Niesiołowski o obrońcach krzyża: - Ostatnią stacją tej procesji będą Tworki

PRZEGLĄD PRASY. - Część tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej - mówi w wywiadzie dla ?Polski The Times? Stefan Niesiołowski.
Wicemarszałek Sejmu ocenia, że to, co dzieje się przed Pałacem Prezydenckim działa przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, a więc na korzyść Platformy Obywatelskiej. - Tam jest grupa ludzi, którzy chcą podważyć legalnie, demokratycznie wybrane władze - mówi Niesiołowski. - Dla nich prezydent to uzurpator. Oni wywołują agresję przeciwko Polsce. Mówią wprost: Ma być tak, jak chcemy, jak tam powstanie pomnik co najmniej wielkości kolumny Zygmunta, to może łaskawie zgodzimy się na przeniesienie krzyża - twierdzi wicemarszałek.

Według Niesiołowskiego krzyż przed Pałacem Prezydenckim "jest poniewierany przez tych, którzy uważają się za jego obrońców". - Nie buntuje się pan jako były działacz ZChN? - dopytuje dziennikarka "Polski The Times". - Oczywiście nie popieram antykatolickich demonstracji, ale co jest alternatywą? Użycie siły? - odpowiada wicemarszałek Sejmu. - Chyba nie wierzy pani, że jakakolwiek rozmowa z tą panią, która ma szaleństwo w oczach, albo panem, który na wszystkich woła: Żydzi, coś da - dodał.

- Część tych, którzy stoją tam i rzekomo pilnują krzyża, to rzeczywiście kandydaci do kliniki psychiatrycznej - mówi Stefan Niesiołowski. - Ostatnią stacją tej ich procesji będą Tworki

"Krzyżacy" muszą się jeszcze skompromitować

Niesiołowski twierdzi, że należy z reakcją na krzyż przed Pałacem jeszcze poczekać. - Trzeba na razie ograniczyć się do zabezpieczenia tego miejsca, tak żeby nie było tam bójek, żeby nikt nie zginął, a potem się zobaczy. Ci "krzyżacy" muszą się tam jeszcze skompromitować - mówi.

Polityk PO dodaje, że jest przeciwny stawianiu jakiegokolwiek pomnika przed siedzibą prezydenta, bo byłoby to uleganiem szantażowi. - Przecież im nie chodzi o tablicę, tylko o awanturę - twierdzi.

Czy rząd weźmie odpowiedzialność za ewentualną tragedię pod Pałacem? - Nie. Ten, kto się tego dopuści - odpowiada Niesiołowski. - Oczywiście zawsze może zdarzyć się, że jeden fanatyk uderzy drugiego, ale nie będzie to chyba powód do rozpisania nowych wyborów. Po prostu nie ma innego wyjścia - podsumował.

Cały wywiad w dzisiejszej "Polsce The Times".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Niesiołowski o obrońcach krzyża: - Ostatnią stacją tej procesji będą Tworki
Zaloguj się
 • kania.u

  Oceniono 9 razy 9

  P. Niesiołowski ma odwagę nazwać rzecz po imieniu. Tam są rzeczywiście ludzie psychicznie odchylenie, sfrustrowani, są też zmanipulowani.

  wyborcza.pl/1,76842,8215656,To_jest_krzyz_PiS_u.html
  Sa też tacy, którzy strasznie " chcą uczestniczyć w tworzeniu historii, być świadkiem czegoś, co będzie długo wspominane'- jak trafnie zauważył socjolog ze Szczecina (www.rp.pl/artykul/518210_Nocne_rozmowy_pod_krzyzem.html)
  Zwłaszcza ludzie starzy, którzy czują się nikomu niepotrzebni- mają wreszcie swój CEL. Szkoda, że nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo sa żałosni i szkodliwi zarazem.

 • kolega77

  Oceniono 9 razy 9

  PiS-owi wcale nie chodzi o krzyż. PiS-owi chodzi o eksponowane miejsce gdzie będą się zbierali jego nawiedzeni zwolennicy aby "dowalać" prezydentowi i rządowi, a jednocześnie słać wyrazy uwielbienia prezesowi Jarkowi jego "Świętemu" braciszkowi

 • tadeuszp3

  Oceniono 8 razy 8

  Od 2005 roku PiS stosuje jedną metodę, wszczyna potężną awanturę jednocześnie krzycząc że, to inni są winni. Pacyfikacja tych niby katolików, dała by im potężny oręż do ręki. A tak przy okazji, już nikt nie pyta o czym rozmawiali Leszek z Jarkiem przed lądowaniem :); jak incydent "gruziński" wpłynął na decyzję pilota, co miał na myśli pilot mówiąc: "jak nie wyląduję.." :)!!

 • wilbik.a

  Oceniono 7 razy 7

  Oprócz ewidentnego oszołomstwa (kobiecina w okularach to ta sama, która się pojawia wszędzie , gdzie PiS i Rydzyk) są też manipulatorzy, którzy się tam osobiście nie męczą "dyżurami". Oni działają bardziej dyskretnie.
  Przykre, że państwo nie umie sobie poradzić z pomylonymi "męczennikami"

 • robert9998

  Oceniono 7 razy 7

  Przegrała Kancelaria pana Prezydenta Komorowskiego i Ratusz i oszołomstwem i teraz żądań nie będzie końca.
  Krzyż należało przenieść do kościoła i basta!
  Prezydent Warszawy Gronkiewicz-Waltz umiała zagazować i spacyfikować kupców z KDT a grupy talibów "dezerterów ze szpitala psychiatrycznego w Tworkach" nie może sobie dać rady, bo się najzwyczajniej boi.
  PO wspólnie z PiS-em tworzyli talibów przez 20 lat wolnej polski wspólnie z episkopatem więc teraz mają.
  Talibowie spod pałacu dziś zarządzają pomnika pod pałacem a jutro kaplicy a za tydzień może kościół pod wezwaniem św. pamięci Lecha Kaczyńskiego i tak śmierć sprowadzą do absurdu.
  Politycznie jesteśmy po dwóch biegunach z marszałkiem Niesiołowskim!!!

 • varissa

  Oceniono 6 razy 6

  PSYCHOPATA szaleje, po przegranych wyborach jego świat runął, pozostało POCZUCIE BEZSILNOŚCI, WŚCIEKŁOŚĆ i NIENAWIŚĆ! Część pisowskich posłów czuje podobnie z lęku o utratę swoich intratnych stanowisk. Krzyż w rękach zagubionych FANATYKÓW to tylko INSTRUMENT , przy pomocy którego Kaczyński wykrzykuje swoje "NIE" i brak akceptacji!!!!
  Ale miejsce przed Pałacem NIE MOŻE przypominać oddziału szpitala psychiatrycznego,
  gdzie BEZRADNI PIELĘGNIARZE NIE RADZĄ sobie z CHORYMI!! Niesiołowski ma rację, pozostają Tworki. NIE KOMPROMITUJCIE SIĘ RZĄDZĄCY, przywrócenie tam porządku to WASZ OBOWIĄZEK!!!!!!!!!

 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 5

  Przerażający jest brak wiedzy t.zw. katolików na temat historii swojej religii. Oni nawet nie odróżniają mitów od prawdy historycznej. Wyraża się to np. kultem krzyża, który stał się jakimś "totemem", krzyża, który w obecnym kształcie jest symbolem bogów egipskich (ANKH), natomiast jak czytamy w akceptowanych przez Kościoł pismach, Jezus zawisł na drzewie lub prostym palu. Nieuctwo "wiernych" będzie nam sprawiało w 21-wiecznej Polsce wiele kłopotów. Nie ma już mowy o wiarygodnym nauczaniu indoktrynowanych fałszywie przez lata ludzi w starszym wieku. Oni wszystko wiedzą najlepiej! To teraz wielki problem dla Kościoła albowiem ukazuje się mnóstwo publikacji opartych na badaniach archeologicznych i odkrytych pismach, stwierdzające , że prawda o pierwszych latach chreścijaństwa to w przeważającej liczbie mity! Efektem tej, odmiennej od kościelnej, tendencyjnej indoktrynowacji, jest oparta na faktach, postępująca szybko sekularyzacja. Gdy osoby starsze w sposób naturalny odejdą z tego świata, ta sekularyzacja osiągnie takie wyniki jak w Czechach już przed kilkuset laty. Ten proces, wbrew intencjom "obrońców krzyża" ulega niezwykłemu przyspieszeniu. I nic tu nie pomogą religijne pienia, okrzyki pełne nienawiści... Społeczeństwo jest świadome, że tę zawieruchę wspiera partia przegranego kandydata na prezydenta, człowieka chorego na władzę i w rzeczywistości bardzo chorego!

 • staq

  Oceniono 3 razy 3

  ANI JEDNEJ TABLICY WIĘCEJ !

  Domagam się, aby media ujęły się wreszcie za milionami tych, którzy w przeciwieństwie do garstki oszołomów NIE OKUPUJĄ pewnego kawałka przestrzeni publicznej w W-wie
  a nie za tą grupką zmanipulowanych ludzi !

 • alexaonly

  Oceniono 2 razy 2

  Popieram-ANI JEDNEJ TABLICY WIĘCEJ...i żadnych pomników.....a Tworki -zgadzam się z posłem Niesiołowskim ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX