Tomasz Nałęcz doradcą prezydenta Komorowskiego

Tomasz Nałęcz ma trafić do Pałacu Prezydenckiego i objąć tam funkcje doradcy Bronisława Komorowskiego - dowiedział się TVN24. Wywodzący się lewicy polityk ma doradzać prezydentowi ws. historii i dziedzictwa narodowego. W trakcie kampanii prezydenckiej Nałęcz udzielił swojego poparcia kandydatowi PO.
Według nieoficjalnych informacji TVN24 polityk przyjął już propozycję z Pałacu Prezydenckiego. Nałęcz jest profesorem historii. Specjalizuje się w dziejach Polski międzywojennej i życiorysie marszałka Józefa Piłsudskiego. Ma doradzać prezydentowi ws. historii i dziedzictwa narodowego.

Nałęcz był jednym z kandydatów w trakcie wyborów prezydenckich. Ostatecznie zrezygnował jednak ze startu a swoje poparcie przekazał na rzecz Bronisława Komorowskiego.

- Niewątpliwie jest to specjalista w tej dziedzinie, który potrafi także w sposób interesujący przekazać publicznie to, co prezydent zamierza robić. Prezydent dał dowód, że zapowiedzi z kampanii, o takim ekumenicznym sposobie sprawowania urzędu, wciela teraz w życie - tak transfer Nałęcza do Pałacu Prezydenckiego skomentował w TVN24 Marek Borowski.

Były marszałek Sejmu to pierwszy, choć nie jedyny polityk o lewicowym rodowodzie, który trafił pod skrzydła nowego prezydenta. Wśród kolejnych ludzi lewicy wymieniany jest Ryszard Kalisz, który w nowej kancelarii miałby objąć funkcję prezydenckiego prawnika.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Tomasz Nałęcz doradcą prezydenta Komorowskiego
Zaloguj się
 • marylana102

  Oceniono 2 razy 2

  Gratyluje!!! Wybor doskonaly. Wybor Ryszarda Kalisza tez bylby wspanialy.
  Tak trzymac Panie Prezydencie!!!

 • drugi-obserwator

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo, podoba mi sie bardzo i tak trzymać.
  A może by tak jeszcze poseł Celiński, mądry, rzeczowy Polak.
  Gratulacje dla prof. Nałęcza

 • wegl43

  Oceniono 1 raz 1

  Tak, to właściwy wybór. Jeśli Prezydent RP ma być prezydentem wszystkich Polaków, to Kancelaria Prezydenta powinna zatrudniać osoby kompetentne, fachowców, bez względu na ich orientację polityczną. Jest to nowa jakość prezydentury, w odróżnieniu od tej, ś+p. L. Kaczyńskiego, który skupiał w kancelarii, wszelkiej maści nieudaczników, rugowanych ze stanowisk państwowych członków PIS. Kancelaria w tamtym czasie była przechowalnią PIS-owską. Z głębokim zdumieniem i zdziwieniem przyjmuję dezaprobatę tego faktu przez SLD. Czyżby, gdyby prezydenturę wygrał p. Napieralski, to kancelaria miałaby wyglądać tak jak za czasów L. Kaczyńskiego?

 • wojtek2784

  Oceniono 2 razy -2

  Nałęcz to taki sam profesor -polityk, jak Szaniawski od O.Rydzyka. Jeden był w PZPR , a drugi w TPPR , a teraz demokraci ? To smutne , a gdzie młodzi ludzie w otoczeniu guru politycznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX