Mazowiecki poruszony: "Przecież Geremek nie żyje, jak można, fakty są inne"

Na wczorajszych uroczystościach 30-lecia "S" Jarosław Kaczyński sugerował, że Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek dążyli do kapitulacji strajku. Mazowiecki, wyraźnie poruszony, oskarżeniami podszedł później do prezesa PiS, próbował rozmawiać - pisze "Gazeta Wyborcza".
Tadeusz Mazowiecki podszedł do Jarosława Kaczyńskiego i wyjaśniał: "To nieprawda, żeśmy chcieli kapitulacji". - Mam inną wizję - odpowiedział prezes PiS.

Pierwszy premier wolnej Polski wyraźnie poruszony reakcją Kaczyńskiego ripostował: "Tu nie chodzi o wizję, tylko o fakty. Przecież Geremek nie żyje, jak można, fakty są inne".

Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu z okazji rocznicy Sierpnia sugerował, że "grupa ludzi o znanych nazwiskach, z autorytetem", chciała w 1980 roku szybko zawrzeć z władzami komunistycznymi kompromis. - Chcieć mniej i być bardziej ostrożnym, to droga do kapitulacji - twierdził. M.in. te słowa tak wzburzyły Henrykę Krzywonos.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (28)
Mazowiecki poruszony: "Przecież Geremek nie żyje, jak można, fakty są inne"
Zaloguj się
 • borow4

  Oceniono 14 razy 12

  trzeba bylo walnac JK w morde - on argumentow ustnych nie rozumie, to przeciez kompletny cwok

 • marynica

  Oceniono 11 razy 11

  Kaczyński to polityczny awanturnik. Dobrze powiedział Wałęsa, że dla swoich celów Kaczyński może nawet Polskę podpalić. I to się własnie dzieje. Mam nadzieję, że większość polaków nie da sie jednak uwieśc temu "małemu" człowieczkowi, któremu żałoba pomieszała zmysły. Normalni ludzie w żałobie płaczą, Kaczyński w żałobie knuje! Tworzy mit swojego brata fałszując historię. Okazuje sie teraz, że to dzięki Lechowi Kaczyńskiemu mamy wolną Polskę.

 • majjammajjam

  Oceniono 11 razy 11

  Jak tak można!!!

  Moją wizją jest pan Kaczyński na emeryturze!! Z dala od jakichkolwiek wpływów. Z dala!!

  Podobno badania pokazały, że w Polsce poziom zaufania społecznego jest dramatycznie niższy, co rokuje mało świetlaną przyszłość. A tu jeszcze pan Kaczyński dzieli z całych sił. I jeszcze twierdzi, że nie. Paranoja. Jedynym wyjściem pogodzenia się Polaków jest wstąpienie wszystkich do PIS-u? Paranoja. Wygląda na to, że pan Kaczyński robi sobie z Solidarności przystawkę. Mniam, mniam. Bo taką ma wizję. Bo tak podpowiada interes, już trudno połapać się czyj? Kaczyńskiego? PISu? Polski Solidarnej? Polski, która jest najważniejsza? "I" lub "lub" wszystko powyżej wymienione. Paranoja.

  Wygląda na to, że cynizm, hipokryzja i koniunkturalizm sięgają gwiazd.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 14 razy 10

  Ta menda i jego "wizja"... mniej skretow Kaczorze, mina Ci wizje, i Polska tylko na tym zyska. Teraz Jarkacz bedzie pisal nowa historie, Macierewicz i Kaczynscy wg nowej historii beda zalozycielami Solidarnosci, lud bedzie czcil zimnego Lecha na krzyzu, a PIS jedyna sila przewodnia narodu... To sa wizje szalenca, ktory powinien byc odizolowany od otoczenia...

 • waga2809

  Oceniono 9 razy 9

  Chamstwo i tworzenie nowego mitu o byłym prezydencie- to wczorajsze wystąpienie p.J.K. .
  Ten cynik i manipulator jeszcze bezczelnie zarzuca manipulowanie przez innych. OC H Y D A.
  To wystąpienie -to jasny dowód na niepoczytalność tego pana, który stawia znak równości
  pomiędzy swoją wizją i prawdą historyczną.

 • 1kasza

  Oceniono 9 razy 9

  Jak ktoś ma wizje to idzie do psychiatry, a nie do polityki :-)

 • wladekryba

  Oceniono 10 razy 8

  SZKODA SŁÓW .DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • marwara

  Oceniono 10 razy 8

  ktoś powinien go sprocesować a naruszenie dóbr osobistych! przecież nie wolno tak przeinaczać historii!! jak można tak kłamać??!! jak można tak kogokolwiek oczerniać?!
  sam się "piekli", że oczernia się jego "zasłużonego" brata, a sam robi dokładnie to samo. wstyd!

 • asaofetida

  Oceniono 10 razy 8

  i znowu ten psychopata przemawia....taka menda...mowi o tym aby nie manipulowac a wlasnie sam manipuluje...Pani Henryka to wspaniala kobieta...sama tyle przeszla i odwazna...dobrze , ze im nagadala tym gnojkom i tchorzom!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX