Zbigniew Wassermann wezwany na świadka

Zmarły w katastrofie smoleńskiej Zbigniew Wassermann został wezwany w charakterze świadka na rozprawę w sprawie rzekomej płatnej protekcji, o którą oskarżona jest dziennikarka Dorota Kania - podaje portal niezalezna.pl.
Zbigniew Wassermann znalazł się wśród świadków powołanych przez prokurator Beatę Kozicką z opolskiej Prokuratury Okręgowej w czerwcu br. To nie jedyny błąd popełniony przez prokurator - jeden z protokołów przesłuchań podpisany przez nią jest datowany na 2019 rok.

- Pierwszy raz słyszę, by do czegoś takiego doszło - powiedział niezaleznej.pl rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk, odnosząc się do powołania osoby nieżyjącej na świadka. Martyniuk tłumaczy niewłaściwą datę na protokole "omyłką pisarską".

Niezalezna.pl dodaje, że wszystkie działania i decyzje prok. Kozickiej akceptowali jej przełożeni - prokurator okręgowy Józef Niekrawiec, zastępca prokuratora okręgowego Włodzimierz Ostrowski oraz naczelnik wydziału Paweł Nowosielski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Zbigniew Wassermann wezwany na świadka
Zaloguj się
 • tegepe

  0

  Po co ta cała wrzawa? Po prostu pani prokurator nie czyta gazet i nie wie i nie musi chyba wiedzieć, że p. Wassermann nie żyje. Sam przeżyłem podobną sprawę - na świadka w sprawie o napad rabunkowy na moje mieszkanie został wezwany jako świadek mój przyjaciel, który już nie żył, gdy prokuratura powróciła po latach do sprawy.

 • drbob20

  0

  nalezy wezwac szczygle i kaczynskiego- oni wyjasnia w charakterze podejrzanych

 • nanook

  0

  ... sprawa dla " Ghostbusters "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX