"Zawieszam Panią. Prezes". Jakubiak: To teraz wewnętrzna sprawa partii

- Umówiliśmy się, że o naszych sprawach wewnętrznych będziemy rozmawiać wewnątrz partii - powiedziała Elżbieta Jakubiak po rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim. Posłanka PiS wyszła zadowolona ze spotkania, choć przyznała, że prezes PiS nie podał konkretnych powodów swojej wczorajszej decyzji.
Po Elżbiecie Jakubiak będą następni?[SONDAŻ]Jakubiak zapewniła dziennikarzy, że rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim "była bardzo miła".

- Moje zawieszenie jest od teraz wewnętrzną sprawą partii. Nie rozmawialiśmy ani o przyczynach, ani o powodach mojego zawieszenia, ani o tym, co mam teraz robić: czy odwoływać się od decyzji, czy nie. Umówiliśmy się, że będziemy o tym jak najmniej publicznie rozmawiać - powiedziała dziennikarzom Jakubiak.

- Jestem nadal członkiem Prawa i Sprawiedliwości, ale część moich kompetencji czy uprawnień została zawieszona,. Dla dobra partii i dla dobra Polski ważne jest, żeby nasza partia się jednoczyła, a nie kłóciła - mówiła posłanka. Przyznała, że marzeniem szefa PiS jest, by poziom dyscypliny partyjnej był zbliżony do tego, jaki jest w PO. - Podzielam pogląd, że wewnętrzna dyscyplina przynosi sukces i ta wewnętrzna dyscyplina dotyczy i szefów partii i szeregowych członków PiS - dodała była minister sportu.

Elżbieta Jakubiak przyznała jednak, że ma żal za sposób, w jaki dowiedziała się o wczorajszej decyzji prezesa. - Rzeczywiście wczoraj byliśmy zdenerwowani. Byłam zaskoczona decyzją. Lojalność to jest także sposób komunikowania - lojalnie wobec członka partii jest powiedzenie mu co się stało. Nie chciałabym się drugi raz dowiadywać o tym z mediów. Lubię jak moi koledzy sami do mnie dzwonią i o tym też mówiliśmy - relacjonowała.

Rozmowa o polityce, a nie o zawieszeniu

Jakubiak nie wie, czy będzie się odwoływać od decyzji prezesa PiS - zapowiadała to jeszcze wczoraj. - Nie rozmawialiśmy o karze, rozmowa miała charakter polityczny. Rozmawialiśmy o polityce, a nie konkretnie o mojej sytuacji - dodała. Posłanka jest przekonana, że jej spotkanie z prezesem to początek "dobrych, miłych rozmów o polityce". - Będziemy teraz starali się uspokoić nastroje wewnątrzpartyjne - podsumowała.

Dziennikarze naciskali na Elżbietę Jakubiak, by powiedziała coś więcej o tym, dlaczego została zawieszona w prawach członka PiS. - Mnie Państwo zaczynacie denerwować. Kto Państwa zapraszał osiem godzin temu? Ja bardzo Państwa uwielbiam i doceniam pracę, ale nie można mi stawiać zarzutów, że Państwo czekają tu osiem godzin i nic nie wiedzą - mówiła. Na sugestię, że przecież przyjechała, by wyjaśnić swoją sytuację z Jarosławem Kaczyńskim, odpowiedziała: - Ja przyjechałam na rozmowę z prezesem partii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"Zawieszam Panią. Prezes". Jakubiak: To teraz wewnętrzna sprawa partii
Zaloguj się
 • nintom

  Oceniono 5 razy 5

  wyszła ze spotkania z Panem Bogiem - który jej powiedział, że będzie jeszcze żyć, ma tylko odpokutować i milczeć. Widać szczęscie na jej twarzy. Do czego można ludzi doprowadzić ?

 • limanowa2009

  Oceniono 4 razy 4

  Aż ręce opadają, zapomniała zapytać dlaczego, to po jaką cholerę tam poszła, widocznie strach ją sparaliżował.
  Uklękła i powiedziała przepraszam mistrzu. Ludzie z jej organizacji Wstydźcie się - jest coś takiego i to bardzo ważnego, nazywa się to honor. Słowo tak często przez Was używane.

 • 22hanna

  Oceniono 4 razy 4

  A gdzie honor proszę Pani!

 • hei-zer

  Oceniono 3 razy 3

  Kura jak ją kogut podepcze zawsze się otrzepie. Tu nie było koguta. Było spotkanie pięknej
  sympatycznej kobiety z niewielkim grubasem lekko wyłysiałym, który być może myśli,
  że jest najatrakcyjniejszym kogutem na świecie ?

 • venusoid

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraz zaraz, niech zreasumuję. Została bez uzasadnienia zawieszona, o czym dowiedziała się przez media, poszła do prezesa po wyjaśnienia, prezes nie uzasadnił decyzji, ale był "bardzo miły". Nie wie dlaczego została zawieszona i co ma teraz robić. Ale będą teraz o tym "jak najmniej publicznie rozmawiać". A jej rozmowa to początek "dobrych, miłych rozmów".
  Ludzie, to musi być miłość!

 • rozwado

  Oceniono 2 razy 2

  Zwaieszona przez Politbiuro Jakubiak zlozyla szczera partyjna samokrytyke. Wyrzekla sie rewizjonizmu i odzegnala od obcych agentur.

 • kuchel

  Oceniono 2 razy 2

  cale to towarzystwo nawet funta klakow nie warte
  totalny obciach, kompletne dno...
  przepraszam - juz nawet rzygac sie nie chce

 • kucyk24

  Oceniono 2 razy 2

  W PiS obowiązuje zasada "naszym honorem jest wierność".

 • oblok470

  Oceniono 1 raz 1

  Załóżcie sobie własny prywatny klub i swoje wewnętrzne brudy rozwiązujcie między sobą.
  Jako partia jesteście finansowani z pieniędzy podatników--żyjecie na koszt społeczeństwa.
  Waszym obowiązkiem jest informowanie obywateli o tym co się dzieje w waszej zasranej
  pisowskiej partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX