy pod palacem jestescie fanatykami!"

 • 3miastoorg

  Oceniono 17 razy 7

  a ja się cieszę, że społeczeństwo się radykalizuje, państwo boi się reagować i coraz więcej spraw rozstrzyganych jest na ulicy. Dziś są to tematy zastępcze, np. ten z krzyżem, jutro być może ludzie zaczną walczyć o sprawy istotne.

 • slask383

  Oceniono 8 razy 6

  "Minęły cztery miesiące od katastrofy i praktycznie nie zrobiono nic, żeby społeczeństwo miało gwarancję, że ofiary zostaną upamiętnione - dodał Zbigniew Romaszewski." - SYF i OBLUDA PISDZIELCOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX