Halicki w TOK FM: 22 września ruszamy z pakietem ustaw

- Praca rządu na temat poszczególnych ustaw trwa. Projekty będą powstawać przez najbliższe dwa miesiące - mówił w Poranku TOK FM Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. - Nie ma już prezydenta, który wetuje, więc sytuacja pozwala nam przeprowadzić pełen proces legislacyjny - dodał.


- Przygotowujemy się do tego, żeby 22 września, kiedy wrócimy do Sejmu, mieć plan pracy - mówił w Poranku TOK FM Andrzej Halicki.

Czym konkretnie posłowie PO się zajmą? - Na pewno nie unikniemy debaty o mundurówkach i o regule wydatkowej. Mamy też pakiet powodziowy, który obejmuje prawo wodne i infrastrukturę antypowodziową - odpowiadał Halicki.

- Muszą być wreszcie przeprowadzone ustawy regulujące służbę zdrowia - kontynuował. - Nie ma prezydenta, który wetuje, więc sytuacja pozwala nam przeprowadzić pełen proces legislacyjny w tym zakresie - dodał.

Co miałaby obejmować reforma służby zdrowia? - Spodziewamy kilkunastu ustaw od minister Kopacz i z Ministerstwa Zdrowia. Nie tylko dotyczących szpitali i prawa farmaceutycznego, lecz także innego funkcjonowania całej służby - stwierdził poseł PO.

Halicki stwierdził, że klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej również ma przygotowany cały spis ustaw, nad którymi trwają prace. - I jest ich kilkadziesiąt - zapewnił.

Klub nie będzie przyjmował wszystkich ustaw rządowych

- Klub parlamentarny nie jest gotowy przyjmować wszystkiego, co wyjdzie z Rady Ministrów - powiedział Halicki. - To wszystko wymaga pewnej świadomości i mobilizacji po obydwu stronach.

Co ta mobilizacja ma oznaczać? - Może zaistnieć też inicjatywa po naszej stronie, klubu - zapewnił poseł PO. - Przewodniczący Tomczykiewicz jest gotowy inicjować w klubie rozwiązania legislacyjne i to jest determinacja całego klubu, w którym zasiada ponad dwustu posłów - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Halicki w TOK FM: 22 września ruszamy z pakietem ustaw
Zaloguj się
 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  knock.out. napisał:

  > A co z ustawami które czekały w szufladach bo LK i tak by je zawetował?

  Poczekajmy; na pewno stopniowo ujrzą światło dzienne.

 • gieroj_asfalta

  0

  Jaka jest naprawdę funkcja prezydenta w tym dziwnym kraju poza wetowaniem i szkodzeniem obywatelom, którzy tak szczodrze za to go wynagradzają?

 • knock.out.4

  0

  A co z ustawami które czekały w szufladach bo LK i tak by je zawetował?

 • dareczek1234

  Oceniono 1 raz -1

  Może zamiast Kościołów na pierwszy ogień w opodatkowaniu powinni pójść adwokaci i lekarze - tutaj dopiero przepływa żywa gotówa... ale to zbyt mocne lobby.

  Natomiast zaczyna się kolejny problem PO by normalnie funkcjonować: Słowa Pana Halickiego:"[...]Klub parlamentarny nie jest gotowy przyjmować wszystkiego, co wyjdzie z Rady Ministrów[...]" Czy wobec takiej postawy "swoich" Premier będzie się tłumaczył przed wyborami parlamentarnymi: że i owszem prezydent "swój" ale z kwadratowym kołem parlamentarnym nie dało się porozumieć...

 • venusoid

  Oceniono 1 raz -1

  No cóż, idziecie panowie i panie na łatwiznę, niestety. Nie trzeba wielkiego mózgu, żeby podnieść VAT. A można by poprawić system egzekwowania podatków, bo miliardy przemykają wam przed nosem dzięki masowemu oszustwu podatkowemu w sektorze usługowym. Można by opodatkować kościół i samo to rozwiązałoby problem. Ale oczywiście, to są duże posunięcia, które wymagają większej pracy, determinacji i odwagi. Na co nie liczę, bo rząd pokazał swoją słabość w swoich reakcjach (czy ich braku) wobec "terroru krzyżowego".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX