Ryszard Kalisz dostanie pracę w Kancelarii Prezydenta?

"Newsweek" ustalił, że Bronisław Komorowski chce wykorzystać doświadczenie ekipy prezydenta Kwaśniewskiego w swojej Kancelarii. Propozycję pracy miał otrzymać Ryszard Kalisz.
Według informacji, do których dotarł "Newsweek" Ryszard Kalisz miałby zostać prezydenckim prawnikiem lub szefem Kancelarii Prezydenta, jak za czasów Kwaśniewskiego.

Kalisz to jedna z ikon "starej" lewicy. Teraz zmarginalizowany przez stawiającego na młodych szefa SLD Grzegorza Napieralskiego.

Byłby to kolejny gest Bronisława Komorowskiego w stronę lewicy. Jeszcze w czasie kampanii wyborczej Koorowski powołał na szefa Narodowego Banku Polskiego Marka Belkę, również polityka lewicy.

Tygodnik sugeruje, że to mogłoby przyciągnąć kolejnych polityków SLD skonfliktowanych z Napieralskim, jak np. Wojciech Olejniczak. Kalisz - według tego, co pisze tygodnik - obawia się, że nie odnajdzie się w konserwatywnym otoczeniu Komorowskiego i straci wiarygodność na lewicy, czym tylko pomoże Napieralskiemu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Ryszard Kalisz dostanie pracę w Kancelarii Prezydenta?
Zaloguj się
 • somekindofhope

  Oceniono 4 razy 4

  O to chodzi. Trzeba integrować rozsądnych ludzi lewicy. Środowisko prezydenta Kwaśniewskiego do nich należy.

 • wegl43

  Oceniono 4 razy 4

  To byłby dobry wybór,gdyby nie to, że...Ryszard Kalisz to przedstawiciel tej mądrej, myślącej pro państwowo,szeroko rozumianej, Lewicy. Na pewno, jest to osoba kompetentna, potrafiąca podołać obowiązkom, tym z najwyższej półki, w Kancelarii Prezydenta. Mam jednak obawy, czy nie byłby to schyłek, a może nawet koniec, kariery politycznej p. Kalisza. Oby tak się nie stało. OBY !

 • hydrograf

  Oceniono 3 razy 3

  Dla życia politycznego było by lepiej gdyby razem z Palikotem utworzył Partię Socjal-Liberalną. Była by to zdrowa alternatywa (opozycja lub koalicjant) dla PO.
  PiS stał się sektą Świętego Lecha i jako taki skończy jako partia ekscentryków z 5% poparciem, SLD Napieralskiego stacza się na pozycje lewackie i wraz z wymieraniem post-PZPR-owskich emerytów także może liczyć na 5% poparcie.
  Tylko nowa centro-lewicowa partia może być przeciwwagą dla ludowo-konserwatywnej Platformy.
  Gdy powstanie PS-L (nie mylić z PSL) stworzy się naturalna konkurencja, bez niej PO będzie rządzić bezalternatywnie - a każdy monopol prowadzi do stagnacji.

 • nanook

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Ryszard musiałby zradykalizować swój lewicowy wizerunek, a to nie zgadzałoby się z jego poglądami - niech buduje centro-lewicę zdolną do koalicji z PO. W PO konieczna jest równowaga do gowinowców którą można jedynie wymusić w koalicji

 • anjuleczka

  Oceniono 3 razy 3

  Jak najbardziej dobra propozycja. Cieszyłabym się gdyby Kalisz tę propozycję przyjął. Fajny , mądry i rozsądny facet. Lubię go.

 • a2c

  Oceniono 3 razy 3

  To mądry człowiek i rozsądny polityk i byłby znakomitym szefem kancelarii Pana Prezydenta. Byłby - bo przez te głupie polskie układy i układziki nie będzie

 • zawszeszczerosc

  Oceniono 2 razy 2

  Byłoby to z korzyścią dla Prezydenta oraz wizerunku tego urzędu
  Brawo dla Pana Kalisza.........
  Jeden z najbardziej rozsądnych polityków, za których Polak nie musi się wstydzić !!!

 • kotloskot

  0

  "... Bronisław Komorowski chce wykorzystać doświadczenie ekipy prezydenta Kwaśniewskiego .. "
  Po co do Kwacha ?
  Niech od razu zwroci sie do Jaruzela i WRONU, jak rozpedzac demonstracje, tluc ludzi palami po komisariatch, mordowc ksiezy a cholocie dodrukowac pieniedzy,
  Kwach moze tylko doradzic jak pacyfikowac wsie w Afganistanie i schlany belkotac w Katyniu !

 • annarocznik1956

  0

  Pan Kalisz jest obiektywny i za to go cenię. Ponadto posiada rozległą wiedzę z zakresu prawa.
  Rozważnie też formułuje stwierdzenia nie obrażając nikogo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX