Palikot: Prezydent stchórzył tak samo, jak większość establishmentu

- Dzisiaj powinna tam wejść policja i wyprowadzić w kajdankach. Prokuratura powinna postawić im zarzuty - mówi w TVN24 Janusz Palikot. Tak jego zdaniem trzeba postąpić z ?obrońcami krzyża?. Według Palikota, tak się nie stanie, bo władze - w tym Bronisław Komorowski - stchórzyli przed nimi.
- Wszyscy stchórzyli: biskupi, Episkopat, Kancelaria Prezydenta, minister spraw wewnętrznych i administracji, prokuratura. Prezydent stchórzył tak samo, jak większość establishmentu. Jedyni, którzy mieli odwagę zareagować, to byli ludzie, którzy 3 sierpnia wyrazili swoją niezgodę na łamanie prawa w centrum stolicy - tak sprawę krzyż skomentował poseł PO Janusz Palikot.

Według niego, "władza nie zdała egzaminu i nie potrafiła zapewnić przestrzegania prawa, a miliony ludzi mają poczucie, że wszystko wolno". Winny temu, zdaniem posła PO, jest również Bronisław Komorowski. - Polskie państwo starci na bierności prezydenta - powiedział. Nie podoba mu się "złe milczenie" prezydenta, który nie komentuje sprawy krzyża.

Zdaniem posła PO, prezydent powinien zdymisjonować szefa Kancelarii Prezydenta, bo "dwa razy zawalił". Pierwszy raz, gdy nie udało się przenieść krzyża, a drugi, gdy po zawieszeniu tablicy nie zdecydowano się usunąć krzyż.

Palikot przedstawia również swoje zdanie nt. obecności krzyża przed Pałacem Prezydenckim. - Należy w interesie państwa usunąć krzyż. Najszybciej jak to jest możliwe - mówi. - Dzisiaj powinna tam wejść policja i wyprowadzić w kajdankach. Prokuratura powinna postawić zarzuty. Tak by się stało w każdym normalnym państwie - dodaje.

Palikot słusznie żąda zdymisjonowania Michałowskiego za krzyż i tablicę?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Palikot: Prezydent stchórzył tak samo, jak większość establishmentu
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 6 razy 6

  Jak dla mnie to na taka moze grac. PO zaczyna sie chowac po krzakach jak kurczaki przed weselem, opozycja nędza, wiec jest miejsce. Ma racje bo albo zmobilizuje PO albo zadziala sam. My na tym nie stracimy a bedzie weselej

 • venusoid

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo Panie Januszu! Tylko na Pana można liczyć. Obojętne czy zostanie Pan w PO czy założy własną partię, tej niemocy nie można się biernie przyglądać. Rząd zachowuje się żałośnie. Udają "zrównoważonych", udają że nic się złego nie dzeje, a w rzeczywistości w kraju szerzy się anarchia. Bo jak jednym wolno łamać prawo, to dlaczego nie innym?

 • wodnik55

  Oceniono 3 razy 3

  wszyscy tchórzymy gdyż trzeba tępić pisowsko-prawicową zarazę na każdym kroku od znajomych głosujących na wrogów kraju po głośne wyrażanie swojego głosu do PO - które powinno usłyszeć: mam dosyć miękkich nóg, mam dosyć uników, mam dosyć waszego braku jaj, mam dosyć waszej spolegliwości wobec KK, mam dosyć waszego zjazdu na prawą stronę

 • candid13

  Oceniono 2 razy 2

  Poseł Palikot jest osobą, która na nieszczęście nie jest traktowana poważnie. Chociaż w moich oczach coraz bardziej zyskuje jako człowiek o największym potencjale moralnym. Jeśli chodzi o walory charakteru, ducha, odwagi, prawdy, to na forum polityki drugiego takiego nie ZNAM
  DR E. WOYDYLLO
  zgadzam sie z pania doktor

 • rojuan

  Oceniono 2 razy 2

  Janusz zakładaj partie bo juz nie mam na kogo głosowac !!!!

 • wj1964

  Oceniono 1 raz 1

  fudalejw.1 - chciałbyś mieć taką pałę jak ta gumowa Palikota, nie ? Ja akurat niezłą mam, nie czuję stresu.
  Ale nie o tym, nie warto.

  Jeśli Bronek, Donald i spółka spękają przed starymi babami które zaczynają zatrudniać sobie młodych byczków do ochrony w centrum Warszawy i wszystko dzieje się w literze prawa, to ja to po prostu pie....
  Piszę może na wyrost, może tak jak z Tablicą rzecz wyjaśni się z nienacka . Chciałbym.
  Nie ma co dywagować na temat pomników, obelisków i co chciałby tam widzieć Pis. A co to, ci fajansiarze są ważniejsi ode mnie, waszego wyborcy ?
  Uważajcie co robicie.

  Wpie... w dyby i do lochu. Koniec tej dyskusji, tej farsy. Czas na emerytury i szpitale. Platformo, co z Tobą ? Nie pękaj, nie zawiedź mnie.

 • ja-poznanianka

  Oceniono 1 raz 1

  To prawda co mówi poseł Palikot.Dodam tylko,ze wsród tych odważnych,są jeszcze forumowicze,bo IP łatwo ustalić,aby dotrzeć do danych osobowych.Ale to taka dygresja.

 • venusoid

  Oceniono 3 razy 1

  "Osobnik o świńskim ryju i gumowym penisie". Czyli fudalejw.1

 • wilcy

  Oceniono 3 razy 1

  @fudalejw.1 - a czy ty sie w Palikocie nie podkochujesz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX