Platforma rozbija lewicę? J. Wałęsa: Otwieramy się na inne środowiska

PRZEGLĄD PRASY. - Profesor Tomasz Nałęcz, poseł Ryszard Kalisz, a wcześniej prof. Marek Belka to osoby przede wszystkim świetnie wykształcone, z bogatym dorobkiem politycznym. Warto korzystać z doświadczeń takich ludzi - mówi w rozmowie z ?Polską The Times? Jarosław Wałęsa, europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej.
Platforma sięgając po Kalisza, Nałęcza i Belkę rozbija lewicę? - Jeżeli popatrzymy na tych ludzi tylko jak na lewicę, bez wymienienia nazwisk i tego, co potrafią, to rzeczywiście mogłoby to wyglądać nieciekawie - twierdzi Wałęsa. - Ale jeśli już pomyślimy tylko o ich wiedzy i dokonaniach, sprawa nabiera innego wyglądu - zastrzega.

Według Wałęsy na ludzi mających współpracować z prezydentem trzeba patrzeć jak na specjalistów, nie polityków, a na fakt sięgania przez PO po ludzi lewicy jak na "otwieranie się Platformy Obywatelskiej na inne środowiska".

- Jeżeli możemy współpracować z kimś z innej opcji, to czemu tego nie robić? - stwierdził Wałęsa. - Mam nadzieję, że znajdziemy również wspólny język z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. To też byłoby pozytywne - dodał.

Europarlamentarzysta PO podsumował, że osoby proponowane do kancelarii prezydenta rozumieją, że nie atakiem, a dialogiem można osiągnąć więcej. - Więc na pewno na takich ludzi rozsądnych z Prawa i Sprawiedliwości też warto się otwierać - stwierdził Jarosław Wałęsa.

Więcej w dzisiejszej "Polsce The Times".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Platforma rozbija lewicę? J. Wałęsa: Otwieramy się na inne środowiska
Zaloguj się
 • wegl43

  Oceniono 4 razy 2

  Urząd Prezydenta powinien być z zasady ale i w praktyce apolityczny. Nie utożsamiajmy więc, puki co, Urzędu Prezydenta z PO. W powszechnych wyborach, wygrał B. Komorowski anie PO.
  Mamy jeszcze na to czas. Zobaczymy. Na razie to, że prezydent sięga po fachowców do współpracy z innej opcji politycznej, to dobry prognostyk na zachowanie apolityczności. Natomiast dla partii lub opcji politycznej, z której poproszono kogoś do współpracy, to wzmocnienie prestiżu a nie osłabienie, jak chcą niektórzy.

 • wegl43

  Oceniono 6 razy 0

  Takie stanowisko jak p. J. Wałęsy, propagują ci, którym ważne jest dobro ojczyzny. Interes partii, na drugim miejscu. To nie jest stanowisko dla J. Kaczyńskiego i jego popleczników. Praca w Kancelarii Prezydenckiej nie osłabia lewicy, wręcz przeciwnie. wzmacnia jej prestiż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX