Kataryna: "Ratować, co się da poza PiS-em". Na Twitterze o Jakubiak

- Liberałowie powinni odejść. Ratować, co się da poza PiS-em - taką radę na Twitterze, po zawieszeniu Elżbiety Jakubiak, daje znana blogerka Kataryna. Natomiast Grzegorz Napieralski przewiduje: "To być może schyłek PiS".
Wczorajsze niespodziewane zawieszenie Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS wywołało falę komentarzy na Twitterze. Szczególnie dużo w tej sprawie rozpisywała się niezależna, ale sympatyzująca z PiS blogerka, Kataryna.

Według niej, Jarosław Kaczyński - który podjął decyzję o zawieszeniu Jakubiak - popełnił wielki błąd. - Kaczyński Jakubiak zwyczajnie skrzywdził i jeszcze ją upokarza, pozwalając, żeby Błaszczak mówił coś o jej złej postawie. Tak się nie robi. Ale może to i dobrze. Wywali, co ma najcenniejszego i zobaczy, jak mu wybory wygrywają Suski z Karskim. A potem Ziobro go za przegraną usuwa - pisze na swoim profilu. - Nawet jeśli Kaczyński uważa, że kampania (prezydencka, w której brała udział Jakubiak - red.) była nieudana, to mógł zareagować w trakcie. Nie upokarza się publicznie osób, które tak harowały - dodaje Kataryna.

"Liberałowie: ratujcie się"

Zdaniem Kataryny, takie działania prezesa PiS mogą nawet doprowadzić do końca partii. - Wypowiedź Joanny Kluzik-Rostkowskiej (powiedziała w radiu RMF FM, że "nie chce być w takiej partii" - red.) to jest ostatni dzwonek, jeśli Jarosław Kaczyński go nie usłyszy, to może już wyznaczać, kto wyprowadzi sztandar. Błaszczak czy Ziobro? - pisze.

Kataryna daje również radę partyjnym "liberałom": "Jarosław Kaczyński zdaje się postanowił pogodzić walczących o schedę po nim. Likwidując ją. To jest niestety ten moment. Liberałowie powinni odejść. Ratować, co się da poza PiSem". Po czym konkluduje całe zdarzenie: "PiS Błaszczaka, Suskiego i Ziobry? Dziękuję, zostaję w domu".

Głosy z lewicy

Grzegorz Napieralski, lider SLD, wieści z kolei na Twitterze koniec partii Jarosława Kaczyńskiego: "to galopujący Kaczyński strącił kolejną postać ze swoich szeregów. To być może schyłek PiS". Bartosz Arłukowicz pisze natomiast wprost: "Jarosław Kaczyński uprawia kanibalizm polityczny".

PiS bez wpisów

Politycy PiS na Twitterze milczą. Natomiast były członek tej partii - Marek Jurek, stwierdza: "zwolennicy PiS myślą, że udzielając bezwarunkowego poparcia partii Jarosława Kaczyńskiego jednoczą prawicę, a tymczasem ją dzielą".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Kataryna: "Ratować, co się da poza PiS-em". Na Twitterze o Jakubiak
Zaloguj się
 • zimorodek_znad_wisly

  Oceniono 6 razy 4

  Czyli rozdęte ego prezesa i dążenie do władzy po trupach - nic więcej. Oto cała prawda o PiS

 • kucyk24

  Oceniono 5 razy 3

  Prezes i PiS to jedno. W PiS nigdy nie chodziło o poglądy. Ludzie od zawsze głosowali nie na poglądy, nie na partie ale na Prezesa. Prezes miał zawsze jeden cel, zdobyć władzę, poglądy w tym tylko przeszkadzały. Dlatego od zawsze Prezes grał na fobiach, emocjach i lękach. Te i dziś się nie zmieniły. Całe otoczenie jest jedynie balastem dla światłych myśli i celów Prezesa. Jeśli wykształciuchy myślały, że chodzi o coś więcej to ich problem, nie ma dla nich miejsca w Partii Prezesa. Niektórzy zrozumieli, że chodzi jedynie o forsę i władzę, którą mogą mieć tylko u boku Prezesa. Dziś takich mądrych spokojnie można wysłać do telewizji, aby tłumaczyli kolejne działania Prezesa.

 • pike_bishop

  Oceniono 1 raz 1

  słyszę chyba jakieś potępieńcze wycie... czy to pisowcy czy też rydzyk spuścił oga... mohery na rozłamowców ?

 • pike_bishop

  Oceniono 1 raz 1

  jak się rozkręca paranoję to w końcu samemu się jej ulega.

  PIĘKNY PRZYKŁAD

  ach jak mi żal tych sierot po pisie....

  ale coś mam przeczucie że to wszystko jest zaplanowane...

 • emiret1

  Oceniono 3 razy 1

  o zgrozo... nie wiem co się ze mną dzieje, ale jak nigdy zgadzam się z Kataryn-ką :)
  Talibowie pluja do ucha prezesa, czekając, kiedy go będą mogli wyrzucić z okna fortecy zwanej PIS. Juz się nie mogę doczekać na to widowisko:)

 • emerytgw

  Oceniono 3 razy 1

  Jest to słuszna kara za oszukiwanie wyborców, że prezes kłamczyński się zmienił i że nie na władzy mu zależy lecz dobru kraju. Wyszło szydło z worka i pokazało prawdziwą nikczemną twarz PIS i jej prezesa i wiceprezesa.

 • pierzeja

  Oceniono 3 razy 1

  już dawno pisaliśmy że nas będą chcieli rozwalić od środka ,wsadził dynamit tak jak zrobić chcieli w roku 80 w stoczniowej solidarności /bolek i lolek,! a co wy myślicie że to co powiedział jarek o działalności lecha w stoczni !!! to on miał doprowadzić do zerwania rozmów ale czujność Mazowieckiego i Geremka nie pozwoliła mu na to / trzeba być czujnym bo mafiozo brudziński i lizusy do reszty rozwalą wszystko i po wywaleniu prezia przejmą po nim jego fotel. To przecież o to chodzi , oni mają już dość czekania na bocznych torach. To nasza wina że pozwalamy na to wszystko.W naszej partii jest dużo mądrych i rozumnych ludzi , Musimy się spotkać i opracować plan działania , postawić przed sądem tych co koniecznie chcą w kraju doprowadzić do rozlewu krwi , a przecież ten kraj jest też nasz i nikt im nie dał monopolu na takie działania !! a tak na marginesie to miesza rydzyk !! jego koniecznie prokuratura powinna sprawdzić , tą Dominikanę również !!!!

 • sterany

  0

  ciekawe że nikt jak zwykle nie zauważył to co leżt na stole. Nie chodzi o "czyszczenie": partii a o przegrupowanie. Nowa ofensywa zaczęła się wczoraj i w pierwszych szeregach zobaczymy "stare" twarze. Prezes potrzebuje bojówek na ulicy w mediach a nie przy stole dyskutujących o "pierdołach" które z góry są skazanie na niebyt. Żaden kompromis. Zgodnie z bolszewicka taktyką dąży do wzięcia władzy. CAŁA WŁADZA W RĘCE RAD. Dlatego spór o krzyż na Krakowskim Przedmieści w istocie jest sporem o Pałac Prezydencki. Nastepnym krokiem bedzie eskalowanie żądania ustapienia Prezydenta i rozpisania wyborów. Czy jest to błąd? A może taktyka która zakłada dalszą i coraz większą polaryzacje wyborców.. Liczy się skutek i konsekwencja. Zdolność wykorzystywania demokracji przeciwko niej samej.
  TO JAROSŁAW KACZYŃSKI OPANOWAŁ PERFEKCYJNIE.

 • maaac

  0

  Hehehe. Ależ odkrycie Pani Kataryno. Heheheheh Jak się od lat mówiło, że właśnie TAKI jest PiS i Pani ukochany Wódz to się nie chciało wierzyć. Rozumiem, że po raz kolejny z nauki nic Pani nie zrozumie i zamiast szukać mądrze znów znajdzie sobie Pani jakiegoś wodza w którego należy się ślepo wpatrywać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX