Tusk: To nie kwestia satysfakcji kilku posłów PiS, to sprawa godnego upamiętnienia

- Rozwiązanie tego problemu na pewno nie jest po to, żeby kilku posłów z PiS miało satysfakcję, tylko żeby godnie upamiętnić to miejsce i wreszcie zakończyć ten momentami żenujący spektakl - ocenił premier, pytany o tablicę umieszczoną na ścianie Pałacu Prezydenckiego.
Tablica została zamontowana. Dobrze się stało? Sondaż >>>

Zdaniem Donalda Tuska dobrze się stało, że wreszcie zamontowano tablicę upamiętniającą ofiary i miejsce spotkań Polaków w żałobie przed Pałacem Prezydenckim. - Tablica powinna powoli rozładowywać emocje, bo nikt nie będzie kwestionował dobrej woli prezydenta, jeśli chodzi o potrzebę trwałego upamiętnienia tej masowej żałoby po śmierci prezydenta, jego małżonki i ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił premier.

- Trudno się czepiać tej decyzji, bo idzie w tę stronę, której oczekują ci najbardziej przejęci całą sytuacją. Mam nadzieje, że wszyscy to odbiorą jako znak dobrej woli, a nie coś co ma prowokować kolejne zdarzenia - przekonywał szef rządu.

Pytany o sposób rozwiązania konfliktu o krzyż przed Pałacem premier powiedział, że służby państwowe, prezydent, władze miasta nie są od tego żeby wykonywać oczekiwania nawet najbardziej zaangażowanych grup ludzi, bo te oczekiwania są bardzo sprzeczne. - Od tego jest demokratycznie wybrana władza, prezydent państwa, miasta którzy powinni rozstrzygać i podejmować decyzje, i one nie wszystkie będą się podobały - mówił.

Premier powtórzył, że w jego opinii to co się dzieje pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu na pewno nie zasługuje na miano wojny domowej. - Nadal będę namawiał do zachowania zdrowego rozsądku w podejściu do tej sprawy - dodał Donald Tusk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Tusk: To nie kwestia satysfakcji kilku posłów PiS, to sprawa godnego upamiętnienia
Zaloguj się
 • staq

  Oceniono 4 razy 2

  " Stanowczo się nie zgadzam na tablicę upamiętniającą śmierć Lecha Kaczyńskiego - tak długo jak nie będą wyjaśnione przyczyny katastrofy smoleńskiej.
  Lech Kaczyński jest jedną z osób podejrzanych o jej wywołanie i dlatego nie może być honorowany.
  A już zakrawa na kpinę, że zwykły obywatel miesiącami czeka na decyzje konserwatora, a władza "załatwia" to sobie w dwa dni. W Polsce trzeba być trupem aby nie czekać w kolejce, a najlepiej spowodować katastrofę - wówczas bez zbędnej biurokracji otrzymuje się należne decyzje i jeszcze doświadcza się wszystkich honorów."
  Janusz Palikot

  NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

 • seba-caad

  Oceniono 6 razy 2

  Cokolwiek zrobi Prezydent i Rząd będą niezadowoleni i zawsze będzie źle.
  Kaczyński chciał upamiętnienia natychmiast i teraz jak MA to ma podstawę do tego by mówić, że w pośpiechu.
  Czemu nawet wczoraj pan Macierewicz nie dowierzał, teraz będzie doszukiwał się sPISku.

  A Komorowski od początku jak tylko został wybrany mówił, że upamiętni ofiary NIEZWŁOCZNIE,
  Nie chodzi o Krzyż, tablicę czy pomnik, tylko o eskalację konfliktu przez zwolenników Jarosława Kaczyńskiego i doprowadzenia do wojny domowej żeby siłowo przejąć władzę i uniemożliwić pracę demokratycznie wybranemu Prezydentowi Polski.

 • aniaq13

  Oceniono 1 raz 1

  DOŚĆ tego ulegania szantażowi cynicznych graczy politycznych wysługujących się starymi, biednymi, oszołomionymi ludźmi, którzy koniecznie chcą się na coś przydać

 • staq

  Oceniono 3 razy 1

  ANI JEDNEJ TABLICY WIĘCEJ !

  Domagam się, aby media ujęły się wreszcie za milionami tych, którzy w przeciwieństwie do garstki oszołomów NIE OKUPUJĄ pewnego kawałka przestrzeni publicznej w W-wie
  a nie za tą grupką zmanipulowanych ludzi !

 • 1theguru1

  Oceniono 3 razy 1

  A kiedy tablica na Wawelu !!!

 • topix

  0

  Warszawiacy, te żałosne sceny niczym w Pacanowie, nie umiecie przegonić tego motłochu, no litości miasto 2 mln osób i co, a kibice Legii gdzie są, co TERAZ będzie dalej,? co teraz, OBROŃCY KRZYŻA MAJĄ ZE SOBĄ ZROBIĆ? CHCIELI UDOWODNIĆ , ŻE COŚ SĄ WARCI, ŻE STAĆ ICH NA HEROICZNE CZYNY, A TERAZ MAJĄ TAK PO PROSTU ODEJŚĆ I POCZUĆ, ŻE MISJA SKOŃCZONA, ŻE SĄ NIEPOTRZEBNI, DOPÓKI ich NIE ZAARESZTUJĄ I NIE DADZĄ IM OSTRYCH BATÓW NIE UWIERZĄ, ŻE TO KONIEC, CHCĄ POKAZAĆ, ŻE WALCZĄ DO KOŃCA, PROSZĄ O OSTRĄ AKCJĘ POLICJI, CHCĄ BYĆ SPACYFIKOWANI, CHCĄ, ŻEBY ZROBILI IM Z DU... JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA, CHCĄ WRÓCIĆ DO PIERWOCIN, PANI Z DŁUGIMI WŁOSAMI NIGDY NIE MIAŁA FACETA, Z DUŻYM POZYTYWNYM ZAINTERESOWANIEM PRZYJMIE OSTRE RAZY OD JAKIEGOŚ MIŁEGO ZOMOWCA......Krzyż i jego obrona jest fetyszem religii i państwa, prawdy ich fanatyzmy religijnego, pozwólcie im dalej kompromitować pis, kaczorka i innych oszołomów, to jedyna okazja, żeby poznać kto jest kim....

 • nirelle

  0

  Oprawa odsłonięcia tablicy nie była godnym upamiętnieniem ofiar spod Smoleńska.
  Ksiądz i 2 urzędników to kpina z uroczystości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX