Krzywonos: Jarosław Kaczyński nie ma prawa występować w imieniu brata

Henryka Krzywonos skrytykowała Jarosława Kaczyńskiego za jego przemówienie na zjeździe ?Solidarności?. - Nie ma prawa występować w imieniu brata. Lech był na stoczni z nami. Jego (Jarosława Kaczyńskiego - red.) z nami nie było. Nie wiem, co robił wtedy - mówiła w TVN24.
Henryce Krzywonos nie podobały się przemówienia Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Śniadka, wygłoszone na obchodach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. - Pan Śniadek nie do końca wie, o co walczyliśmy. Był wtedy (w 1980 roku - red.) młodym chłopcem i myślę, że nie nauczył się, co to znaczy "Solidarność". Nie mogłam słuchać tych bzdur, które mówili pan Śniadek i pan Kaczyński. Pan Kaczyński tak daleko się posunął w tym, co mówił, że nawet ubliżył swojemu bratu - stwierdziła w rozmowie z TVN24.

Według niej, Jarosław Kaczyński nie powinien przemawiać w imieniu Lecha Kaczyńskiego. - Nie ma prawa występować w imieniu brata. Lech był na stoczni z nami. Jego (Jarosława Kaczyńskiego - red.) z nami nie było. Nie wiem, co robił wtedy. Lech Kaczyński na pewno nie chciałby, żeby te 30 lat było obchodzone tak jak wczoraj - oznajmiła Krzywonos.

Inwektywy posła PiS

Legendarna działaczka "Solidarności" zaznaczyła, że jej wczorajsze wystąpienie nie było w żaden sposób planowane. - Mnie nikt nie namawiał do tego przemówienia. Nikt nie mówił: "Heńka wyjdź i narozrabiaj". Nie mogłam patrzeć, jak najpierw zaprasza się ludzi, a potem ich wygwizduje - tłumaczyła.

Wyjawiła również, że jeden z posłów PiS obraził ją po przemówieniu: - Pan Andrzej Jaworski, kiedy odwrócił się do mnie, powiedział: Ty głupia babo.

Za rok jej nie będzie

Krzywnos stwierdziła, że jednak cieszy się, że Lech Wałęsa nie przyjechał na obchody rocznicy. - Jestem szczęśliwa, że zrezygnował. Nie chciałabym, żeby go wygwizdano na tej sali, bo chyba bym tego nie przeżyła - mówiła. Dodała, że nie przyjedzie na obchody kolejnej rocznicy: - Niech mnie Śniadek nie zaprasza, bo ja i tak nie przyjdę.

"Zachowujcie się jak ludzie"

Co mówiła Krzywonos w swym wczorajszym wystąpieniu? Skrytykowała delegatów, którzy gwizdali w czasie przemówienia Donalda Tuska. - Kiedy tutaj stanął Donald Tusk, wy wygwizdaliście człowieka, który dla was pracował i jest waszym kolegą - mówiła. - Ja was bardzo proszę, zachowujcie się jak ludzie - zwróciła się do działaczy na sali.

Na koniec przemówienie zaapelowała osobiście do Jarosława Kaczyńskiego. - Panie prezesie, bardzo pana proszę, żeby pan nie buntował ludzi przeciwko sobie. Nie wiem, co się panu stało - mówiła wzburzona. - Ja panu bardzo współczuję, ale proszę też współczuć innym i dać ludziom żyć. Mnie to obraża, że pan niszczy godność Lecha. Mnie to osobiście obraża - rzuciła ze sceny. Prezes PiS zarzucał niektórym bohaterom Sierpnia - m.in. Tadeuszowi Mazowieckimi i Bronisławowi Geremkowi - że dążyli do ugody z komunistami.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Krzywonos: Jarosław Kaczyński nie ma prawa występować w imieniu brata
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 15 razy 15

  Zaczynam sie bac.. wszedzie ta zacietrzewiona twarz prezesika, gotowego zniszczyc autorytety, napisac nowa historie, zapluc wszystkich jadem, by tylko bylo po jego mysli... ped do wladzy za wszelka cene, PIS przewodnia sila narodu...

 • izarys

  Oceniono 13 razy 13

  Ja też się boję, że ten mściwy kurdupel wymyśli coś takiego , że się wszyscy ze śmiechu nie pozbieramy. Przecież to wystarczy spojrzeć w te kaprawe ślepia, i widać od razu wściekłość, cynizm i wszystko co najgorsze może się kryć w zakamarkach ludzkiej duszy.

 • white_lake

  Oceniono 11 razy 11

  Brawo, brawo, cudowna, prawdziwa kobieta, prawdziwy człowiek! Pani Heniu, kocham panią!

 • andreabd

  Oceniono 10 razy 10

  Spieprzaj dziadu wreszcie i swoje frustracje i kłamliwe manipulacje zabierz do politycznego grobu .

 • misia.19

  Oceniono 9 razy 9

  Brawo pani Henryko. BRAWO, BRAWO!

 • asd-53

  Oceniono 9 razy 9

  JKaczynski tworzy nowa historie przez klamstwo i falsz.
  Wyjatkowy cynik i obludnik.
  Hanba , ze ktos taki istnieje w polskiej polityce.

 • dziki7771

  Oceniono 8 razy 8

  Jeszcze Polska nie zginęła kiedy... żyją tacy ludzie jak Pani Henryka Krzywonos.
  Wielki wyrazy szacunku. To jest prawdziwy patriotyzm.

 • romeobravo

  Oceniono 5 razy 5

  Za strach w oczach prezesa, kpinę na twarzy pani Szczypińskiej, za obnażenie PiS... chylę czoła!

 • chri-s48

  Oceniono 4 razy 4

  Prezesunio dostaje za swoje,coraz więcej słów krytyki wobec zachowań Jareczka. Czy pozostali członkowie PiS-uaru nie widzą co się dzieje. Czy w PiS-sie nie ma trzeźwo myślących ludzi. Wystąpienie Pani Krzywonos to wiadro zimnej wody wylane na partię o rewizjonistycznych poglądach.
  Jeszce tak dalej i słupki dojdą do wyniku jednocyfrowego...............

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX