H.Krzywonos: "Solidarność" jest związkiem wszystkich Polaków. Nie PiS-u

- Jarosław Kaczyński nie ma prawa do pierwszej "Solidarności", on nie brał z nami udziału w tym wszystkim - mówiła na spotkaniu w "Krytyce Politycznej" legendarna działaczka "S" Henryka Krzywonos. Podkreślała, że "S" jest związkiem wszystkich Polaków, że "Polacy to sobie wywalczyli".
- To nie może być związek zawodowy Jarosława Kaczyńskiego i PiS-u - mówiła na spotkaniu promującym książkę "Duża Solidarność, mała solidarność. Biografia Henryki Krzywonos" jej bohaterka. - Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" należy do wszystkich Polaków. Natomiast do pierwszej "Solidarności" nie ma prawa Jarosław Kaczyński, bo on nie brał z nami udziału w tym wszystkim. Oczywiście Lech Kaczyński tak. Mam go w sercu, lubiliśmy się i nie zapominał o mnie, a ja o nim. Spotykaliśmy się także prywatnie - mówiła.

"Z prezydentem i premierem plotkowałam, jak chcecie wiedzieć"

Krzywonos była pytana, czy zaplanowała wczorajsze wystąpienie i konsultowała je z prezydentem bądź premierem.

- To, co się stało wczoraj, było spontaniczne. A wcześniej plotkowałam, jeżeli chcecie państwo wiedzieć. Pytałam premiera o jego żonę. Potem rozmawiałam z prezydentem i pytałam jak się czuje. To wszystko - powiedziała.

W rozmowie z reporterem TOK FM Krzywonos podkreśliła z kolei, że to był jej obowiązek "przypomnieć kolegom co znaczy słowo 'solidarność'". - To nie jest naszywka na spodniach. Jeśli mówimy o "Solidarności" to musimy pamiętać, że nie jest to związek PiS-u, a związek wszystkich Polaków. To my, jako Polacy, wywalczyliśmy sobie "Solidarność". Nie uważam, że jest to związek tylko Jarosława Kaczyńskiego, który nie był na stoczni. Nie wiem, co robił. Nie mam pojęcia, gdzie był. Może na rybach. Oczywiście oddaję honor Lechowi Kaczyńskiemu, bo był z nami.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
H.Krzywonos: "Solidarność" jest związkiem wszystkich Polaków. Nie PiS-u
Zaloguj się
 • varissa

  Oceniono 5 razy 5

  PANI HENRYKO, Pani wypowiedź to GŁOS MYŚLĄCEGO NARODU!!!!
  Grupy zmanipulowanej ciemnoty, pisowskie oszołomy, radio-maryjne prymitywy, mściwi fanatycy NIGDY BY SIĘ NA TAKĄ ODWAGĘ NIE ZDOBYLI, a na pewno nie w pojedynkę. (ewentualnie w towarzystwie śniadkowych bojówek, czy nawiedzonego marginesu, tzw. "OBROŃCÓW " krzyża, uzbrojonych w najdziwniejsze "rekwizyty" wiary. Pałętają się więc ci ŻYCIOWI NIEUDACZNICY po różnych forach, a szczególnie po tych, których nie lubią, wiedząc, że im głos z głowy nie spadnie i wylewają swoje ŻALE . W "Niezależnej" trzeba pewnie dołączyć swój życiorys i czekać ze dwa tygodnie na publikację bzdur. A może lubią czerwony kolor, (sentyment z dawnych lat) i kolekcjonują czerwone punkciki. Wypisujcie swoje bzdury nieszczęśniki, nikogo nie jesteście w stanie obrazić, bo normalni ludzie rozumieją, że to forum to dla was TERAPIA i zastępuje KOZETKĘ W GABINECIE PSYCHIATRY!!!!!!!!!

 • potworos

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Henryko,należy Pani do grona bohaterów narodowych,prawdziwej SOLIDARNOŚCI,dzięki której żyjemy w wolnej Polsce,ciężko pracujemy,zarabiamy i wydajemy pieniądze,kształcimy dzieci na obywateli świata i jesteśmy szczęśliwi.A pokraki,przegrani,zakompleksieni niech sobie żyją w przekonaniu,że niczego w życiu nie dokonali.Dziękuję Pani,Wałęsie i tysiącom innym ,często bezimiennym bohaterom!!

 • kkrob71koza

  Oceniono 4 razy 4

  Pani Henryko zablokowała Pani nawet FACEBOOK :))

 • mamosz

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Henryko -dzięki Pani uwierzyłam w człowieka !!!!!!

 • izarys

  Oceniono 5 razy 1

  Pani Henryko chylę przed panią głowę i kłaniam si nisko i nie tylko za wczorajszy dzień, ale za całe pani życie wypełnione prawdziwą miłością a szczególnie miłością do dzieci, które dzięki pani zobaczyły jak może wyglądać niebo.
  A ta głupia i sztuczna pinda ze sztucznym plastikowym uśmiechem przyklejonym do twarzy i ze sztuczną podrabianą torebką od Diora nie jest godna stać koło Pani na panią patrzeć. Jest Pani najwspanialszym Człowiekiem z wszystkich współczesnych ludzi!!!!!!

 • jckpl

  Oceniono 1 raz 1

  z kotem w domu.

 • tadeuszp3

  Oceniono 3 razy 1

  Pani Henryko - był, do 2005 r. !!

 • glizelda

  0

  gdybyscie wiedzeli i znali naprawde krzywonosowa tobyscie tu glupot nie pisali, ordynarne babsko zagladajace do kieliszka, a ze tramwaj zaczymala, nic wielkiego........

 • alais

  0

  A ja do tych PISowski ch durni którzy piszą że towspaniała promocja książki Henryki Krzywonos. To powiedzcie mi prymitywy czym miałł być ten zjazd. Rocznicą obchodów Solidarności czy też promocją Jarka Kaczyńskiego na całą Polskę?
  I skoro taki Jaruś który ma kota jest cacy to czemu go Śniadek chciał promować. Kaczyńskiemu, kłamcy nie wierzę. Pani H.Krzywonos tak. I ważne jest to co powiedziała bo powiedziała prawdę. A waszym jedynym kontrargumentem jest tylko to że to wspaniała promocja książki. Nie stać waś na napisanie więcej? Tak zgadzam się wspaniała promocja, ja jestem zachwycony jej wystąpieniem bo powiedziała całą prawdę o Kaczyńskim i o was ...A was stać tylko na nazwanie tej wspaniałej kobiety "głupią krową"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX