Spadek poparcia dla PiS. "Gorzka satysfakcja buntowników PiS"

Najnowsze sondaże pokazują stopniowy spadek poparcia dla partii Jarosława Kaczyńskiego od czasu przegranych przez PiS wyborów prezydenckich. Konserwatywni komentatorzy zastanawiają się, co zrobi PiS, by odzyskać poparcie. "Bo dźwignąć partię z upadku jest dużo trudniej niż do niego doprowadzić" - ocenia blogerka Kataryna.
Według sondażu GFK Polonia dla "Rzeczpospolitej" spadło poparcie dla PiS - z 39 proc. na początku sierpnia do 35 proc. teraz. Różnica między PO a PiS zwiększyła się z 6 do 13 punktów proc. Tymczasem według sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej", PiS stracił 3 punkty proc. i cieszy się poparciem 24 proc. wyborców. To aż o 21 punktów proc. mniej niż ma PO.

"Zaostrzenie języka zaszkodziło"

"I choć wyniki w szczegółach się różnią, trudno nie dostrzec tendencji - zaostrzenie języka zaszkodziło PiS-owi. PiSowscy buntownicy muszą czuć gorzką satysfakcję: mieli rację, nowa strategia szkodzi ich partii" - napisał Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej". "Najważniejsze pytanie jednak brzmi: co dalej, bo kierownictwo PiS jest chorobliwie impregnowane na wyniki badań sondażowych i będzie przekonywać, że poparcie nie spada a rośnie" - zauważa publicysta.

Także blogerka Kataryna zastanawia się co dalej z PiS-em. "Nie mój cyrk, nie moje małpy ale nie mogę się doczekać realizacji tej cudownej recepty na lepszy PiS. Niech się sprawdzą wreszcie, jestem za" - napisała na Twitterze. "Bo dźwignąć partię z upadku jest dużo trudniej niż do niego doprowadzić. Ktoś chyba za bardzo uwierzył w swoje siły po kampanii prezydenckiej. A jak już te sondaże całkiem spadną, a Kaczyński odejdzie to co? Jest jakiś plan na potem czy się zadowolą przejęciem zdołowanej partii?" - zastanawia się blogerka.

PiS: Na sondaże nie patrzymy

Paweł Kowal, uchodzący za centrowego polityka w PiS, w telewizji Polsat News wymijająco odpowiadał na pytania Tomasza Machały o spadek poparcia dla PiS. - Ja nie chcę być takim politykiem, i chciałbym aby w mojej partii było jak najmniej takich polityków, którzy siedzą z wypiekami przed ekranami komputerów i śledzą wszystkie sondaże - tłumaczył. Poseł zapewnia, że sondażami się nie przejmuje. Od kilku dni to samo powtarzają także inni politycy PiS, m.in. Mariusz Błaszczak.

- Moja partia jest partią prawicową, szeroką. Musi gromadzić polityków o bardzo konserwatywnych poglądach aż po polityków o centrowych poglądach - podkreślał Kowal. Poseł PiS jest przekonany, że z jego partii na pewno nie odejdą bardziej liberalni politycy, jak Joanna Kluzik-Rostkowska czy Paweł Poncyljusz, którzy krytycznie patrzą na ostatnią retorykę Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Spadek poparcia dla PiS. "Gorzka satysfakcja buntowników PiS"
Zaloguj się
 • yanfhowah

  Oceniono 13 razy 13

  PiS idzie jedyna i sluszna droga na czele z Kaczynskim cos tak jak PZPR,,,skoncza podobnie,;-)))

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  Jedna część patrzy na sondaże, druga na prezesa. A że prezesa nie ma...
  --
  parada karzełków

 • narciarz1952

  Oceniono 7 razy 7

  Tylko idioci mogą popierać tego wielolicowego kurdupla.

 • szpon

  Oceniono 5 razy 5

  A więc jednak "Wolska" upada :)

 • ikslawook

  Oceniono 4 razy 4

  Pis wygra - Jarek górą, ofiarnie walczą o krzyż a to bardzo ważne bo liczy się tylko Bóg, Honor i Ojczyzna, Tylko emocje mają sens, trzeba je pokazywać i kalać się nimi, robić masę działań, które dają rumień na twarzy.... Bóg pewnie pomoże bo chyba jest dobry i mądry ... więc nie rozumiem tylko czemu pomógł PO ?? to jakaś dziwna sprawa, ktoś coś rozumie ........ trzeba się poradzić Ojca Rydzyka

 • marl57

  Oceniono 4 razy 4

  cóż to wszystko wobec niezmiernego sukcesu wyborczego,
  życiowego i osobistego J.K.M.czubka.
  Wódz ma zawsze rację,
  a jak nie ma, to patrz p.1

  -no - chyba że już umarł :) , wystarczy że cywilnie
  tzn okazał się być idiotą lub chociaży niepoważnym nawiedzonym kolesiem

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 6 razy 4

  Ależ patrzycie, patrzycie. Gdy wam pasują.

 • ori2711

  Oceniono 3 razy 3

  przykre jest to , ze szef pisu jest po przebyterj tragedii niepoczytalny, reaguje emocjonalnie zamiast rzeczowo. Powinien wycofać się z polityki do czasu ustabilizowania się jego psychiki.
  ponieważ jednak tego nie robił, to schizofrenia jego rozlewa się na cały pis i całą politykę Polski :(

  Sprawa krzyża oraz zespół Macierewicza, jest tego ewidentnym dowodem...

 • 0_mino

  Oceniono 3 razy 3

  Spierd...ć !!!!!!!!! i tylko Alika szkoda :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX