Błaszczak: Kluzik-Rostkowska dostała propozycję wiceprezesury w PiS. Nie skorzystała. Dziwię się

- Paweł Poncyljusz, Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak uważają, że potrzebna jest debata. Że ich sposób myślenia jest spychany na margines w PiS - mówiła w Poranku TOK FM Dominika Wielowieyska. - Była konkretna propozycja wiceprezesury dla Kluzik-Rostkowskiej. Dziwię się, że nie skorzystała - odpowiadał Mariusz Błaszczak z PiS-u. Pytany o zaostrzenie retoryki PiS, odpowiedział: A gdzie dowody?
Dlaczego po takim sukcesie w wyborach prezydenckich notowania PiS zaczęły spadać ? - pytała swojego porannego gościa Dominika Wielowieyska. - Różnie bywa w sondażach. Wczoraj widziałem sondaż OBOP-u, w którym to PO traciła - odpowiadał Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu PiS. Odpierał zarzut, że może to być spowodowane zaostrzoną retoryką partii. - A gdzie są dowody na zaostrzenie tej retoryki? - pytał Dominiki Wielowieyskiej.Według Błaszczaka ostatnia polemika prezesa PiS i redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" nie jest takim zaostrzeniem kursu. - Nie sądzę, żeby to było dowodem na zaostrzenie retoryki. Wydaje mi się, że po prostu zwycięzca zawsze otrzymuje premię po wyborach. Zwyciężył Bronisław Komorowski, do niedawna wiceprzewodniczący PO. Ale już ostatnie sondaże pokazują, że Platforma też traci - zaznaczył."Dyskusja o partii powinna odbywać się wewnątrz niej"

Według Błaszczaka, Marek Migalski nie powinien publicznie mówić o błędach Prawa i Sprawiedliwości. - To dyskusja, która powinna odbywać się wewnątrz partii i się odbywa. Żałuję, że pan Marek Migalski mówi o tym na zewnątrz, bo wtedy staje się to przedmiotem debaty publicznej. W takich wypadkach umyka nam sprawa zasadnicza: Donald Tusk podnoszący podatki, Donald Tusk rugający szefów OFE - mówił przewodniczący klubu PiS.

Ale przecież zajmujecie się tylko krzyżem - stwierdziła Dominika Wielowieyska. - To nieprawda. Ta sprawa jest bardzo ważna, ale zajmujemy się wieloma innymi sprawami w klubie parlamentarnym - zastrzegł Błaszczak. - Były konferencje prasowe, na których mówiliśmy o zadłużeniu państwa. To na nasz wniosek odbyła się debata w Sejmie podczas której informację na temat finansów państwa składał Donald Tusk. Wczoraj przedstawiliśmy propozycję zastąpienia bardzo niekorzystnej podwyżki podatku VAT, która będzie dotkliwa dla mniej zamożnych obywateli - wymieniał poseł.

- Z naszej analizy wynika, że przez wzrost VAT wzrosną o 600 złotych rocznie koszty utrzymania dla przeciętnej rodziny - stwierdził Błaszczak. Nie chciał jednak wymienić żadnego z ekspertów, z którymi Prawo i Sprawiedliwość miało współpracować przy wykonywaniu szacunku. - Zamiast wzrostu podatku VAT proponujemy obciążenie banków podatkiem, tak jak czynią to Brytyjczycy i Węgrzy. Jest to alternatywa do propozycji Donalda Tuska. Jako Prawo i Sprawiedliwość wychodzimy ponad standard, bo proponujemy konkretne rozwiązania - podkreślił.

Kluzik-Rostkowska dostała propozycję wiceprezesury w PiS. "Dziwię się, że nie skorzystała"

Zepchnąć Kaczyńskiego w prawo, w radykalizm - pojawiają się takie pomysły w partii? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - To sezon ogórkowy. Opowieści dziwnej treści. Literatura fantastyczna - odpowiadał Mariusz Błaszczak.

A pomysł, żeby Jarosław Kaczyński został tylko honorowym prezesem PiS? - dopytywała dziennikarka "Gazety Wyborczej". - Nie przypominam sobie takich propozycji. W ten sposób, koncentrując się na takich sprawach, odwracamy uwagę opinii publicznej od spraw bardzo istotnych - dziury budżetowej, ZUS-u. To są ważne sprawa. A to, że ktoś jest sfrustrowany, to powinien - a mam tu na myśli Marka Migalskiego - zastanowić się, czemu Jarosław Kaczyński przegrał - dodał przewodniczący klubu PiS. - Błędem politycznym jest działanie Marka Migalskiego. Wrócił do roli komentatora mówią o tym w mediach.Prowadząca Poranek TOK FM zwróciła uwagę, że opinie Pawła Poncyljusza, Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak, że potrzebna jest debata w PiS, są spychane na margines w partii. - Joanna Kluzik-Rostkowska otrzymała propozycję wiceprezesury w Prawie i Sprawiedliwości. Nie skorzystała z tego. Wiceprezesura dawałaby możliwość na realny wpływ na działania partii. Dziwię się, że nie skorzystała - odpowiedział Mariusz Błaszczak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
Błaszczak: Kluzik-Rostkowska dostała propozycję wiceprezesury w PiS. Nie skorzystała. Dziwię się
Zaloguj się
 • pioo-trr

  Oceniono 25 razy 21

  Błaszczak nauczył się tylko jednej formułki... Cały czas powtarza " rząd Donaldu Tusku"... Wszystkiemu winien Donaldu Tusku... Pada - Tusku, nie pada - Tusku, jest ustawa - Tusku, nie ma ustawy - Tusku...Jak się go słucha to ziemniaki w piwnicy gniją ! Są w PIS-ie ludzie na poziomie (niewielu, ale są) a cały czas gadają tylko Ci od formułki "rząd Donaldu Tusku".

 • dorjan52

  Oceniono 20 razy 18

  Błaszczak to zwykły pisowski gnojek!!Ja się dziwę co jeszcze Kluzik-Rostowska robi u pisopatów.

 • 0_mino

  Oceniono 20 razy 18

  A może Pani Joanna miała już dosyć współpracy ze "Słońcem Karpat" ?

 • kaboom1993

  Oceniono 20 razy 16

  Błaszczak jest uwalany wazeliną od stóp do głowy, około południa zaś od głowy po stopy zaczyna się uwalenie gów*.

 • marzatela

  Oceniono 22 razy 16

  Cóż, akurat Błaszczak to sprawdzony człowiek partii - mówi tylko to, czego prezes/partia od niego żąda. A na każde niewygodne pytanie - szybko przeskakuje na rząd i Platformę.
  Metoda sprawdzona i skuteczna.
  A to ze nic z tego nie wynika? Liczą się nie fakty, ale fakty medialne.

  mojapolskadomowa.blox.pl

 • abalys

  Oceniono 20 razy 14

  dzień bez włazikupra Błaszczaka to zmarnowany dzień

 • dingdong

  Oceniono 15 razy 13

  To jest tak Blaszczak...jak Kluzik patrzy rano w lustro to widzi kobieca twarz...co TY widzisz jak patrzysz w lustro?

 • cookies9

  Oceniono 14 razy 12

  Można to nazwać twórczym fermentem ale i tak wiadomo o co chodzi:-)

 • chip.hop

  Oceniono 13 razy 11

  to je żolniesz, czego od niego wymagać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX