"Jarek, pier...sz. Nie było cię tam!" Frasyniuk komentuje wystąpienie prezesa PiS

- Ja bym musiał powiedzieć: Jarek, pier...sz, nie było cię tam! - tak Władysław Frasyniuk, jeden z liderów "Solidarności" skomentował w TVN24 wczorajsze wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku.
Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu z okazji rocznicy Sierpnia sugerował, że "grupa ludzi o znanych nazwiskach, z autorytetem", chciała w 1980 roku szybko zawrzeć z władzami komunistycznymi kompromis. - Chcieć mniej i być bardziej ostrożnym, to droga do kapitulacji - twierdził. M.in. te słowa wzburzyły Henrykę Krzywonos. Po przemówieniach Tadeusz Mazowiecki podszedł do Jarosława Kaczyńskiego i wyjaśniał: - To nieprawda, żeśmy chcieli kapitulacji. - Mam inną wizję - odpowiedział prezes PiS.

- Jarosław Kaczyński mówi twardo i cynicznie półprawdy albo nieprawdy i trafia do ludzi prostych. Ja bym musiał powiedzieć: Jarek, pier...sz, nie było cię tam! - tak wystąpienie szefa PiS skomentował w TVN24 Frasyniuk. Jak dodał, w przyszłości organizowaniem obchodów powinno zająć się państwo, bo działanie obecnych władz związku niszczy legendę dawnej "Solidarności": - Trzeba z tym skończyć, bo zabija to pamięć o niej.

Frasyniuk poparł też Krzywonos. - Miała rację. Powiedziała to, o czym wielu myślało, ale bało się powiedzieć głośno - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
"Jarek, pier...sz. Nie było cię tam!" Frasyniuk komentuje wystąpienie prezesa PiS
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 29 razy 25

  BOJKOTOWAĆ JAROSŁAWA K. !!!
  Wszyscy Ci dla których Polska i Solidarność coś znaczą. Politycy, dziennikarze, ... wszyscy. Mocowanie się z gó.nem nie ma sensu. Przyschnie to samo się wykruszy :D

 • kiki_pawelek

  Oceniono 28 razy 24

  Moze rzeczywiscie trzeba to glosno powiedziec. Trzeba Jarkaczowi pokazac co mysla o jego klamstwach Ci, co o wolnosc walczyli. Udowodnic, i pokazac spoleczenstwu ze z jego ust padaja tylko bezpodstawne oskarzenia i klamstwa ukierunkowane na zrobienie efektu, na omamienie przynajmniej czesci elektoratu. Jego podle zycie jest ukierunkowane tylko na wladze, wladze ZA WSZELKA cene. Ja mam tylko nadzieje ze dalsza dzialalnosc prezesika doprowadzi nie do tego, czego on by chcial, lecz dotego ze narod powie wreszcie: Jarek, spier.....j

 • kuchel

  Oceniono 25 razy 23

  Gdyby celem Jaroslawa. K byla wladza, sprawa bylaby prosta. Jego celem jednak jest maniakalna destrukcja. Za co sie wezmie - to z rozmyslem spieprzy. Fajnie, gdy psuje wlasne, niewybaczalne, gdy niszczy cudze. Chetnych do wladzy mozna nie wybierac. Zatwardzialych i zawzietych szalencow nie wystarczy bojkotowac - beda niszczyc dalej.
  Ich trzeba i z o l o w a c.

 • dziadwawelski

  Oceniono 23 razy 19

  W końcu ktoś powiedział prawdę !!!

 • imveryquiet

  Oceniono 23 razy 17

  Temu Jaraczu trzeba powiedzieć : Panu już dziękujemy! Niech nie zatruwa swoimi oparami nienawiści, podejrzliwości przestrzeni dookoła siebie i schowa się ze swoja prywatną boleścią w jakiejś lecznicy, czy willi; niech niejaka Pani szczyPISka nie afiszuje się ze swoim niby pogardliwym uśmieszkiem na zjeździe osób, którym nie dorosła do pięt.

 • smoku6001

  Oceniono 19 razy 15

  kuchel: ten mały, qrwa, pie.....y gnom o niczym innym nie marzy jak o władzy

 • ekogrod

  Oceniono 13 razy 13

  Panie Frasyniuk powiedział pan to o czym mówi cała Polska. W końcu bez tłumacza może pan Jarosław zrozumie.
  Gdyż dotychczas wszystkie wypowiedzi Prezesa muszą być tłumaczone przez aktyw , bo nikt jakoś nie potrafi zrozumieć sensu jego kłamliwych wypowiedzi.
  Jak zwykle Prezes manipuluje i przekręca historię w zależności od potrzeb.
  Fantastyczne głupawe minki Szczypińskiej i Prezesika. Te gęby cudownie nadają się do
  Burakolandu

 • kuchel

  Oceniono 17 razy 13

  Nie, NIRELLE - mialem na mysli J. Kłamczyńskiego i zastepy oddanych mu durni. Bo w gruncie rzeczy nie najglupszy ten, co glupi, lecz ten, co go nasladuje.

 • ska-jan

  Oceniono 12 razy 12

  Kłamstwo ma krótkie nogi.:)) I co ten PIS widzi w tym Kaczyńskim. Przecież on ich doprowadzi do zguby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX