"Przegrzał się, czas na wypoczynek" - Dera o Migalskim

Poseł PiS Andrzej Dera skomentował krytykę Marka Migalskiego pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Europoseł na swoim blogu zarzucił prezesowi PiS, że to on jest odpowiedzialny za słabość partii. Zdaniem Dery Migalski "potrzebuje wypoczynku".
- Widać po tym liście, że czas na wypoczynek dla europosła Migalskiego - mówił w poranku TVN 24 poseł Andrzej Dera. - Wysokie temperatury, być może się troszeczkę przegrzał. Zalecałbym wypoczynek i ostudzenie emocji, bo ten list jest zupełnie niepotrzebny - kontynuował Dera.

Poseł PiS, w odniesieniu do słów Migalskiego, że Jarosław Kaczyński jest jednym z polityków mających najniższe zaufanie publiczne, podkreślił, ze sondażownie podczas ostatnich wyborów prezydenckich skompromitowały się.

- Rzeczywistym wynikiem był wynik wyborczy, gdzie Jarosław Kaczyński uzyskał bardzo dobry wynik - mówił Dera.

Zdaniem posła PiS-u Migalski, mówiąc, że PiS popełnia błąd nie walcząc o zdobyty już elektorat konserwatywny, nie ma racji.

- Partia taka jak Prawo i Sprawiedliwość, która od prawej strony zmierza ku środkowi musi równoważyć wpływy w różnych środowiskach, nie może być nastawiona tylko na zdobycie elektoratu środka, bo się wtedy oderwie elektorat z prawej strony - argumentował Dera.

Zdaniem Dery, mimo, że list Migalskiego pokazuje, że w partii można rozmawiać, jest niepotrzebny.

- Jeżeli chce się rozmawiać na temat zmian w partii, to trzeba najpierw wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości i tam są możliwości do tego żeby mieć na to wpływ. Marek Migalski wybrał drogę stanięcia z boku. (...)Mnie się nie podoba, że rozmawiamy na forum publicznym, że rozmawiamy w mediach o sprawach, o których można rozmawiać w partii - podsumował Dera.

- Jest to, w dużej mierze, Pana wina - napisał na swoim blogu Marek Migalski do Jarosława Kaczyńskiego. Eurodeputowany zarzucił prezesowi PiS, że to przez niego przegrane zostały wybory oraz przestrzegł, że obrana po nich strategia doprowadzi do kolejnej klęski .

CZYTAJ WIĘCEJ: Migalski ostro atakuje Kaczyńskiego

DOSTĘP PREMIUM