Tomasz Lis: Usunąć ten krzyż, wstawić barierki i koniec zabawy

- Kościół bardzo konsekwentnie wychowywał na swojej piersi przez lata solidnie pogańską sektę oszołomów. Ona się musiała kiedyś uaktywnić - tak redaktor naczelny ?Wprost? komentował sytuację wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Tomasz Lis mówił w TOK FM, że w przypadku awantury na Krakowskim Przedmieściu zawiódł nie tylko Kościół, ale i państwo.
Redaktor naczelny "Wprost" uważa, że Kościół, który nie radzi sobie z wiernymi 'broniącymi krzyża', ponosi konsekwencje swoich wcześniejszych działań. - Zaraz po katastrofie smoleńskiej Kościół jeszcze dosypywał do pieca i to w najbardziej kluczowych momentach typu mszy na Wawelu. I robili to nie jacyś przypadkowi księża, ale najbardziej znamienici hierarchowie - mówił w Komentarzach TOK FM Lis.

Trzy minuty: usunąć krzyż i wstawić barierki

Naczelny "Wprost" uważa jednak, że porażka Kościoła nie jest tak duża jak porażka państwa. Jego zdaniem, władze nie powinny tolerować ciągłej manifestacji na Krakowskim Przedmieściu. - To jest gra polityczna wspierana przez główną partię opozycyjną byłego premiera i niedoszłego prezydenta, który w wyborach dostał niemal pięćdziesiąt procent głosów. Dlatego, jeśli państwo nie abdykuje, powinno w ciągu trzech minut usunąć ten krzyż, wstawić barierki i koniec zabawy po prostu! Bo tak się dzieje w normalnym państwie! - mówił w TOK FM Tomasz Lis.

Wawel? To o siedem mostów za daleko

Według Lisa, 'obrońców' i 'strażników; krzyża trudno będzie przekonać do zakończenia misji. Nie zrobi tego zawieszona wczoraj na Pałacu Prezydenckim tablica. Lis twierdzi, że dla osób manifestujących przed Pałacem chęć upamiętniania zmarłego prezydenta będzie coraz większa. - Wawel? Umówmy się, dla połowy Polski przynajmniej to było o siedem mostów za daleko. I jak się okazało Wawel to też jest za mało. Więc za chwile będzie pomnik pod Pałacem, a potem będzie postulat, że pomnik ma być w każdym mieście. Najlepiej na każdej głównej ulicy. I każde rondo w każdym głównym mieście ma być imienia wiadomo kogo - mówił wzburzony Lis. Jego zdaniem nic nie usprawiedliwia bezradności państwa wobec krzyża przed Pałacem Prezydenckim - Nie możemy się godzić na łamanie prawa - mówił.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (132)
Tomasz Lis: Usunąć ten krzyż, wstawić barierki i koniec zabawy
Zaloguj się
 • opt

  Oceniono 55 razy 45

  Oczywiście ,że słabe państwo, bo państwo mocne nie pozwoliłoby sobie na:
  - wieszanie krzyży w urzędach, szkołach publicznych...
  - na budowanie świątyń z budżetu,
  - na opłacanie ideologizowania społeczeństwa poprzez wprowadzanie na etatach oplacanych z budżetu licznych katechetów, kapelanów w szkołach, wojsku, różnych służbach i gdzie się tylko da,
  - na wprowadzaniu do znaczących dokumentów kłamliwych stwierdzeń o chrześcijańskich korzeniach, bo nasze korzenie są slowiańskie a kościólje przez setki lat je niszczył, podobnie jak zniszczył inne kultury ( teraz takie brednie powtarzają politycy, dziennikarze a nawet naukowcy)
  - na tworzenie niczym nieuzasadnionych licznych przywilejów dla funkcjonariusz kościoła

 • zuza-19

  Oceniono 56 razy 44

  Kosciół Katolicki bedzie sie teraz kojarzył tylko z PIS i kto do tego koscioła bedzie uczęszczał bedzie nazywany pisowcem i moherem. A krzyz juz nie bedzie czyms nie do ruszenia, bedzie traktowany jak dwie zwykłe deski. Dziekujemy ci Jarosławie o to nam wszystkim nowoczesnym ludziom chodziło. Dość ciemnoty i zakłamania. 2000 lat sie bujali z ta swoją legenda na której kasę robili nie robiąc nic pozytecznego, żyli jak paki w maslę , pouczajac wszystkich , a sami pławiąc się w luksusach i rozpasaniu, nadchodzi czas zapłaty za pedofilie, za oszustwa, za wyłudzone majatki, za spłodzone dzieci jednym słowem za wszystko.amen

 • czarnymaja1001

  Oceniono 50 razy 44

  Nie lubię publicystyki i wymądrzania się Pana Lisa ale tu popieram Go w 100%.

 • kormiczek

  Oceniono 53 razy 41

  Ciesze sie,ze nareszcie zwolennicy silnego Panstwa daja o sobie znac.Popieram i od dawna mysle tak jak red.T.Lis(wielu moich znajomych tez),ze Rzad nie POWINIEN tolerowac tej calej hucpy przed Palacem Prezydenckim.Usunac krzyz,nie moze byc anarchii.
  Kler niech idzie do kosciola , modlic sie o wybaczenie swoich wielu przewinien i podsycania nienawisci do obecnie rzadzacych.Tak,podsyca nienawisc.A o p.Szczepinskiej juz nie chcialabym nic wiedziec.Lepiej niech wroci do wyuczonego zawodu,bedzie wiecej pozytku,chociaz tez nie jestem pewna.

 • lucjola

  Oceniono 49 razy 39

  Kościół jak równiez państwo nie reagowały już od dawna. Nazwanie Marii Kaczyńskiej "czarownicą" przez ojca dyrektora i brak jakichkolwiek konsekwencji prawnych jak i moralnych ( brak reakcji ze strony męża i szwagra ) to tylko szczyt góry lodowej.
  Mamy w Polsce sektę i tyle

 • seba-caad

  Oceniono 48 razy 38

  POPIERAM !!!!

 • jovo29

  Oceniono 48 razy 34

  Brawo!!! I tak trzeba mówć.

 • szach-mat0

  Oceniono 46 razy 32

  Dopóki będzie żył Kaczyński, dopóty kraj nasz będzie targany wojnami politycznymi, teoriami spiskowymi, szantażowany pomysłami Jarosława.

  Jak jeden pomysł i zadyma się wycisza, funduje narodowi kolejne spektakle...i tak od czasu "wygnania" z Belwederu.
  Czy ten człowiek nie umie spokojnie usiąś na d...e.

  To PiS ma się z tym rozprawić, czyżby bali się szakali i jastrzębi.
  Mało macie w PiSie przyzwoitych ludzi, by rozpiep...ć ten beton.

 • basia12.1

  Oceniono 21 razy 19

  To wszystko dlatego,że kościół przez lata nie reagował na jad sączony przez toruńskiego guru,a wręcz było mu to na rękę, bo spędzał mu w pielgrzymkach otumanionych wyznawców gotowych składać hojne ofiary na luksusowe życie dla obrosłych tłuszczem "kapłanów".Po stokroć wiem co mówię, miałam to w rodzinie ,sama codziennie słucham i nie mogę się nadziwić, jak prane są tam mózgi w imię Boga oczywiście.Będzie tylko gorzej,bo wczoraj radjomaryjna ekspertka Czuba podzieliła księży na tych, którzy bronią krzyża, czyli słusznych i na tych, którzy widzą politykę czyli złych.Nycza , Gocłowskiego już dawno ogłosili żydami,kościół ma problem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX