Błaszczak: Tematem debaty nie mogą być frustracje polityków

- Sprawa dotyczy postawy pani poseł Jakubiak po kampanii wyborczej, dotyczy tego, co mogliśmy zobaczyć w mediach, różnego rodzaju gier - mówił na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS dodał, że w PiS każdy może wypowiadać swoje sądy, ale nie może być tak, że tematem debaty publicznej "są frustracje różnych polityków".
Mariusz Błaszczak zorganizował dzisiaj konferencję prasową na temat sytuacji po powodzi w Polsce. Dziennikarzy nie interesował jednak ten temat, tylko sprawa Elżbiety Jakubiak. - Powiem, że jest mi przykro, że Państwo tak traktujecie sprawy, które dotyczą milionów Polaków. To jest naprawdę przykre - powiedział Błaszczak.

Szef klubu PiS po raz kolejny zapewnił, że Elżbieta Jakubiak nie została zawieszona w partii z powodu swojej pracy w kampanii prezydenckiej, tylko chodzi o jej "postawę" już po wyborach. - Sprawa dotyczy postawy pani poseł Jakubiak po kampanii wyborczej, dotyczy tego, co mogliśmy zobaczyć w mediach, różnego rodzaju gier - wyjaśniał. - Rząd nie spełnia obietnic, drożyzna, rosną ceny chleba i innych produktów. Ciekawe, czy premier Tusk wie, ile kosztują jabłka? - zaczął wyliczać Błaszczak. Co to ma wspólnego z panią Elżbietą Jakubiak? - dociekali dziennikarze. - Mówię o trudnych czasach. Polityka jest działalnością zespołową. Zespół powinien działać tak, żeby przyjęte przez nas wspólnie stanowiska były prezentowane na forum publicznym - dodał.

Błaszczak zapewnił, że w PiS nie panuje "tuskokracja". - W Prawie i Sprawiedliwości każdy z naszych działaczy wypowiada swoje sądy, ale nie może być tak, że tematem debaty publicznej są frustracje różnych polityków, a nie sprawy które są zasadnicze. Najważniejsze jest to, czy ludzie będą mieli pracę, czy ludzi będzie stać na zakupienie żywności. O tym chcemy rozmawiać - mówił ponownie wyliczając, co źle robi rząd Donalda Tuska.

Szef klubu PiS nie chciał podać żadnego konkretnego przykładu sytuacji, która nie spodobała się prezesowi PiS, a która przyczyniła się do jego decyzji o zawieszeniu Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS. - Słyszeliście, obserwowaliście, czasami uczestniczyliście w tej grze medialnej, która koncentrowała się na Prawie i Sprawiedliwości, na tym "kto co komu powiedział", jak się uśmiechnął: krzywo czy prosto - tłumaczył Błaszczak.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Błaszczak: Tematem debaty nie mogą być frustracje polityków
Zaloguj się
 • kuchel

  Oceniono 2 razy 2

  fudalejw.1 slaba pamiec, kolego - pisowskie karly interesowaly sie jak najbardziej

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Ja wynika z opowieści pana Błaszczaka, PIS skupia się teraz nad problemem ogrzewnictwa w Polce. Ludzie marzną, biadoli. Nie ma chyba aktualnych, bieżących informacji, bo w Warszawie już od kilku dni SPEC grzeje. A Może on tylko odczuwa nieznośny chłód w pomieszczeniach jego zakonu na Nowogrodzkiej? Jeden z wyznawców rydzykowej wiary twierdzi, że liczne plagi, które spadają na PIS i jego fuhrera, w tym głupota i grzech pychy, to efekt przysparzania Żydom sporych dochodów za wynajmowanie siedziby PIS od "parchów" z Izraela. A tego robić nie wolno, twierdzi rydzykowiec koczujący na Krakowskim Przedmieściu w obronie niepoświęconych desek zbitych w formie krzyża.

 • owca_baran

  Oceniono 1 raz 1

  No dziw w kampani jak w sondażach rosło to błaszczakowi nie przeszkadzało. Szkoda że kampani nie prowadził kurski, ziobro, karski może wynik prezesa byłby ni9ższy niż sondaże dziś

 • janiuniu1954

  0

  Panie Błaszczak pańskie wystąpienia powinny być kierowane tylko do ludzi chorych umysłowo.Pan jesteś chory ,prezes jest chory , macie chore wizje

 • nanook

  0

  Błaszczak myśli, że ktokolwiek uwierzy w jego intencje i możliwości zrobienia czegokolwiek dobrego dla Polski - jątrzenie, konflikty, prowokacje, kompromitacje to jest repertuar PiS-u i tych tematów oczekuje prasa na konferencjach PiS-u

 • wwww.2

  0

  fudajew, więcej bilobilu lub innego środka na pamięć, Rokita odszedł sam bo mu się żona spisiła , a ile było przy tym dyskusji szczególnie w Pisie

 • venusoid

  0

  Czy to prawda, że "karzeł internetowy" fudalejw.1 używa tylko jednego pytania na forum:
  "Czy to prawda / Dlaczego..." po czym często następuje bardzo "precyzyjne" sformułowanie "karzeł moralny". :). I to ma być wytrych na każdy problem?
  Z tym karłem to jakieś kompleksy po prezesie?

 • fudalejw.1

  Oceniono 4 razy -4

  Dlaczego "karły i karlice moralne i medialne" oraz tzw salon nie interesował się wyrzuceniem z PO przez D.Tuska , Jana Rokity.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX