Palikot i hasła lewicy? Olejniczak: On nic nie zrobił. My zrealizujemy te postulaty

Janusz Palikot mówiąc o swojej partii przedstawił postulaty, o które tradycyjnie powinna walczyć lewica. - Palikot powiedział wszystko, ale nie zrobił nic. Jeśli będziemy mieli odpowiednią silę, zrealizujemy te postulaty - mówi w rozmowie z TOK FM Wojciech Olejniczak, kandydat na prezydenta Warszawy. Czy w kampanii zgodziłby się pokonać trasę zorganizowaną przez niepełnosprawnych, matki z wózkami i rowerzystów? - To są problemy... - odpowiadał Olejniczak.
- Czy Palikot jest w stanie zrealizować potrzeby, które tradycyjnie powinny wypełniać formacje lewicowe? - pytał Roman Kurkiewicz. Odniósł się do ostatnich wypowiedzi posła Platformy Obywatelskiej, któryzaczął krytykować własną partię i poruszać tematy dotychczas kojarzone z lewicą . - Kiedy ściśniemy to wszystko, co powiedział Palikot przez ostatnie lata i się temu przyjrzymy, to powiedział wszystko i nic nie zrobił - zastrzegł Wojciech Olejniczak. - Palikot nie ma żadnego dorobku politycznego w wymiarze praktycznym. A to, co on mówi, to postulaty, które w Polsce nie zostały jeszcze zrealizowane, a o które walczy lewica. Jeżeli będziemy mieli w przyszłości odpowiednią siłę w parlamencie, to zrealizujemy te postulaty - podkreślił.Czy partia Palikota ma szanse na sukces? [GŁOSUJ]

Olejniczak - kandydat na prezydenta

Jak Olejniczak ocenia swoje szanse w wyborach na prezydenta Warszawy? - Z każdym dniem praca, którą wykonujemy razem ze sztabem będzie przynosiła coraz lepsze wyniki - zapewniał eurodeputowany. - Odwiedzam dzielnice z kolegami ze sztabu i z SLD, współpracuję z wieloma organizacjami pozapolitycznymi po to, żeby dobrze przygotować kampanię i pokazać koncepcję, która spodoba się warszawiakom - dodał.

- My, warszawiacy, chcielibyśmy, żeby Warszawa znaczyła więcej niż średnie europejskie miasto - mówił Olejniczak. Ale czy start w wyborach nie oznacza powrotu do tzw. "wielkiej polityki"? - Nie startuję na prezydenta Warszawy, żeby uczestniczyć w grach politycznych - zapewnił polityk SLD. - Samo zarządzanie Warszawą nie może kończyć się na jednej kadencji - podkreślił.A może trasa zorganizowana przez niepełnosprawnych?

Roman Kurkiewicz przypomniał, że poprzedni kandydaci również dużo obiecywali, ale po wygranej szybko zapominali o problemach mieszkańców miasta. - A może zorganizować grę miejską dla kandydatów na prezydenta? Trasę do pokonania wyznaczaliby niepełnosprawni, matki z wózkami i rowerzyści, również starsi - zaproponował Kurkiewicz. Dodał, że nic tak nie uczy miasta, jak przekonanie się na własnej skórze, z czym borykają się mieszkańcy na co dzień. - To są problemy, z którym spotykam się rozmawiając z mieszkańcami Warszawy, ale to nie jest problem tylko centrum miasta - odpowiadał Olejniczak. - W innych dzielnicach trzeba ogromu pracy i to nie tylko kwestia pieniędzy, lecz organizacji - dodał. Nie odpowiedział, czy wziąłby udział w zaproponowanej grze miejskiej, jednak podkreślił, że gdy tylko pozbędzie się gipsu (Olejniczak ma rękę w gipsie - red.), to od razu wsiądzie na rower.

Zobacz całą rozmowę z Wojciechem Olejniczkiem:Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Palikot i hasła lewicy? Olejniczak: On nic nie zrobił. My zrealizujemy te postulaty
Zaloguj się
 • krwe

  Oceniono 18 razy 12

  daliście ciała, podlizując się sukienkowym i wystarczy was na zawsze.

 • teletoobis

  Oceniono 18 razy 12

  Olejniczak- nie pie...l. Nieliscie 20 lat na wprowadzenie tych zmian. I nie zrobiliscie NIC. Glosowalem na was, by nie musiec glosowac na prawice. teraz mam inna alternatywa- bede glosowal na Palikota. Wam nie uwierze juz na ani jedno slowo. jestescie mieccy, nijacy i w d... macie wasz elektorat. Chcesz przykladow: koncesja na bursztyn od Millera dla Jankowskiego, unikanie sprawy krzyzy, in vitro, religii w szkolach, kapelanow w wojsku i szpitalach komisji majatkowaj. teraz chcecie cos zrobic? Pusty smiech. Kim? Nikt sie u was do tego nie nadaje.
  Msci sie na was jedno- nie sluchanie glosow z dolu, glosow elektoratu. Roztrwoniliscie potezny bagaz zaufania po Olku. Teraz to mozecie sobie tylko poogladac, jak slowa beda sie przekuwaly w czyny

 • jesusatan

  Oceniono 16 razy 10

  panie olejniczak, lewicą to wy jestescie wylacznie z nazwy. bo jak przyjdzie co do czego to uciekacie czarnym pod sutanny.

 • venusoid

  Oceniono 12 razy 8

  Hm, jakoś wam nie wierzę, że przeprowadzicie te zmiany. Równie dobrze mogę założyć, że Palikot to zrobi jak założy własną partię.

 • karoldabrowa

  Oceniono 11 razy 7

  Panie Olejniczak, lewica miała swoje 5 minut i co zrobiła? nic prócz afer. Teraz nikt rozsądny Wam nie uwierzy.

 • an1005

  Oceniono 9 razy 7

  Jak na razie tez tylko gadacie i nic nie robicie. Bo za male sily w parlamencie? To moze wlasnie przyda sie partia nie lewicowa a majaca pare punktow sspolnych. Nie kazdy ktoa ma dosc dominacji KK musi byc od razu lewicowcem. Jestesmy jeszcze my, ludzie srodka a w polsce albo czerwono (lewica) albo czarno (prawica z KK na czele) a tecza ma tyle kooolorow.

 • cyklista

  Oceniono 8 razy 6

  Palikot dopiero zaczyna, a tzw. lewica nic nie robi od lat. A były czasy kiedy mogli prawie wszystko. I co? Religia w szkołach od 20 lat, najbardziej restrykcyjna ustawa aborcyjna w całym cywilizowanym świecie, kościół "odzyskał" majątki jakich nie miał od średniowiecza. Wolę Palikota.

 • szczotkazmiotka

  Oceniono 8 razy 6

  Ale się boicie Palikota! I dobrze, dobrze, nareszcie coś z lewa i cos sensem.

 • epupecki

  Oceniono 7 razy 5

  Pożyjemy, zobaczymy...
  Tylko czemu oni wszyscy tak się boją nowego ruchu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX